Προς το περιεχόμενο

Bill Lawrence Keystones for strat!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Καλησπερα!

  Αφου εκανα μια πολυ επιτυχημενη αναβαθμιση στο P Bass του μπασιστα μου με τους p46 απο τον συγχωρεμενο.Μιλαμε το μπασο εγινε αλλο οργανο.Τοσο ογκο και καθαροτητα δεν το περιμενα ουτε γω ουτε αυτος,λεω μιας και η τιμες του παππου ειναι σχεδον τσαμπα να αλαξω τους ηδη αλαγμενους μαγνητες στη στρατ.Τωρα φοραει τους Vintage GFS.Αξιοπρεπεις μαγνητες αλλα να μπηκα στη πριζα.

  Ποια ειναι η γνωμη σας?Σε σχεση με τους ακριβους μπουτικατους του Fralin που εχω βαλει στο ματι,ποσο καλα στεκουν οι μαγνητες του παπου Μπιλ?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θα σου πω.....είμαι τελεκαστεράκιας...αλλά όταν άκουσα τους συγκεκριμένους  πάνω στη Strat μου, έπαθα κοκομπλόκο.....Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ μαγνητες....δε θα το μετανιώσεις με τίποτα μόλις τους βάλεις, θα με θυμηθείς  ;)  ;D

 

Ταπεινή μου άποψη πάντα....  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Αφου εκανα μια πολυ επιτυχημενη αναβαθμιση στο P Bass του μπασιστα μου με τους p46 απο τον συγχωρεμενο.Μιλαμε το μπασο εγινε αλλο οργανο.

;) Όταν σας τα λέω, να με ακούτε.

Καλόπαιχτο πες του Γιώργο.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας?Σε σχεση με τους ακριβους μπουτικατους του Fralin που εχω βαλει στο ματι,ποσο καλα στεκουν οι μαγνητες του παπου Μπιλ?

Στέκουν μια χαρά αλλά δεν πρέπει να είναι αυτό το ερώτημά σου.

Άσε που η Φραλιν έχει 7 είδη για strat (στην τριπλάσια τιμή από τους BL), αυτό που πρέπει να ψάξεις (αν θες να το ψάξεις αλλά μάλλον χρόνο χάνεις αφού θα τους πάρεις τελικα  ;D) είναι πως ακούγονται στα αυτιά σου.

 

Πάντως αν είναι να κάνεις λάθος, καλύτερα να κάνεις λάθος των $85...... ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει μαγνητες του παππου Μπιλ σε πανω απο 4 κιθαρες μου...Ειμαι μεγαλος φαν και δεν τους αλλαζω με τιποτα. Ηχος καθαρος ξεχωριζουν οι νοτες δε λασπωνει με τιποτις (σε νορμαλ συνθηκες χεχεχεχεχε)...Με κλειστα ματια και ανοιχτα αυτια τους αγοραζεις...!! Ριξε και μια ματια για παλαιοτερα θρεντς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 85 ντολάρια στη γείτονα μαμάς και δέρνεις αααααααααααααβάδιστα και αααααααααααααααααααααααατον, αεάνως, σύντομα και στη πόρτα μας..................οπότε κράτατα στη τσέπη σου και μη σε πιάνει υστερία καταναλωτική.

        Αυτά είναι για τον ΣΦ που πιστεύει πως η κατανάλωση φέρνει το κέρδος.

Τα χέράκια σου φέρνουν το κέρδος κι εσύ τη ΛΑ τη βαράς καλά.

 

 

Για τη συμβουλή μου θα σε χρεώσω 1 λίτερ τσίπουρον, ευχαριστώ  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αυτά είναι για τον ΣΦ που πιστεύει πως η κατανάλωση φέρνει το κέρδος.

 

δε με διαβαζεις προσεκτικα και στεναχωριεμαι

 

  Αυτά είναι για τον ΣΦ που πιστεύει πως η κατανάλωση ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΥΨΗΛΗΣ ΥΠΕΡΑΞΙΑΣ φέρνει το κέρδος.

 

& οντως παραγωγη υψηλοτερης υπεραξιας απο μαγνητες κιθαρας δεν νομιζω να υπαρχει... ;D  (παιρνεις υλικα  που κοστιζουν 2-3 ευρω και με αυτα φτιαχνεις ενα μαγνητη που κοστιζει 50....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλημερα παιδια.

Επειδη το εψαξα λιγο το θεμα,δεν εχει και πολυ ψωμι στο διαδικτιο ή εγω δεν βρηκα.

ΣΕ ενα θρεντ σε ξενο φορουμ ενας τυπας που τους εβαλε ,επαθε πλακα με τα καθαρα αλλα δεν του αρεσαν καθολου βρωμικοι και χαλαστηκα γιατι και κανα δυο αλλοι ειπαν οτι εν τελη δεν ενθουσιαστηκαν.Μιλαω παντα για τους Keystones και οχι για τους αλλους που βγαζει για σταρτ που δεν εχουν χαμ.

  Σιγουρα η γνωμη απο καποιους που τους φορανε μετραει.Παω να ανεβασω το οργανο παντως και οχι να το παω στα ιδια ή χειροτερα.

Μου αρεσαν πολυ οι μαγνητες του μπασου και λεω αξιζει για αυτα τα λεφτα.

Στα ιδια περιπου χρηματα μπορω να βρω και τους tonerider ,και τους custom shop της Φεντερ.

αλλα θελω να παω σε χειροποιητο πραγμα και οχι κινεζο ξανα (μιλαω για τους tonerider)

  Μιας και μεχρι τις γιορτες θα εχω κανει την κινηση μου ,αν θελετε προτεινεται κανα σετ πιο γενικα και ψαχνοντας και βλεποντας.

Το ταβανι δεν μπορει να ειναι πανω απο 150 ευρω με τα μεταφορικα και ο ηχος θελω να εχει vintage κατευθυνση,οσο πιο γεματος γινεται για στρατ.

  Θα γουσταρα πολυ τους Fralin αλλα ειναι ακριβοι ,βαζω αλλα εκατο δηλ και περνω την thinline με τους διπλους που ζαχαρωνω ασχημα τελευταιως.Οποτε καταλαβαινεται.!50 και κατω θα ελεγα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;) Όταν σας τα λέω, να με ακούτε.

Καλόπαιχτο πες του Γιώργο.

Στέκουν μια χαρά αλλά δεν πρέπει να είναι αυτό το ερώτημά σου.

Άσε που η Φραλιν έχει 7 είδη για strat (στην τριπλάσια τιμή από τους BL), αυτό που πρέπει να ψάξεις (αν θες να το ψάξεις αλλά μάλλον χρόνο χάνεις αφού θα τους πάρεις τελικα  ;D) είναι πως ακούγονται στα αυτιά σου.

 

Πάντως αν είναι να κάνεις λάθος, καλύτερα να κάνεις λάθος των $85...... ;)

Κωστα η μοντα μαμησε φιλε.Ενα washburn φτηνομπασο ,εγινε οσο πιο τουμπανο γινοτανε.Φυσικα μπηκαν και cts ποτακια κτλ.Μιλαμε ογκος και καθαροτητα στη νοτα και στη χορδη φοβερη.Και ολα αυτα με 70 ευρω.Νταξει το αξιζε και με το παραπανω.Μεχρι να παρει κατι της προκοπης ο πιτσιρικος αυτο πλεον τον βγαζει ανετα μερικα χρονακια ακομα.Αν και θελει αλλο οργανο βεβαια ,αλλα στην παρουσα φαση ,αυτο ειναι αδυνατο.Αρα μια χαρα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινω 57/62! Μπορεις να τους δοκιμασεις και πιστευω για vintagila που θες ειναι πολυ ωραιοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινω 57/62! Μπορεις να τους δοκιμασεις και πιστευω για vintagila που θες ειναι πολυ ωραιοι!

 

Η Fender έχει τους μεγαλύτερους πόρους και τα περισσότερα / καλύτερα σημεία αναφοράς για να δημιουργήσει τους πιστότερους μαγνήτες που βασίζονται σε vintage μαγνήτες της εχμμμμ... Fender.

 

Πάντως, κατά τη γνώμη μου αν θες γκάζι πας σε άλλο στυλ - σε Texas style και / ή σε hum-free υλοποιήσεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου