Προς το περιεχόμενο

Malmsteen made in Japan


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι αυτο το κομπλεξ με οσους μπορουν να παιξουν ετσι;

δηλαδη σε αυτο το νοιζ πρεπει να παιζεις αργα και μελωδικα με ακορντα delay και tremolo για να εισαι μουσικος και καλος παιχτης;

 

δεν ειναι κομπλεξ, ειναι απεχθεια σε αυτο το ειδος κιθαρας, και ειναι καθαρα προσωπικη αποψη. μπραβο του που μετα απο χρονια καταφερε να φτασει σε τετοιες ταχυτητες, που χρειαζεται custom μετρονομο, αλλα εγω αυτο το πραμα δεν θα το εκλαβω ποτε σαν μουσικη. ισως ειμαι κολλημενος αλλα τι να κανουμε.. καθεις με τα κολληματα του :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω αυτο το πραμα δεν θα το εκλαβω ποτε σαν μουσικη.

 

ειδικα εσενα,σε περιμενα πιο ανοιχτο στα διαφορα ειδη μουσικης..πιστευω οτι εισαι πολυ αδικος με αυτην την μουσικη αλλα οκ γουστα ειναι αυτα!φιλικα παντα εεε; :) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερομαι σε ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ και οχι κιθαριστες.. :wink:

ααααααα

ε πες τοση ωρα πως αναφερεσε σε δυο τελειως διαφορετικα πραγματα να καταλαβουμε.

8O :?

 

ρε παιδια γιατι οποιος παιζει σαν τον ιαπωνα δεν ειναι μουσικος;;;

δηλαδη για το στυλ μουσικης που ασχολειται δεν ειναι φοβερος παιχτης με σωστη επιλογη..νοτων κτλ...?

γιατι αυτο το κομπλεξ με οσους μπορουν να παιξουν ετσι;

δηλαδη σε αυτο το νοιζ πρεπει να παιζεις αργα και μελωδικα με ακορντα delay και tremolo για να εισαι μουσικος και καλος παιχτης;

 

Ξέχασες το σημαντικότερο...Και πραγματικές κιθάρες!! :lol: :lol: :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακη, ποσους γνωστους εχεις οι οποιοι παιζουν ετσι??? υποθετω πανω απο εναν..ειμαι σιγουρος οτι πανω απο 500 ελληνες παιζουν τοσο καλα και τοσο γρηγορα και επισης υποθετω οτι αν ξεκινησουμε να επισκεπτομαστε τα κολλεγια ανα τον κοσμο, θα μαζεψουμε ενα νουμερο ,με πολλα μηδενικα δεξια του, ατομων που εχουν την ικανοτητα να παιξουν ετσι..και ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ, αλλα αυτο δεν τους κανει μουσικους, αυτο θελω να πω εξ αρχης.. απο χθες το βραδυ ακουω malmsteen, για μην τον αδικησω... ρε παιδια αυτη η τεχνοτροπια, πιο πολυ ασκησεις πιανου μου θυμιζει παρα κιθαρα..

 

οταν λεω οτι δεν το εκλαμβανω σαν μουσικη, εννοω οτι πιο πολυ μου θυμιζει ασκηση απο το βιβλιο του Govan(να μιλουσαμε γι αυτον να προσκυνουσα..) για εκγυμναση των χεριων. αυτα :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο μιχαλη δεν θα βγαλουμε ακρη και δεν χρειαζεται ετσι και αλλιως... :P :wink:

 

εγω ετσι και αλλιως δεν ειπα οτι ολοι οι δισκοι του malmsteen-αλλα και γενικα η..δισκογραφια αυτου του στυλ μουσικης-μαμανε αλλα οπως ειπα δεν βγαινει ακρη ειδικα αν εσυ νομιζεις οτι ο ιαπωνας παιζει απλα καλα και αλλοι 500 ελληνες μπορουν να παιξουν ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεστραβωθειτε ρε ανωμαλοι.....να πατε αυριο και μεθαυριο στον Garsed και αφηστε τους σχιστοματηδες..........

 

Katsumi-Kobe Tai-Kera Kener .....εσας ακομα....σας αγαπω........... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεστραβωθειτε ρε ανωμαλοι.....να πατε αυριο και μεθαυριο στον Garsed και αφηστε τους σχιστοματηδες..........

 

Katsumi-Kobe Tai-Kera Kener .....εσας ακομα....σας αγαπω........... :D :D :D

 

Θα πάω στον Garsed την Πεμπτη! Α και τα μωρα they rock και οχι μονο... :D

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ας μας ανοιξει καποιος τα ματια στην μουσικη.

απο ποσες νοτες και ανω πεφτει η ποιοτητα της μουσικης και το αντιστροφο?

να μαθουμε και εμεις οι νεωτεροι :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου