Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε monitors(M-AUDIO-BX5a)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά, αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τα monitors καθώς η κόρνα από το ένα έχει μπει προς τα μέσα με αποτέλεσμα να χάνω ψιλές συχνότητες από τα δεξιά μου.Μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να έρθει η κόρνα στα κανονικά της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, αν δεν εχει υποστει ζημια στα ακρα η κορνα, δοκιμασε (απαλα, πολυ απαλα!) με ενα μικρο ηλεκτρικο σκουπακι (οχι ηλεκτρικη σκουπα!!!) σιγα σιγα πλησιαζοντας, μηπως ρουφωντας τραβηχθει εξω

 

Προσοχη! Πριν το κανεις επεξεργασου το καλα το θεμα, να μην πω το γνωστο "On your own risk" ;)

 

Παρε και αλλες συμβουλες και δες

 

Καλη τυχη φιλε!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:( Λυπαμαι φιλε...

 

Αααα, αν παρεις λιγο αυτοκολλητη ταινια και ακουμπησεις ελαφρα και το τραβηξεις;

Εννοειται βεβαια τετοια που να μην αφησει κολλα

 

Αν με απλη ταινια δεν γινεται και δεν τραβιεται, σου προτεινω την αυτοκολλητη ταινια διπλης οψης edit on-Pattex-edit off που το 1,5 μετρο της σηκωνει πχ 50 κιλα!

 

Πχ εγω με ενα 1cm2 σε καθε γωνια των auralex πανελς τα κολλησα στο ταβανι και δεν εφυγαν με τιποτα!

 

(Επειδη ειμαι απο tapatalk, ή δες στο νετ ή δες απο τα πρωτα μου ποστς στο φορουμ που εχω φωτο του. Κανει περιπου 8ευρω και μπορεις να το χρησιμοποιησεις παντου ;) )

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, εσυ ουσιαστικα θες

1. αντιθετη δυναμη αρκετη,

2. εναν τροπο για μοχλο

Και το σημαντικοτερο

3. Να μην παθει ζημια

 

Οποτε,

Ισως αυτη η ταινια που ειναι μαλακη (1-2mm παχος), δεν αφηνει υπολοιματα, με ενα κομματακι διπλωμενο κυρτο ωστε να μπαινει στο κύλο, ισως κανει δουλεια...

 

Προσπαθησε οσο πιο απαλα μπορεις :/

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τη συγκεκριμένη κόλα από ηχοαποροφητικά panels ξεκόλλησα 1-2 το δοκίμασα και έπιασε!! Να σαι καλά φίλος ευχαριστώ για τη βοήθεια.Καλημέρες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος φιλε με το pattafix! Δεν εννοουσα την ασπρη πλαστελινη αλλα αυτο στο ποστ pattex

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=155912.msg198454#msg198454

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος φιλε με το pattafix! Δεν εννοουσα την ασπρη πλαστελινη αλλα αυτο στο ποστ pattex

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=155912.msg198454#msg198454

 

Τι ειπες τωρα  :D με εφτιαξες  ;)

Ετιμαζομαι για μετακομιση και αναγκαστικα θα ξηλωσω το studio μου και εψαχνα μια τετια λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου