Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush-New album


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπαμε είναι μαύρος στην  ...... ψ**ή (ψυχή).

;D ;D ;D

 

Να του αφιερωσω τοτε  ενα...  κατα βαθος μαυρο... :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=QmZ_9im43s4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άκουσα δύο φορές τον δίσκο και είναι πραγματικά εξαιρετικός! 8)

 

Μου άρεσαν πολύ όλα τα κομμάτια αλλά θα ξεχώριζα τα εξής: "Ship never sailed", "Sing me a rockin' song" (το riff της εισαγωγής που παίζεται και μες στο κομμάτι σπέρνει και θερίζει!), "Stranded", "Honey Bee" (φοβερό riff κι αυτό), "Black Stone", "Fire in her eyes" και "Water in a foreign land".

 

Θέλω να σταθώ λίγο στα σόλο τα οποία είναι καταπληκτικά. Μου αρέσει ιδιαίτερα ο τρόπος με τον οποίο προσεγγίζεις τα σόλο τα οποία είναι πιο metal oriented απ' ότι το ύφος του υπόλοιπου κομματιού. Επίσης μ' αρέσει και ο τρόπος που αναπτύσσεις τα σόλο σου. 8)

 

Δηλώνω μέγας fan και εύχομαι κάθε επιτυχία! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα κ εγω να δω για κανενα πεταλι στις αγγελιες κ βλεπω πρωτη μουρη στα fresh stuff "νεος δισκος των Hush 'n Rush"!Ε μιας κ παιζω πια με αυτους τους εξαιρετους μουσικους κ κυριους(σρλουπ σρλουπ :P) ας πω κ εγω την καλημερα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο Γιαννη αλλα μαλλον αναφερεσαι  στο Dogs n  Vultures που ηταν σκασμενο και αγριο  και αστα  να πανε... :-X

Αυτο που ακουσες τωρα δεν ειναι το  τελικο,ειναι ενα  απο τα μιξ που εκανα.

Σε αυτο το  αλμπουμ  ειναι πιο συγκρατημενα  τα πραματα.

Απο  την αλλη...Να  σου  πω οτι τα κομματια παιζουν σε διαφορα ιντερνετικα ραδιοφωνα του εξωτερικου  με αλλες μπαντες που γραφουν σε  επαγγελματικα  στουντιο  κει χαμω...

 

Η  επιδιωξη  να μην ακουγεται οτι ολα αυτα γιναν  σε ενα home  studio, γραφοντας με φυσικα τυμπανα βεβαια,κρυβει κινδυνους και απαιτει γνωσεις  που  κατακτωνται  απο τα λαθη και απο την αυτογνωσια  της  αγνοιας... ;)

 

Θεωρω οτι σ αυτο το αλμπουμ τα πραματα θα ειναι ''ενταξει''  απο θεμα ηχου.

 

ναι σε αυτο αναφέρομαι κ ηταν το μοναδικο μείον. γενικα το στουντιο σου μονο home... δεν το θεωρω, κ θαυμαζω τον ηχο που βγαζεις σε αυτο. Συμφωνώ απόλυτα ότι απο τα λάθη μας μαθαίνουμε, όπως σε όλα τα πράγματα έτσι και στον ήχο. Τεσπα, το άκουσα χθες σχεδόν όλο, είναι ωραίο δισκάκι κ μέσα στο σκ θα το αγοράσω να το ακούσω με την ησυχία, μου, και πάλι μπράβο!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;)

 

Yeap... Stranded  8)

 

Και τα λεφτά στο κομμάτι είναι το μπάσο- του έδωσε μια φανκιά και το κούνησε υπέροχα.

 

Μπράβο στο τετράχορδο αγόρι.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα κ εγω να δω για κανενα πεταλι στις αγγελιες κ βλεπω πρωτη μουρη στα fresh stuff "νεος δισκος των Hush 'n Rush"!Ε μιας κ παιζω πια με αυτους τους εξαιρετους μουσικους κ κυριους(σρλουπ σρλουπ :P) ας πω κ εγω την καλημερα μου!

 

μμμ ωστέ εσύ είσαι ο μυστηριώδης μπασερμαν απο τας Δράμας! Κανόνισε να είσαι πολύ καλός, θα σε μετακομίσουμε καβάλα, να σε πάρουμε εργολαβία 2-3 μπάντες  ;D ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap... Stranded  8)

 

Και τα λεφτά στο κομμάτι είναι το μπάσο- του έδωσε μια φανκιά και το κούνησε υπέροχα.

 

Μπράβο στο τετράχορδο αγόρι.

Eυχαριστω ταπεινα...

μμμ ωστέ εσύ είσαι ο μυστηριώδης μπασερμαν απο τας Δράμας! Κανόνισε να είσαι πολύ καλός, θα σε μετακομίσουμε καβάλα, να σε πάρουμε εργολαβία 2-3 μπάντες  ;D ;D ;D

Κανονιζεται αν μετακομισουμε σε ωρα Πλουτωνα....να χουμε βρε παιδι μου καμια 50-60 ωρες τη μερα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Black Stone άκουσα και φυσικά ήταν εξαιρετικό!!!

 

Δεν υπήρχε κάτι που να μην μου αρέσει. Φωνή, groove, ήχος, αισθητική στο σόλο, όλα σε υψηλά επίπεδα!!

 

Σταύρο, έχεις βρει την συνταγή της επιτυχίας... Μην πειραματιστείς προς το παρόν...  ;) ;) :P

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap... Stranded  8)

 

Και τα λεφτά στο κομμάτι είναι το μπάσο- του έδωσε μια φανκιά και το κούνησε υπέροχα.

 

Μπράβο στο τετράχορδο αγόρι.

Ετσι ακριβως,το ιδιο ειπα και του λογου μου στο Σταυρο για το μπασσο στο κομματι.

 

Ε μιας κ παιζω πια με αυτους τους εξαιρετους μουσικους κ κυριους(σρλουπ σρλουπ :P) ας πω κ εγω την καλημερα μου!

Καλημερα Γιωργο,τα συγχαρικια και σενα για το δισκο και τα μπασα που εβαλες.

 

Να του αφιερωσω τοτε  ενα...  κατα βαθος μαυρο... :P

 

Την ευχη μου για την αφιερωση,για τα αλλα α να χαθειτε κι εσυ κι ο αλλος ο φουζιος που κοροιδευετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου