Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αφου ειμαστε σε blues mood ο Καναδεζος αποκατω ειχε παιξει καποτες(τονος στο α) στα μερη μας(Αυτοκινηση η Camel ηταν και στο σοου της Κορομηλα επισης) και τα σπαει ανετα!

Παντα δυνατος και φρεσκος ειτε παιζει μπλουζ η οτι αλλο κανει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειμαστε σε blues mood ο Καναδεζος αποκατω ειχε παιξει καποτες(τονος στο α) στα μερη μας (Αυτοκινηση η Camel...

Ελα ρε, ποτε ειχε ερθει? Camel πηγαινα στα 90s αρκετα συχνα. Το πιο πανω αλμπουμ τα σπαει παντως. Παρε και μια κομματαρα απο το ιδιο αλμπουμ, ειναι απο τα αγαπημενα μου. image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου ρε φούστη μου, πάλι δεν θα κοιμηθούμε απόψενες, αρχίσαν πάλι τα πωπόφρικα με τα σουράβλια και τους ζουρνάδες γκλιγκι-γκλίγκι το μπέιμπι γουος γκόνε .

    Δώσε ρε Ίγγι, ένα πλασέτο λαίμαι

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε καλως τον Samy! :D Εσενα περιμενα για να βαλω το παρακατω κομματι. Επειδη ξερω οτι εχεις πληρη δισκογραφια του σε LP, CD, MC και πλακες γραμμοφωνου, το παρακατω αφιερωμενο.

Ο γερο-Auger δινει ρεστα στα πληκτρα. Μαζι του η κορη του στα φωνητικα και ο γιοκας στα ντραμς. Αν εχεις μουσικο DNA...image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε, ποτε ειχε ερθει?

Eκεινη την εποχη,καπου στα 90ς.

Το μαγαζι ηταν στη Βουλιαγμενης(καποιο απ τα δυο πρεπει να ηταν)και ειχαν παει κατι φιλοι.

Μου λενε "ξερεις καποιον τυπο,Colin James".

Λεω"Ναι".

"Τον ειδαμε στο.....(το μαγαζι που λεμε) να παιζει με μια ακουστικη και ειπαν οτι θα βγει και στην Κορομηλα ως guest".

Λεω"δεν ειναι δυνατον",βαραγα το κεφαλι μου στον τοιχο!!!

 

Kομματαρα εβαλες και πραγματι ολο ειναι δισκαρα.

Θα πεις παιζουν και οι Ρουμφουλς απο πισω,εγγυηση!

 

Λευκο αλλα....

 

 

 

Πως παει ωρε Σαμ εκει στα ψηλα?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ειδαμε στο.....(το μαγαζι που λεμε) να παιζει με μια ακουστικη και ειπαν οτι θα βγει και στην Κορομηλα ως guest".

Λεω"δεν ειναι δυνατον",βαραγα το κεφαλι μου στον τοιχο!!!

Kαπως ετσι εκανα κι εγω οταν εμαθα μετα απο αρκετο καιρο οτι ειχε ερθει στην πολη μου και επαιξε ο John Hammond σε ενα club που ημουν τοτε σχεδον καθημερινος θαμωνας, και δεν το ειχα παρει χαμπαρι. :P Μαλιστα εκεινο το βραδυ πλακωσε η αστυνομια και σταματησε το live ψαχνοντας για ναρκωτικα. Αθανατη Ελλαδα, αθανατη Χαλκιδα... ;D

 

Kομματαρα εβαλες και πραγματι ολο ειναι δισκαρα.

Θα πεις παιζουν και οι Ρουμφουλς απο πισω,εγγυηση!

Συν ο Chuck Leavell στο Hammond και ο Reese Wynans στο πιανο, λιγο το'χεις? ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαπως ετσι εκανα κι εγω οταν εμαθα μετα απο αρκετο καιρο οτι ειχε ερθει στην πολη μου και επαιξε ο John Hammond σε ενα club που ημουν τοτε σχεδον καθημερινος θαμωνας, και δεν το ειχα παρει χαμπαρι. :P Μαλιστα εκεινο το βραδυ πλακωσε η αστυνομια και σταματησε το live

Πρεπει να λες τη δευτερη φορα-οχι τη δεκαετια του 80 που ειχε ερθει αν δεν κανω λαθος με τη Big Time Sarah η κατι τετοιο-που ειχε παιξει και στην Αθηνα καπου στα 90ς παλι.

Τον ειχε σαπορταρει μια μπαντα φιλων και μου ειπαν-μιλαμε για τεραστια προσωπικοτητα στο λευκο,συγχρονο μπλουζ-οτι ηταν πολυ "ζεστος",γενναιοδωρος στα λογια και συμπαθης ανθρωπος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να λες τη δευτερη φορα-οχι τη δεκαετια του 80 που ειχε ερθει αν δεν κανω λαθος με τη Big Time Sarah...

Ναι, λεω για τα μεσα των 90s, μετα το 1993 σιγουρα, γιατι τοτε απολυθηκα και οταν ειχε ερθει ο Hammond ημουν ηδη πολιτης. 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα πιοτα αδερφε(ωρα δεν ειναι WFK?).

Ρουφα και κανα για την παρτη μας(οι γεροντες δεν πινουν βαρια οπως ξες,κανα μπυρονακι το πολυ).

 

https://www.youtube.com/watch?v=TDJNis9u1q4

 

https://www.youtube.com/watch?v=8tByGTU4n68&list=UUYHV-nzdrXh2D9HyPkoEZ_Q

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου