Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Studio διαφορές σε ίδιες κιθάρες!!


billysgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλσπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά μιας gibson les paul studio 2013. Από τις παρακάτω δύο κιθάρες θα δείτε πως στα χαρακτηριστικά τους είναι πανομοιότυπες αλλα μια εκ των δύο είναι κατά 90 euro ακιριβότερη. Δεν μπορεσα να καταλάβω ποια είναι η διαφορά που την κάνει ακριβότερη την μια από την άλλη. Μπορεί κάποιος να ρίξει μια ματιά και αν ξέρει κάτι παραπάνω να δώσει τα φώτα του?

 

1η (795 euro)

http://www.thomann.de/gb/gibson_les_paul_studio_2013_aw_ch.htm

 

2h (885 euro)

http://www.thomann.de/gb/gibson_les_paul_studio_2013_aw_gh.htm

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε καμια στις αγγελιες, οι παλιες με το gold hardware ειχαν και εβενινη ταστιερα οποτε ειναι καλο deal!  ;)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε καμια στις αγγελιες, οι παλιες με το gold hardware ειχαν και εβενινη ταστιερα οποτε ειναι καλο deal!  ;)

 

Μόνο οι alpine white ανεξαρτήτως hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο οι alpine white ανεξαρτήτως hardware.

 

Θεώρησα οτι goes without saying οτι αναφερομαστε στις alpine white  :P

Επετρεψε μου να διαφωνήσω οτι έχουν όλες εβενο, επειδη εκεινη την περιοδο  (2009) που τις ειχε ο Thomann ηθελα και πηρα μια, ειμαι 100% σιγουρος οτι οι Gold hardware ειχαν εβενο και οι chrome hardware rosewood. Μαλιστα το ειχα ρωτησει/διασταυρωσει και στον Καγμακη.

 

Τωρα αν αλλαξε αργοτερα δεν ξερω..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεώρησα οτι goes without saying οτι αναφερομαστε στις alpine white  :P

Επετρεψε μου να διαφωνήσω οτι έχουν όλες εβενο, επειδη εκεινη την περιοδο  (2009) που τις ειχε ο Thomann ηθελα και πηρα μια, ειμαι 100% σιγουρος οτι οι Gold hardware ειχαν εβενο και οι chrome hardware rosewood. Μαλιστα το ειχα ρωτησει/διασταυρωσει και στον Καγμακη.

 

Τωρα αν αλλαξε αργοτερα δεν ξερω..

ισχυει. το 2008 που αγορασα την δικη μου με chrome hardware ειχε τριανταφυλια ταστιερα κ θυμαμαι οτι καποια μοντελα με gold ειχαν εβενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεώρησα οτι goes without saying οτι αναφερομαστε στις alpine white  :P

Επετρεψε μου να διαφωνήσω οτι έχουν όλες εβενο, επειδη εκεινη την περιοδο  (2009) που τις ειχε ο Thomann ηθελα και πηρα μια, ειμαι 100% σιγουρος οτι οι Gold hardware ειχαν εβενο και οι chrome hardware rosewood. Μαλιστα το ειχα ρωτησει/διασταυρωσει και στον Καγμακη.

 

Τωρα αν αλλαξε αργοτερα δεν ξερω..

 

Δίκιο έχετε παίδες. Η δική μου με έβενο είναι gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου