Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush-New album


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλυτερο του δισκου(η γνωμη μου βεβαιως) by far,μπραβο hush!

Σωπα ρε συ...!Μπαη φαρ κιολας?

Χαιρομαι εκπλησσομενος... 8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωπα ρε συ...!Μπαη φαρ κιολας?

Χαιρομαι εκπλησσομενος... 8)

 

 

Γουαι? ;D

Απλο ειναι.

Και εξηγουμαι που ελεγε κι ενας πρωην πρωθυπουργος,ονοματα δε λεμε.

Ακους ενα δυνατο δισκο,υπαρχουν κομματια που σ'αρεσουν περισσοτερο,καποια που σ'αρεσουν λιγοτερο και καποια που τ'αγαπας αμεσως και εχουν αυτο το κατι,σε "στελνουν".

Αυτο ειναι το πιο "αγαπησιαρικο"  και "σταλτικο" ;D για του λογου μου παντα.

Ο αλλος ειναι οπως προειπαμε,nothing to believe.

Εδω δε χρειαζεται να εξηγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια καταπιεση κ το οτι μετα απο 10 χρονια καταφερα κ ηχογραφησα ξανα ειναι για μενα οτι καλυτερο,ειδικα οταν το αποτελεσμα ειναι Fuc****g Great!Αλλα με αυτους οπως το βλεπω το πραμα θα ξεπερασουμε τον θειο Frank κ θα βγαζουμε 4 αλμπουμ το χρονο!!!!! ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θέλω να σταθώ λίγο στα σόλο τα οποία είναι καταπληκτικά. Μου αρέσει ιδιαίτερα ο τρόπος με τον οποίο προσεγγίζεις τα σόλο τα οποία είναι πιο metal oriented απ' ότι το ύφος του υπόλοιπου κομματιού. Επίσης μ' αρέσει και ο τρόπος που αναπτύσσεις τα σόλο σου. 8)

 

 

Είχα την ίδια παρατήρηση εως και απορία για τα σόλο του Σταυρου μέχρι που ένα...πουλάκι (που κυκλοφορεί τελευταίως με μια καμερα στο χέρι συνέχεια if you know what i mean Σταύρο...) μου σφύριξε ότι ο Σταύρακας προ κλασικοροκάδικης κατάστασης έπαιζε και μάλιστα πολύ καλά (φαίνεται απο το αποτέλεσμα εξάλου) μεταλ! Οπότε έφερε τις γνώσεις του απο το μέταλ σόλο στο κλασικό ρόκ! That's why!  ;)

 

Παιδιά πάντα να ακούτε τους πληκτράδες και τους μπασίστες! Είναι οι μόνοι που ξέρουν τι πραγματικά γίνεται! Μακριά απο κιθαρίστες και ντράμερ! Είναι μόνο για να κάνουν φασαρία!  ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την ίδια παρατήρηση εως και απορία για τα σόλο του Σταυρου μέχρι που ένα...πουλάκι (που κυκλοφορεί τελευταίως με μια καμερα στο χέρι συνέχεια if you know what i mean Σταύρο...) μου σφύριξε ότι ο Σταύρακας προ κλασικοροκάδικης κατάστασης έπαιζε και μάλιστα πολύ καλά (φαίνεται απο το αποτέλεσμα εξάλου) μεταλ! Οπότε έφερε τις γνώσεις του απο το μέταλ σόλο στο κλασικό ρόκ! That's why!  ;)

Έτσι εξηγείται λοιπόν η προσέγγιση! Nice, είναι ωραίο να παίρνεις στοιχεία από άλλα μουσικά είδη και να τα προσαρμόζεις σ' αυτό που παίζεις. :)

 

Μιας και μιλούσαμε παραπάνω για αγαπημένα τραγούδια απ' τον δίσκο, εμένα με κέρδισε απευθείας το κομμάτι που κλείνει τον δίσκο το "Ship never sailed". 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εξαιρετικό album παιδιά,όλα τα κομμάτια είναι σε υψηλότατο επίπεδο,δε μου ακούγεστε καθόλου ''Έλληνες'' και το λέω για καλό αυτό! ;D

 

Τέτοια southern/hard/classic rock μπάντα στην Ελλάδα δεν υπάρχει,ηχητικά είστε 100% Αμερικανοί!

 

Αγαπημένο κομμάτι μακράν το Black Stone.Απίστευτο intro,απίστευτο bass,απίστευτο feel γενικά.Και solάρα εννοείται!

 

Δεν το κατέβασα γιατί θέλω να σας στηρίξω κάπως καλύτερα από το απλά να ακούω κάθε μέρα το CD ;D,θα το αγοράσω με την πρώτη ευκαιρία!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Σταύρακας προ κλασικοροκάδικης κατάστασης έπαιζε και μάλιστα πολύ καλά (φαίνεται απο το αποτέλεσμα εξάλου) μεταλ!  

Metal?Και πολυ καλα?Ευχαριστω για το κομπλιμαν Γιαννη! ;D

Οταν ημανα 21,ναι,προσπαθησα να παιξω κανα χρονο old school metal..

Οταν καταλαβα οτι απαιτει ακριβεια και μελετη,το παρατησα γιατι ποτε δεν επαιξα κιθαρα πανω απο 1 ωρα συνεχομενα...

Iσως και επειδη καταλαβα οτι δε με αντιπροσωπευει το  ειδος σαν  ιδιοσυγκρασια και προσωπικοτητα.. 8)

 

Hard rock και Heavy Blues με απεγνωσμενες και  αποτυχημενες προσπαθειες fusion...

Αυτο επαιζα  παντα.

Παντως αυτη η  νεανικη βραχυχρονη ενασχοληση  σιγουρα βγαινει στο παιξιμο.

Αλλωστε...Σε ολους  βγαινουν υποσυνειδητα αυτα που εκαναν  στις πρωτες ''προπονησεις'' κι  ας θελουν  να τα...αποκηρυξουν.. :-X

 

 

@BillTrantos

Mπιλυ  σε ευχαριστουμε θερμα για το σχολιο!

Ναι,ειναι  αληθεια οτι αν αυτο  που ''παραγουμε'' ειχε ''ελληνιλα''(σε καποια  κρισιμα σημεια),πιθανον να μην το  παιζαμε.. ;)

 

Το Black stone...

Χαιρομαι ΠΟΛΥ που το  ξεχωρισες... ;)

 

Μη  νιωθεις την αναγκη  να δωσεις χρηματα..Ο λογος σου και  το spreading,μας ειναι  αρκετα... :-*

Enjoy Free Rock 'n Roll...That's the spirit... ;)

 

Να  σαι καλα!

 

https://www.youtube.com/watch?v=pmDUMPaA0gs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτυχημενες προσπαθειες fusion...

Αυτο επαιζα  παντα.

Άσε ρε φίλε, σε τα μας τώρα! :D

Που σε ΄χουμε ακούσει σε φιουζιονέ σόλα μέσα σε hard κομμάτια! ;)

Άντε από κει, τι να πω εγώ δηλαδής! ::)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ρε φίλε, σε τα μας τώρα! :D

Που σε ΄χουμε ακούσει σε φιουζιονέ σόλα μέσα σε hard κομμάτια! ;)

Αυτο δεν ειναι  φουζιον..Ειναι κομφουζιον... ;D

 

Άντε από κει, τι να πω εγώ δηλαδής! ::)

Εσυ να μην πεις τιποτα.

Μονο να γραφεις τις  ιδεες  σου και να  μη  μας τις πετας  με  το  σταγονομετρο καθε του Αη Φανουρη... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ να μην πεις τιποτα.

Μονο να γραφεις τις  ιδεες  σου και να  μη  μας τις πετας  με  το  σταγονομετρο καθε του Αη Φανουρη... :D

Πες τον κι εσυ ρε φιλε γιατι οσα μαλλια μου λειπουν απο το κεφαλι τα εχει βγαλει

η γλωσσα μου τοσα χρονια να τον λεω τα ιδια.

Αμα μπορηγα θα τον εκοπαναγα αλλα ειναι και μπρατσας ο ατιμος και δε με παιρνει. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου