Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

 

In the mornin' you go gunnin' for the man who stole your water

And you fire 'til he is done in but they catch you at the border

And the mourners are all singin' as they drag you by your feet

But the hangman isn't hangin' and they put you on the street, yeah

 

You go back, Μήτσο, do it again, wheel turinin' 'round and 'round

You go back, Μήτσο, do it again

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμανε το μεσμέρ στα Δίκαια, εκεί στη πινέζα και περίμενα να ανοίξει ένα πελατάκιον. Κάτι που έβρεχε, κάτι που έκανε και μια πείνα, μπήκα στο μοναδικό ανοιχτό καφέ-ουζερο-ψησταριά-καπηλειό.

Καμιά 7-8 άτομα σε τρεις παρέες χωρισμένοι, κάθομαι με πλάτη στο τοίχο και τους παρατηρώ....................η μουσική τσίτα, όλα όμορφα λαικά τέλος 60 αρχές 70.

Θυμήθηκα το παρακάτω, είχα χρόνια να το ακούσω, για τη ροκάδικη ενορχήστρωση, κανάς Χατζηνάσιος μάλλον

 

Αλλοίμονο σ'αυτούς που είναι ξενέρωτοι.

5 σουτζουκάκια με πατάτες , μια μαρούλι και μαλακή φέτα Διδυμοτείχου 6 ευρά, ο φραππές κέρασμα 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 σουτζουκάκια με πατάτες , μια μαρούλι και μαλακή φέτα Διδυμοτείχου 6 ευρά, ο φραππές κέρασμα 

Πλερωνεις και την πχιοτικη μουσικη φιλος, τι το περασες? Το κασσετοφωνο παιζει life... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ήμανε το μεσμέρ στα Δίκαια, εκεί στη πινέζα

 

αχ τι με έκανες... αχ τι με εκανεεεςςςς γμ την πουνκ μου...

 

εκεί υπηρέτησα το μεγαλύτερο μέρος της θητείας μου και παράλληλα δίδασκα κιθάρα στη ΝΕΛΕ Δικαίων με μοναδικές μαθήτριες τις 2 ταμίες του υποκαταστήματος της αγροτικής...

τι εποχές κι αυτές να κάθομαι στην μοναδική καφετέρια με τις 2 μοναδικές γυναίκες της περιοχής (που μπορούσαν να βγουν μαζί σου χωρίς να έχεις κάνει πριν πρόταση γάμου) και 500 κάνγκουρες γύρω γύρω να μου γλύφουν τις αρβύλες μόνο και μόνο μήπως και τους καλέσω να κάτσουν για λίγο στο τραπέζι μου...

και μετά το βράδυ, ως κλειδοκράτωρ στο πολιτιστικό κέντρο του χωριού για πριβέ προβολές το 9μιση βδομάδες στο βίδεον και Purple στον στέρεον σε τέια φουμάροντας τοπικά στούκας, με "εισιτήριο" εξαργυρωμένο σε  καφέδες, φαγητό, αγγαρείες, θαλαμοφυλίκια και ότι μου πέρναγε από την κούτρα...  ::)

 

και το αστείο της υπόθεσης, ήταν ότι όταν μου ήρθε τσατσιλίδικη απόσπαση για Σαλονίκη (σε άδειο στρατόπεδο που θα ήμουν φρουρά με άλλους δέκα και για την οποία όλοι ανεξαιρέτως θα σκότωναν ευχαρίστως την μισή τους οικογένεια για να την πάρουν), εγώ δήλωσα άρνηση...

δεν θα ξεχάσω ποτέ την φάτσα του λοχαγού μου όταν του το είπα... καθώς και τον συνταγματάρχη μου να ψάχνει να βρει τρόπο να με στείλει σε ψυχίατρο χωρίς να μου σπιλώσει το μητρώο (μεγάλος θαυμαστή του παππού μου γαρ) ... ;D ;D ;D

 

τελικά με κατέβασαν αλλά τα Δίκαια... α ρε τα Δίκαια και ο Κριός το εγκαταλελειμμένο χωριό με το μισοερειπωμένο καφενεδάκι και τους λιγοστούς παππούδες  θαμώνες να μου δείχνουν με ένα ξεχαρβαλωμένο τουμπελέκι τι σημαίνει ρυθμός στη Θράκη με τα όγδοα στον παρονομαστή να εξαντλούν την μουσική μου αντίληψη από τα πρώτα μέτρα...

 

αχ ρε παράγκα τι με έκανες βραδιάτικα... τι με έκανεςςςς...

 

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανάς Χατζηνάσιος μάλλον

Παπαβασιλειου ;)

Δικια του μαλιστα ειναι η ιδεα του ρεμιξ των τριων κομματιων που ακουμε

1)Δυο νυχτες

2)Αλιμονο

3)Θελω αποψε να σου γραψω

Επανεκτελεσεις απο τον "φαλτσο" οπως τον ελεγε μια χαριτωμενη. :P

 

Σαμυ με μπριζωσες.

 

Προς τις τελευταιες του παραστασεις ακριβως πριν το ποτπουρι (ναι το επαιζε ακομα)

ελεγε το "Σαν πλανοδιο τσιρκο".

 

 

Και ξερεις φυσικα τον τιτλο του δισκου εεε??

...

 

"Στου αιωνα την παραγκα" ;D

 

Τι να κλ@#$σουν οι Τουλατοι. Εδω εχουμε στοιχεια!!!

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάφιασα…

 

μόνο Φλόιντ ακούει αυτή την εβδομάδα o θνητός...

 

Το καλύτερο κομμάτι ever, λέει...

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M8spSUfnmxg  

 

 

"Just for the variety, you understand"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου