Προς το περιεχόμενο

The Police Live at Beat Club 1978


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Εγω δεν την ειπα σε κανενα ρε Κωστα στην παρουση.Εξεφρασα μια αποψη και απαντησα σε αυτα που καποιοι ειπαν για μενα .Τωρα αν θες η αποψη να μην εχει μυρωδιες κτλ οκ ,αλλα δεν θυμαμαι να ειπα προσωπικα σε κανενα εισαι μαλακας που γουσταρεις τους Police και γω μαγκας που δεν τους γουσταρω .Εκτος και αν το ειπα και δεν το καταλαβα.Ειπε οτι γουσταρει τον Στινγκ και γω οτι με αφηνει παγερα αδιαφορο.Τωρα ή εγω μπερδευομαι ή εσυ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ψιλοofftopic:    Roxanne(Gordon Matthew Thomas)

you don't have to wear that dress tonight

walk the streets of money

you don't care if it's wrong or if it's right.  Για τον ακτιβιστή και φιλάνθρωπο Sting θα πεί κανένας τίποτα;    Mazi sou Giwrgo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε οτι γουσταρει τον Στινγκ

 

Από τους καλύτερους μουσικούς....from day 0!

...Sting με Fretless, Copeland με Supraphonic και Summers με τα δάχτυλα "τιραμόλα"!

 

και γω οτι με αφηνει παγερα αδιαφορο

 

εγω το στινγκ και τους μπατσους του τους εχω χεσμενους.

 

Τωρα ή εγω μπερδευομαι ή εσυ.

 

Εσύ.  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Johnny.T : Ωραιος ρε συ Γιαννακη !!!Νομιζω ομως οτι κι'αυτοι χεσμενο σ'εχουν ! ;) ;)

 

με τετοιες αποψεις δεν νομιζω μονο αυτοι να τον εχουν χεσμενο ;)

 

on topic

 

τι λαιβαρα ειναι αυτη! σκοτωνουν!

και αυτος ο δραμερ ποποποποπο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όποιος δεν βαριέται ας τσεκάρει αυτό το άρθρο να δείτε πως έκανε recording το Every Breath You Take και άλλα κομμάτια και τι τραβούσε ο κακόμοιρος ο ηχολήπτης για να δέσει το rhythm section.

 

http://www.soundonsound.com/sos/mar04/articles/classictracks.htm

 

Για μένα οι Police στους δίσκους τους έχουν απο τα πιο δεμένα μπασσοτύμπανα ever.

 

Επίσης είτε μας αρέσουν είτε όχι οι άνθρωποι είναι ΣΧΟΛΗ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτος ο δραμερ ποποποποπο!

Αν και έχουμε αναφερθεί πολλάκις στον συγκεκριμένο, είναι όντως παίχτουρας ολκής.

Τρελλό groove.

 

Αρέσει δεν αρέσει ο Sting σαν άνθρωπος και σαν προσωπικότητα, είναι δύσκολο να μην έχω μεγάλο respect σε κάποιον με τέτοια φωνή, μαζί με σκηνική παρουσία ενώ ταυτόχρονα γκρουβάρει με άταστο.

 

Όσο για τον κιθαρίστα, είχε το σημαντικότερο (για μένα Γιώργο) σε έναν κιθαρίστα. Ήχο μαζί με groove. Και τεχνικά, μόνο άσχετος δεν ήταν. Όντας όμως (και ευτυχώς) της σχολής του punk, το σόλο ήταν optional και σπάνια (αν ποτέ) εμφανιζόταν.

 

Και όλα αυτά σε μία μπάντα ενός έτους από (late) εικοσάρηδες παρακαλώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σαφως και ειναι προσωπικη τοποθετηση ,και σιγουρα αυτο δεν μειωνει την αξια που μπορει να εχουν καποια σχηματα οι μουσικοι για καποιους αλλους.

  Ποτε δεν τους χωνεψα και ουτε θα το κανω.

Τωρα τρολει τι να σου πως δεν μου αρεσουν οι Police ουτε ο Sting ,εσενα προφανως σου αρεσουν .Δεν εχω κανεναν θεμα .Ας το αφησουμε ως εχει χωρις ομως να κρινουμε το πως και το γιατι κτλ.Ειναι καθαρα υποκειμενικα αυτα τα πραγματα,επομενως δεν μπορουμε να λεμε μικρο καποιον που δεν γουσταρει ή μεγαλο καποιον που γουσταρει.Το τι ακουει ή τι θελει να ακουει καποιος ή και το πως βιωνει τη μουσικη και πως επιδρα αυτη στη ζωη του γενικοτερα ειναι καθαρα δικο του θεμα.Αυτα απο μενα νομιζω δεν αξιζει να κανουμε και εδω ενα σρεντεροθεμα χωρις λογο.

 

Λοιπόν, για να μαθαίνεις (και συγνώμην για τον τόνο μου)...:

 

Πρώτον, δεν ασχολούμαι με κουβέντες "μου αρέσει / δεν μου αρέσει", ούτε καν όταν τις λέω εγώ. "Μου αρέσει" λέμε για το παστίτσιο, για τη μουσική μπορούμε και πρέπει να είμαστε πιο μαζεμένοι.

 

Δεύτερον, εσύ δεν έκανες κανένα απολύτως μουσικό σχόλιο, έγραψες ότι επειδή έχουν ένα όνομα (το οποίο προφανέστατα δεν κατανοείς, δηλαδή δεν κατανοείς πόσο τολμηρό ήταν να διανοηθεί κάποιος να πει έτσι τη μπάντα του εκείνη την εποχή, σε εκείνη τη χώρα), τους απορρίπτεις με τη μία, μην αφήνοντας μάλιστα (στον εαυτό σου) κανένα περιθώριο να αλλάξεις γνώμη. Αυτό είναι στείρος δογματισμός.

 

Τρίτον, αν είχες παρακολουθήσει την πορεία αυτών των τριών μουσικών (έστω, μετά τους Police) θα ήξερες ότι δε σε παίρνει να σκέπτεσαι με αυτό το τρόπο, διότι τους αδικείς. Ενδεικτικά θα σου πω ότι ο κιθαρίστας έχει δουλειές με τον Fripp και ότι ο ντράμερ έχει γράψει το soundtrack από τον "Αταίριαστο" του Κόπολα (ταινία που μάλλον θα την γούσταρες, ένεκα του ότι είσαι και του αντιεξουσιαστικού χώρου).

 

Τέταρτον, δεν με πειράζει κάποιος να απορρίπτει κάτι, αρκεί να το κάνει για τους σωστούς λόγους. Δηλαδή, δεν μπορεί εγώ να πω ότι η μπάντα σου δεν αξίζει το ενδιαφέρον μου επειδή την είπες "Περσεφόνη", διότι ακόμη και αυτό το όνομα μπορεί να σημαίνει άλλα πράγματα από όσα με έμαθαν ότι σημαίνει.

 

Φιλικά, πάντα.

 

:)

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τετοιες αποψεις δεν νομιζω μονο αυτοι να τον εχουν χεσμενο ;)

 

on topic

 

τι λαιβαρα ειναι αυτη! σκοτωνουν!

και αυτος ο δραμερ ποποποποπο!

Γιατι ρε συ ΣακηΔΕν τους γουσταρω τι να κανουμε δηλαδη τωρα.Το οτι ενα σχημα παιζει καλα σημαινει οτι ολοι πρεπει να βαραμε παλαμακια.Ωπα ρε φιλε δεν ειναι ετσι

Εσύ.  8)

Εσύ.  8)

Ακομα δεν καταλαβαινω που εκρινα το παληκαρι που ανεβασε το λαιβ?ειλικρινα ειπα οτι ο Στινγκ δε μου αρεσει αλλα μαλον σας πειραξε το κοπρανο.Οκ το περνω πισω .Τελοςπαντων ας το αφησουμε το Θεμα εδω.Δεν νομιζω να οτι εχει τελος αυτο.

 Δεν πανε να ειναι γκουρου τα ατομα.Δεν μου αρεσουν ουτε τα τραγουδια τους ουτε οι μουρες τους ουτε τιποτα.Ειναι τοσο γαμημενα απλο.Τα αλλα μαγκες σορυ αλλα τα ακουω βερεσε.Το αν αυτο με κανει στενομυαλο,μικρο ,ανωριμο ή οτιδηποτε δεν με ενδιαφερει .Μην με παιζετε τι να σας πω.Πρεπει απο καποια φαση και μετα να ανοιγει το μυαλο μας μουσικα και μπλα μπλα μπλα.Νταξει τελικα ναι πιστευω οτι η αληθεια ειναι σους Pistols.Μην ασχοληστε λοιπον.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει τελικα ναι πιστευω οτι η αληθεια ειναι σους Pistols.Μην ασχοληστε λοιπον.

 

Και ένας άλλος το πίστευε αλλά τώρα τελευταία κάνει δηλώσεις υπερ των μπάτσων (χωρίς εισαγωγικά).

 

;D ;D ;D

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να μαθαίνεις (και συγνώμην για τον τόνο μου)...:

 

Πρώτον, δεν ασχολούμαι με κουβέντες "μου αρέσει / δεν μου αρέσει", ούτε καν όταν τις λέω εγώ. "Μου αρέσει" λέμε για το παστίτσιο, για τη μουσική μπορούμε και πρέπει να είμαστε πιο μαζεμένοι.

 

Δεύτερον, εσύ δεν έκανες κανένα απολύτως μουσικό σχόλιο, έγραψες ότι επειδή έχουν ένα όνομα (το οποίο προφανέστατα δεν κατανοείς, δηλαδή δεν κατανοείς πόσο τολμηρό ήταν να διανοηθεί κάποιος να πει έτσι τη μπάντα του εκείνη την εποχή, σε εκείνη τη χώρα), τους απορρίπτεις με τη μία, μην αφήνοντας μάλιστα (στον εαυτό σου) κανένα περιθώριο να αλλάξεις γνώμη. Αυτό είναι στείρος δογματισμός.

 

Τρίτον, αν είχες παρακολουθήσει την πορεία αυτών των τριών μουσικών (έστω, μετά τους Police) θα ήξερες ότι δε σε παίρνει να σκέπτεσαι με αυτό το τρόπο, διότι τους αδικείς. Ενδεικτικά θα σου πω ότι ο κιθαρίστας έχει δουλειές με τον Fripp και ότι ο ντράμερ έχει γράψει το soundtrack από τον "Αταίριαστο" του Κόπολα (ταινία που μάλλον θα την γούσταρες, ένεκα του ότι είσαι και του αντιεξουσιαστικού χώρου).

 

Τέταρτον, δεν με πειράζει κάποιος να απορρίπτει κάτι, αρκεί να το κάνει για τους σωστούς λόγους. Δηλαδή, δεν μπορεί εγώ να πω ότι η μπάντα σου δεν αξίζει το ενδιαφέρον μου επειδή την είπες "Περσεφόνη", διότι ακόμη και αυτό το όνομα μπορεί να σημαίνει άλλα πράγματα από όσα με έμαθαν ότι σημαίνει.

 

Φιλικά, πάντα.

 

:)

 

 

Δεν ειναι ο λογος το ονομα και φυσικα δεν ανηκω σε κανεναν χωρο που αναφερεις.Το ονομα ειναι απλα το κερασακι στην τουρτα.Το ενδεχομενο να μην μου αρεσουν τα τραγουδια τους το εβαλες στη ζυγαρια.

 Ξες το πολυ απλο ,ακουω κατι και γουσταρω και ακουω κατι και δεν.Μην το παμε το θεμα παραπερα με ψυχολογικα προφιλ και εισαι ετσι εισαι αλλιως.Ειμαι αυτος που ειμαι και γουσταρω αυτα που γουσταρω.Οπως και συ οπως και ολοι.Μην με βαζετε λοιπον σε ενα δικαστηριο ολοι ,και βαρατε .Ειναι απλο οσο και να βαρατε το ποιμα δεν το λεω.Και δεν νομαιζω να υπαρχει λογος να συνεχιζουμε αυτην την κουβεντα.Δεν νομιζω να ξαναπαντησω σε αυτο το θρεντ και θα εκτιμουσα να παει η κουβεντα εκει που πρεπει ,και οχι οτι ενας τυπος απλα δεν γουσατρει το στινγκ και αυτα που κανει.Σε ενα ολοκληρο πλανητη δεν νομιζω να ειμαι και ο μονος.Αυτα απο μενα λοιπον.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου