Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευγε νεε μου!!

 

ANOTHER ONE BITES THE DUST!! ;D

 

Παντως δεν θελω να πω "σας τα ελεγα εγω"  :D αλλα αν γυρισετε....59 σελιδες πισω ;D (νομιζω οτι αυτο το thread ειναι το μεγαλυτερο στο noiz) και δειτε τα απιστευτα μπινελικια που εχουμε φαει εμεις οι...τονλαμπαιοι ;D ;D θα πεθανετε στα γελια... ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ευγε νεε μου!!

 

ANOTHER ONE BITES THE DUST!! ;D

 

Παντως δεν θελω να πω "σας τα ελεγα εγω"  :D αλλα αν γυρισετε....59 σελιδες πισω ;D (νομιζω οτι αυτο το thread ειναι το μεγαλυτερο στο noiz) και δειτε τα απιστευτα μπινελικια που εχουμε φαει εμεις οι...τονλαμπαιοι ;D ;D θα πεθανετε στα γελια... ;D ;D

 

 

δεν διαφωνω μαζι σου αλλα αλλο tonelab και αλλο boss gt-.....x.μερα με τη νυχτα!!! Και καποια φαση ειχες πει οτι και η boss ειναι καλη.Εδω θα τα χαλασουμε. Η boss ακουγεται 100% ψηφιακουρα ενω η tonelab πρεπει να εισαι πολυυυυυυυ ψαγμενος για να καταλαβεις κατι μεμπτο (εγω παντως δεν ειμαι αλλα ουτε το κοινο που παιζω ;D).κατα τα αλλα δεν εχω προβλημα να πω οτι ναι ειχες δικιο ;D ;D εξαλου γι 'αυτο ειναι τα forum για να δοκιμαζει ενας και να προτεινει και να γλιτωνουν κοπο και χρημα και αλλοι. αυτα! αααα κατι δεν σε εχω ρωτησει ..εσενα ποιος στην προτεινε ? Γιατι να μπηκες μια ωραια πρω'ι'α και να ειπες για να ακουσω αυτο το πολυεφφε απο και κλειεται...ειμαι σιγουρος τα απεφευγες οπως και εγω ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η boss ακουγεται 100% ψηφιακουρα ενω η tonelab πρεπει να εισαι πολυυυυυυυ ψαγμενος για να καταλαβεις κατι μεμπτο

Και την boss μπορεις να την κανεις να ακουστει πολυ καλα

Απλα θελει πολυ περισσοτερη ωρα να αφιερωσεις  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εχεις και δικιο ...αλλα αυτο που με ενυπωσιασε στην tonelab ειναι οτι σε 5 λεπτα εχεις φτιαξει ηχο που σκοτωνει(γιατι εγω βαριεμαι τα ψαξιματα >:(,και γι'αυτο μου αρεσε το sansamp ηταν plug and play). Fαντασου οτι οταν την πρωτοπηρα και πηγα σπιτι, την συνεδεσα επαιξα λιγο με τις προσομοιωσεις ενισχυτων ειδα τι κανουν οι καμπινες και σε 20 λεπτα ειχα αξιοπρεπη ηχο(και δεν την ηξερα καθολου). Εκει ηταν που καταλαβα οτι το μηχανημα ειναι καλο. ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα για να λεμε και την αληθεια πολυ καλυτερα θα ηταν να ειχες απο μια κεφαλη του καθε ενισχυτη που σου αρεσει ....αλλα δυστυχως δεν εχω τα λεφτα καρδια μου και ουτε καποιον να τα κουβαλαει να τα συνδεει ,να τα ρυθμιζει να τα .....ρε αει παρατα μας λεω εγω!!ξυπνα ΑΝΤΩΝΗ φτασαμε!!!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο εξωτερικο ποιος ..ας πουμε μεγαλος καλλιτεχνης παιζει με tonelab?μου φαινεται πρεπει να αρχισουν να ξυπνανε και αυτοι σιγα σιγα αν δεν ειναι ηδη αργα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο εξωτερικο ποιος ..ας πουμε μεγαλος καλλιτεχνης παιζει με tonelab?μου φαινεται πρεπει να αρχισουν να ξυπνανε και αυτοι σιγα σιγα αν δεν ειναι ηδη αργα..

τακη ειναι αργα...

ολες οι se ειναι πλεον ελλαδα ;D ;D ;D

στην καινουργια TL η οθονη θα υποστηριζει και ελληνικους χαρακτηρες  :P

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι se ειναι πλεον ελλαδα ;D ;D ;D

στην καινουργια TL η οθονη θα υποστηριζει και ελληνικους χαρακτηρες  :P

 

Έχεις δει το αμάξι του Superfunk?

Fort%20Lauderdale%20Limo.jpg

 

;D ;D ;D 8) 8) 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο εξωτερικο ποιος ..ας πουμε μεγαλος καλλιτεχνης παιζει με tonelab?μου φαινεται πρεπει να αρχισουν να ξυπνανε και αυτοι σιγα σιγα αν δεν ειναι ηδη αργα..

 

Στο εξωτερικό (ή και εδώ...?) ίσως να μην έχει ανάγκη να την χρησιμοποιήσει κάποιος μεγάλος καλλιτέχνης και παραθέτω κάποιους λόγους (δικούς μου):

- έχει τα πολλά λεφτά (ως μεγάλος καλλιτέχνης) να έχει τους πραγματικούς ενισχυτές και πετάλια που μιμείται το tonelab

- έχει δικό του, προσωπικό τεχνικό που του φτιάχνει ότι και όπως το γουστάρει

- δεν κουβαλάει ο ίδιος (άρα δεν τον νοιάζει να ταξιδευει και να προσπαθεί να κερδίσει χώρο, βάρος και να γλιτώσει τη μέση του)

- έχει 40 νοματαίους να ασχολούνται με το τι ήχο (τι κιθάρα, τι πετάλι, τι ενισχυτή κλπ) θα χρησιμοποιεί στο κάθε κομμάτι και να μην είναι αυτός που απαραίτητα πρέπει να πατήσει 1000 κουμπάκια για να γίνει ο ήχος στο 3.32 λεπτό του κομματιού

- δεν είναι έλληνας, να ζητάει (πχ) fender twin στο rider και επι μονίμου βάσεως να του φέρνουν marshall jcm 2000

 

Για αυτούς τους λόγους (και σίγουρα άλλους πολλούς) ΟΧΙ δεν χρειάζεται το tonelab....

Και κάτι ακόμα, δεν με ενδιαφέρει αν το χρησιμοποιούν άλλοι (ειλικρινά δεν το έχω ψάξει), ξέρω τι ακούω, και επίσης ξέρω και που πάσχει το tonelab και όχι μόνο που είναι καλό  ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα, δεν με ενδιαφέρει αν το χρησιμοποιούν άλλοι (ειλικρινά δεν το έχω ψάξει), ξέρω τι ακούω,

 

+100000 ;D

 

και επίσης ξέρω και που πάσχει το tonelab και όχι μόνο που είναι καλό

 

εχει ΔΥΟ μεγαλα κακα:

 

1.φτιαχνει απαισιο φραπε..

 

2.δεν αυτοπρογραμματιζεται (ωστε να δινει τη δυνατοτητα ακομα και στους ασχετους να βγαζουν ηχο...)

 

;D

 

Και καποια φαση ειχες πει οτι και η boss ειναι καλη

 

ειχα πει οτι εχει πολυ καλα εφε,οχι ενισχυτες και Overdrive ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου