Προς το περιεχόμενο

Διατάραξη Κοινής Ησυχίας


Blakkheim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες τα χρυσόστομε. Και γω τη Κυριακή το πρωί πήγα για περπάτημα και βρώμαγε η σκάλα της πολυκατοικίας γίδα βραστή. Παρόλο που υπερέβαλλα εαυτόν και συνέχισα για τον αρχικό σκοπό μου, ο απέναντι έπαιζε κλασσική.....

 

Και αν αυτό, με τη μεγαλοθυμία και χάρη που με χαρακτηρίζει, το προσπέρασα βάζοντας ακουστικά, είδα ένα παιδάκι που πήγαινε να αγοράσει εφημερίδα. Από την έκφρασή του κατάλαβα και τι εφημερίδα θα πάρει και οτι ο πατέρας του ακούει Barclay James Harvest.

Δεν δίστασα ούτε δευτερόλεπτο να πάρω την αστυνομία....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Xωρίς πλάκα ρε παιδιά και επειδή αναστήσατε το θέμα και έτυχε να το διαβάσω....

κάποτε ένας παλαβός απο διπλανή πολυκατοικία ήρθε στις 7 το απόγευμα να μου κανει "παρατήρηση" (με βρισιές και απειλές, μπουκάρωντας στην αυλη μου) και αφου πήρα την αστυνομία και πήγα απο εκεί να του κάνω μύνηση για εξύβριση απειλη κτλπ κτλπ κτλπ οι μπάτσοι μου είπαν ότι για να μου κανει εκείνος μύνηση που θα δικαιωθεί στο δικαστήριο, για φασαρία, άσχετα με τις ώρες κοινής ησυχίας,που να ισχύει πρέπει να υπερβαίνω τα "χ" db που σημαίνει ότι πρέπει να έρθει εκεί μπάτσος με ντεσιμπελόμετρο να μετρήσει τη συγκεκριμένη στιγμή κτλπ κτλπ....πράγμα που δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ....άρα ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ...κάνεις λίγο το μαλάκα, κανουν λίγο αυτοί για σένα και τελειώνει η ιστορία....εξάλλου είμαστε πολύ δικομανείς σε αυτή τη χώρα και στα δικαστήρια πέφτει πολύ γέλιο κάθε μέρα...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ο δικός μου γείτονας έπαιζε δυνατά (εντάσεις τουαλέτας) στις 8 το απόγευμα και τσαντίστηκα και μπούκαρα σπίτι του.

-Τι κάνεις ρε φίλε εδώ μέσα;  μου λέει

-Ρε φίλε, του λέω (στον καυγά είμαστε όλοι φίλοι ή κύριοι), μας ξεκούφανες απογευματιάτικα

-Γιατί ρε, μετράς τις εντάσεις;

-Ναι ρε, του απαντάω, τις μετράω

-Και πόσα πιάνω ;

- 78db στο τροχό μετρημένα στο δωμάτιό μου

- Και πως το ξέρεις;

- Έχω app στο android φοίλως, και του το μοστράρω φάτσα κάρτα

- Πσσσ ωραίος....'Εχει και κουρδιστήρι;

- Ναι ρε συ, με τρία modes

- Ωραίος...... Για γύρνα το απο δώ να κουρδίσω λίγο...

- Τι είναι αυτό το μπάσο; ρωτάω

- Εξάχορδο, μου λέει, γουστάρεις;

- Μπα, και το πεντάχορδο, του λέω, με μπερδεύει εμένα

- Θέλεις ένα;

- Τι;

- Πεντάχορδο, να το πάρεις να παίξεις κι αν είναι το γυρνάς κάποια στιγμή

- Έχω φτιάξει γεμιστά και σαλιγκάρια γιαχνί..... να σου φέρω;

- Αν δεν σου κάνει κόπο.....

 

Τέλος πάντων. Να μην πολυλογώ. Με τους παράξενους δεν βγάζεις άκρη.....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα μ' ακούει ο κουρέας μου (2-3 τετράγωνα πιο κάτω) κι' επειδή με θεωρεί τρανό μουσικό μου τραγουδάει κατά τη διάρκεια του κουρέματος (κάνοντας διπλό χρόνο) και με ρωτάει αν μου κάνει για να τον πάρω στο γκρουπ*.

 

 

 

 

 

*Μου τραγουδάει βέβαια Πάριο, αγνοώντας ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που του λέω ότι παίζω ροκ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τι η ειρωνία ρε παιδιά; Προσφέρει κάτι ή απλά δεν μπορείτε να αντισταθείτε;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τι η ειρωνία ρε παιδιά; Προσφέρει κάτι ή απλά δεν μπορείτε να αντισταθείτε;

Πολύ ωραίο ερώτημα.

Χαίρομαι που το έκανες.

Νομίζω ότι μπορούμε να χτίσουμε κάτι ωραίο πάνω σε αυτό χωρίς βέβαια να κάνουμε εκπτώσεις στα υψηλά στάνταρ που έχουμε χτίσει.

 

Περιμένω τις θέσεις σας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πεις Κώστα. Όπως το βλέπει κανείς και ανάλογα τις ανάγκες του.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

κτλπ οι μπάτσοι μου είπαν ότι για να μου κανει εκείνος μύνηση που θα δικαιωθεί στο δικαστήριο, για φασαρία, άσχετα με τις ώρες κοινής ησυχίας,που να ισχύει πρέπει να υπερβαίνω τα "χ" db που σημαίνει ότι πρέπει να έρθει εκεί μπάτσος με ντεσιμπελόμετρο να μετρήσει τη συγκεκριμένη στιγμή κτλπ κτλπ....πράγμα που δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ.........

 

Κακό συνήθειο το χουν οι αστυνομικοί, να εκδίδουν δικαστικές αποφάσεις...με τον νού τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό συνήθειο το χουν οι αστυνομικοί, να εκδίδουν δικαστικές αποφάσεις...με τον νού τους.

 

Ναι, γιατί τα δικαστήρια εκδίδουν; ;)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου