Προς το περιεχόμενο

ZVEX Fuzz Factory - Χάρη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κανένας που ζει Ηράκλειο (ή Κρήτη γενικότερα), που να έχει στην κατοχή του το ZEX Fuzz Factory, ή το Fat Fuzz Factory, ή κάτι παρεμφερές αυτών των 2, και που να έχει την ευγενή καλοσύνη να συναντηθούμε (κερνάω ποτάκι) ώστε να δοκιμάσω αυτό το πετάλι;

 

Δυστυχώς εδώ που είμαι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το δοκιμάσω, κι επειδή έχω κάνει μια μακρά πορεία με fuzz πετάλια και ξέρω πόσο "ιδιαίτερα" είναι (από πολλά Fuzz Faces της Dunlop μέχρι το FuzzTool Jr. από GuitarSystems - το καλύτερο που έχω παίξει μέχρι σήμερα, μου έκατσε μια χαρά, αλλά κατάλαβα ότι δεν είμαι αρκετά μερακλής ώστε να έχω ένα κλασικό φαζ στο rig μου, καθώς ήθελα κάτι πιο τρελό), καταλήγοντας τελικά στο ότι δεν ξαναπαίρνω κανένα πλην Fuzz Factory - λόγω της ιδιαιτερότητας με το self-oscillation -, θέλω να είμαι σίγουρος ότι εάν κάνω κάποια στιγμή σχετική κίνηση, δεν θα μετανιώσω.

 

Είναι λίγο άκυρο το θέμα, κι αν θέλετε διαγράψτε το, αλλά αν βρεθεί ένας να βοηθήσει θα μου κάνει μεγάλη χάρη. Με τρώει πολύ καιρό το συγκεκριμένο, και επειδή πρόσφατα ένας φίλος είχε την ευγενή καλοσύνη να με βοηθήσει με αντίστοιχο ζήτημα με wah, είπα να κάνω το ίδιο και στο τελευταίο πεταλοθέμα που παραμένει σαν εκκρεμότητα (για αυτό και πόνταρα προς νόιζ μεριά).

 

Καλό βράδυ σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου