Προς το περιεχόμενο

αναζητηση tab για ελληνικο τραγουδι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα κυριοι ψαχνω να βρω το σ'αφηνω στον επομενο του γιωργου σαμπανη...

(νταξ τωρα μην με κραζετε,για την επιλογη απλα εχει πολυ ωραια μπασσογραμμη και θα ηθελα να την εντοπησω να την μαθω και να σας την κανω απ-λοουντ ....

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς ο Γιαννάκης (Γρηγορίου) μάλλον ψιλοβαριότανε (ή έτσι του ζητήθηκε ή λογικότερο - αφού είναι άψογος pro- έτσι έπρεπε) στο συγκεκριμένο και έπαιξε διεκπαιρεωτικά οπότε παίζει μόνο τονικές με κάποια sliding (σιγά την μπασογραμμή δηλαδή).

 

Άν σε βοηθάει νομίζω ότι έγραψε με το Yamaha Nathan East και το Reddi καρφί στην κονσόλα.

Αν βάλεις 2€ στο Paypal μου θα σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες.

Με κάτι παραπάνω τον βάζω να στην ξαναπαίξει. :P

Παρτιτούρα αποκλείεται να χει κρατήσει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να δεις τι καλό παιδί που είμαι, πάρε και δείγμα της original παρτιτούρας (τι παρτιτούρα δηλαδή, τα απαραίτητα ακκόρντα μόνο).

 

To μπάσο (όπως βλέπεις και στην παρτιτούρα) τελικά ήταν το Warwick το LX-6. Λευκό. Σαν το Nathan East. :)

 

Τι άλλο θέλεις;

11830237_688823837919850_694088448_n.thumb.jpg.e013b53080fbac0a56fe3410a45762f8.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που εχεις τα ακορντα γραψε τις δικες σου μπασογραμμες, θα αποκτησεις προσωπικοτητα και θα γινεις καλυτερος μουσικος. Γιατι να αντιγραψεις καποιον αλλον που πιθανον ουτε και ο ιδιος να τις εχει ξαναπαιξει με τον ιδιο τροπο δευτερη φορα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που εχεις τα ακορντα γραψε τις δικες σου μπασογραμμες, θα αποκτησεις προσωπικοτητα και θα γινεις καλυτερος μουσικος. Γιατι να αντιγραψεις καποιον αλλον που πιθανον ουτε και ο ιδιος να τις εχει ξαναπαιξει με τον ιδιο τροπο δευτερη φορα  ;)

 

Μα όπως είπα, δεν έχει και καμιά μπασογραμμή.

Αναμφισβήτητα παιχταράδες και ο Γρηγορίου στο μπάσο και ο Μισιρλής στα ντραμς και ο Κοντάκης στη κιθάρα αλλά εδώ δεν κάνουν και τίποτα το ιδιαίτερο.

Και γιατί να κάνουν εξάλλου. Αυτό (φαίνεται ότι) τους ζητήθηκε για το χιτάκι της εποχής, αυτό έκαναν...

 

Έχω όμως την εντύπωση ότι μας νοιάζει περισσότερο από τον Elixir.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε το καλό και ρίχτο στον γυαλό....

να, για παράδειγμα, εγώ αύριο θα φτιάξω μπαμιες, με φρέσκια τοματούλα και μαϊντανό, που ξέρω ότι δεν θα τις φάει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου