Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμενα στα αυτια μου αυτο που ακουω μου αρεσει σαν ηχος (και στον πληκτρα,και στον drummer και στον μπασιστα και στην γκομενα μου ) και μπορει να αγγιζει ή να προσεγγιζει στο 70% τον soldano εεεε δεν με χαλαει κιολας.Αφου εχω ακουσει κατι πεταλια που ουτε κλικ δεν μου εκανα εστω και λιγο στο 70% θα τα χαλασουμε.

 

οκ με καλυψες ignantios...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα τελευταιο για να μην σας πρηζω ...Την πρωτη μερα που την πηρα στο studio με τις; επιφυλαξεις μου γιατι θα επαιζα με τρανζιστορ, μετα απο καθε κομματι ρωταγα''ρε μ@λ@κες εχω καλο ηχο ?'' απαντηση : ''ωχου ρε π2π@ρ@ μας επρηξες γαματος ειναι'' ''ρε σιγουρα μηπως ειναι ψηφιακος ?'' απαντηση : ''ΑΝΤΩΝΗ χ@σ@ μας ειναι καλυτερος απο αυτον που ειχες πριν .Αρα εγω ειμαι χαος οι αλλοι τι ειναι και αυτοι το ιδιο? αυτα τελος ειμαστε γεννημενοι ο ενας για τον αλλο. ;D

sorry για το βρισιμο αλλα ειναι μια κλασσικη ερωτηση κιθαριστα προς τους αλλους.

καλά, το θέμα είναι εσύ τι ακούς... αν ρωτάς τους άλλους, παίζεις και με zoom παλιό (βζζζζζ). Και με τα πετάλια σου καλό ήχο θα μπορούσες να έχεις, και με το vox, αν είσαι παίκτης ακόμα και με το zoom  ;)

Για εμένα το κόλπο δεν είναι μονο το πόσο καλά ακούγεται το vox, αλλά το πόσα καλά είναι συγκεντρωμένα (σε μέγεθος - και οικονομικό!!!) σε μια πεταλιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος, επειδή πρέπει και να κλείσω  :D :D

PEACE BROTHERS...! ο καθένας μας ακούει διαφορετικά και χρησιμοποιεί ότι του κάνει...!

Και εγώ ο υπέρμαχος του vox σας λέω πως εδώ και 2-3 μήνες τραβολογιέμαι (με μια μέση χάλια) με τα πεταλάκια μου... όλα καλά ακούγονται!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εκει που δεν το περιμενα ειναι στα γκαζια ...τι να λεμε τωρα

 

λοιπον Ιγναντιε επειδη σε συμπαθησα παρε και το αγαπημενο μου κοκτεϊλ ;D

 

(παντα για χρηση μπροστα απο λαμπατο ενισχυτη με "μονοπηνια" κιθαρα ,με "διπλη" κατεβαζεις το gain στο 5)

 

επιλεγεις BLUES UK,κλεινεις καμπινες, &

 

gain:6,6,virtual gain:10,treble:6,mid:7,bass:7,3,vol ch.:3

 

απολαμβανεις..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ΤΑΚΗ να εισαι σιγουρος οτι ξερω τι εννοεις και πως το εννοεις ....αλλα '' αναγκας και  θεοι πειθονται''i wish i was rich...damn it.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εκει που δεν το περιμενα ειναι στα γκαζια ...τι να λεμε τωρα

 

λοιπον Ιγναντιε επειδη σε συμπαθησα παρε και το αγαπημενο μου κοκτεϊλ ;D

 

(παντα για χρηση μπροστα απο λαμπατο ενισχυτη με "μονοπηνια" κιθαρα ,με "διπλη" κατεβαζεις το gain στο 5)

 

επιλεγεις BLUES UK,κλεινεις καμπινες, &

 

gain:6,6,virtual gain:10,treble:6,mid:7,bass:7,3,vol ch.:3

 

απολαμβανεις..... ;D

 

 

θα το δοκιμασω αν και με προβληματιζει το καμπινες off εμενα μου ακουγεται καλυτερα με οn. ::)μηπως τα'χω χαμενα?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

καλά, το θέμα είναι εσύ τι ακούς... αν ρωτάς τους άλλους, παίζεις και με zoom παλιό (βζζζζζ). Και με τα πετάλια σου καλό ήχο θα μπορούσες να έχεις, και με το vox, αν είσαι παίκτης ακόμα και με το zoom  ;)

Για εμένα το κόλπο δεν είναι μονο το πόσο καλά ακούγεται το vox, αλλά το πόσα καλά είναι συγκεντρωμένα (σε μέγεθος - και οικονομικό!!!) σε μια πεταλιέρα.

εμενα αυτα που ακουγα με εξεπληξαν απλα ρωταγα και τους αλλους για μια δευτερη γνωμη...ειναι σαν την καινουργια γκομενα που την δειχνεις και ενω εσενα σου αρεσει μετα λες ''ε?????????? καλο το μωρο?''

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εκει που δεν το περιμενα ειναι στα γκαζια ...τι να λεμε τωρα

 

λοιπον Ιγναντιε επειδη σε συμπαθησα παρε και το αγαπημενο μου κοκτεϊλ ;D

 

(παντα για χρηση μπροστα απο λαμπατο ενισχυτη με "μονοπηνια" κιθαρα ,με "διπλη" κατεβαζεις το gain στο 5)

 

επιλεγεις BLUES UK,κλεινεις καμπινες, &

 

gain:6,6,virtual gain:10,treble:6,mid:7,bass:7,3,vol ch.:3

 

απολαμβανεις..... ;D

 

Μην το κανεις αυτο.......εκτος του οτι αυτες οι ρυθμισεις δεν θα αποδωσουν αυτο (το οντως πολυ καλο) που ακους εσυ με το δικο σου ενισχυτη, eq στον ενισχυτη, κιθαρα, μαγνητες στην κιθαρα κ.λ.π κ.λ.π κ.λ.π δεν ειναι καλες οι ετοιματζιδικες στο πιατο συνταγες......Νομιζω καταλαβαινεις τι εννοω........(βλπ πως να φερω κιθαρα απο Αμερικη, η τραπεζα μου εκοψε το paypal  ;D ;D ;D ;D ;D κ.λ.π)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου