Προς το περιεχόμενο

The Police Live at Beat Club 1978


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello Earthlings

 

Από τους καλύτερους μουσικούς....from day 0!

...Sting με Fretless, Copeland με Supraphonic και Summers με τα δάχτυλα "τιραμόλα"!

 

Enjoy!

 

https://www.youtube.com/watch?v=a_ebqs8U7V4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aυτα καθαρα υποκειμενικα φανταζομαι γιατι εγω το στινγκ και τους μπατσους του τους εχω χεσμενους.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα καθαρα υποκειμενικα φανταζομαι γιατι εγω το στινγκ και τους μπατσους του τους εχω χεσμενους.

 

 

Εσύ είσαι ακόμη μικρός. Πολύ μικρός.   ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ρε Τζεβελεκο και Περικλη,δεν χαλαρωνετε λιγο.Θα κανουμε παλι τα ιδια και θα βριζουμε ο ενας τον αλλο και θα κανουμε το θρεντ πουτανα.Το κανω δεν εχω θεμα.Νταξει δεν γουσταρω τους μπατσους ειτε ειναι Μουσικοι ειτε κανονικοι.Ειναι τοσο κακο δηλ.

Τζεβελακο τα αισθηματα φιλε ειναι αμοιβαια να το ξες αλλα μην με πικαρεις ρε φιλε γιατι και γω στη μπουκα σε εχω.Ας το αφησουμε.

Περικλη στα τετοια μου ρε φιλε αν με εχουν χεσμενο οι Μπατσοι ή τα αλλα που ανεβαζεις.Με το μπαρδον κιολας.

  Μαλον εδω δεν υπαρχει προσωπικο γουστο,εισαστε εσεις που τα εχετε καταλαβει ολα και ειστε τοσο γαματοι και τυποι σαν και μενα ,μικροι ,ανοητοι που δεν μπορουν να καταλαβουν κτλ.

  Νταξει το βλεπουμε συνεχεια αυτο το εργο στο Νοιζ,αλλα ξεκολατε και λιγο.Αιντε παληκαριαμ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα καθαρα υποκειμενικα φανταζομαι γιατι εγω το στινγκ και τους μπατσους του τους εχω χεσμενους.

 

Δύο μικρές επισημάνσεις μόνο :

 

α) Ο πρώτος που έβρισε είσαι εσύ (και το "μπάτσοι" είναι βρισιά, και το "χεσμένους").

 

β) Το επιχείρημα ότι η μπάντα δεν αξίζει την προσοχή μας ένεκα του ονόματός της, είχα να το διαβάσω από τον Μάρτιο του 1980, λίγο πριν την συναυλία τους. Τότε, κάτι απελπισμένοι παλαιοροκάδες (σήμερα θα πρέπει να είναι εξήντα χρονών) έγραφαν τα ίδια στα περιοδικά. Στο λέω μόνο και μόνο για να καταλάβεις που ακριβώς βρίσκεσαι όσον αφορά στη νοοτροπία σου.

 

Αυτά.

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα καθαρα υποκειμενικα φανταζομαι γιατι εγω το στινγκ και τους μπατσους του τους εχω χεσμενους.

 

Ναι ρε συ Γιώργο, υποκειμενικό είναι.

Όπως κάθε άποψη εδώ μέσα.

Χαίρομαι όμως που μοιράζεσαι τις εμπειρίες σχετικά με ποιά γκρουπ σε βοηθούν στην πρωινή σου αφόδευση.

Δεν θα χαιρόσουν βέβαια (και πάρα πολλοί από εδώ μέσα) αν αρχίζαμε και μοιραζόμασταν όλοι τις "εξαγωγικές" μας εμπειρίες σχετικά με τις μουσικές προτιμήσεις.

 

Του Astroman του αρέσουν οι Police. To μοιράστηκε με ένα βίντεο.

Εσένα δεν σου αρέσουν. Καλώς. Πες το αποφεύγοντας τα μυρωδικά.

 

Παρεμπιπτόντως, όντως και αντικειμενικά, στο συγκεκριμένο βίντεο, έχουμε ένα καλοδεμένο συγκρότημα με πάρα πολύ καλούς μουσικούς, στο peak της ενεργητικότητας τους. Αν αρέσει ή δεν αρέσει αυτό που παράγουν, είναι θέμα γούστου.

Για εμένα ήταν από τα καλά δείγματα των απόνερων του punk.

 

Κρίμα το κοινό.

Γερμανοί θα ναι.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σαφως και ειναι προσωπικη τοποθετηση ,και σιγουρα αυτο δεν μειωνει την αξια που μπορει να εχουν καποια σχηματα οι μουσικοι για καποιους αλλους.

  Ποτε δεν τους χωνεψα και ουτε θα το κανω.

Τωρα τρολει τι να σου πως δεν μου αρεσουν οι Police ουτε ο Sting ,εσενα προφανως σου αρεσουν .Δεν εχω κανεναν θεμα .Ας το αφησουμε ως εχει χωρις ομως να κρινουμε το πως και το γιατι κτλ.Ειναι καθαρα υποκειμενικα αυτα τα πραγματα,επομενως δεν μπορουμε να λεμε μικρο καποιον που δεν γουσταρει ή μεγαλο καποιον που γουσταρει.Το τι ακουει ή τι θελει να ακουει καποιος ή και το πως βιωνει τη μουσικη και πως επιδρα αυτη στη ζωη του γενικοτερα ειναι καθαρα δικο του θεμα.Αυτα απο μενα νομιζω δεν αξιζει να κανουμε και εδω ενα σρεντεροθεμα χωρις λογο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σαφως και ειναι προσωπικη τοποθετηση ,και σιγουρα αυτο δεν μειωνει την αξια που μπορει να εχουν καποια σχηματα οι μουσικοι για καποιους αλλους.

  Ποτε δεν τους χωνεψα και ουτε θα το κανω.

Τωρα τρολει τι να σου πως δεν μου αρεσουν οι Police ουτε ο Sting ,εσενα προφανως σου αρεσουν .Δεν εχω κανεναν θεμα .Ας το αφησουμε ως εχει χωρις ομως να κρινουμε το πως και το γιατι κτλ.Ειναι καθαρα υποκειμενικα αυτα τα πραγματα,επομενως δεν μπορουμε να λεμε μικρο καποιον που δεν γουσταρει ή μεγαλο καποιον που γουσταρει.Το τι ακουει ή τι θελει να ακουει καποιος ή και το πως βιωνει τη μουσικη και πως επιδρα αυτη στη ζωη του γενικοτερα ειναι καθαρα δικο του θεμα.Αυτα απο μενα νομιζω δεν αξιζει να κανουμε και εδω ενα σρεντεροθεμα χωρις λογο.

Πάντως μας λες να μην κάνουμε αυτό που κάνεις εσύ.

Πρόσεξέ το λίγο.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου