Προς το περιεχόμενο

Πετάλι Distortion


MrPhok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλώς ήρθες.

Λοιπόν. Ξέχνα το πετάλι και πάρε με τη μια ένα ενισχυτή της προκοπής.

Έχεις ωραίες κιθάρες και τις χαραμίζεις πάνω στον MG15.

Ότι πετάλι και να βάλεις πάνω του μέτριο και κακό ήχο θα πάρεις.

Χτύπας λοιπόν ένα λαμπάτο ενισχυτή που να σου αρέσει το drive κανάλι του και να σε καλύπτει ο ήχος του σε καθαρά και σε γκάζια.

 

 

+1000

ξεχνα το πεταλι..αλλαξε ενισχυτη.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλως ηρθες στην Παρεα!!

 

Για να μην κουρασω με πολλα!!!

1. εχω τον ιδιο ενισχυτη για εξασκηση και για τα κυβικα του παντα, ειναι πολυ καλος, εαν ειναι μοντελο μεχρι του 2009,γιατι μετα οι καινουργιοι αστα να πανε..!!

το μονα πεταλια που θα σου προτεινα,παντα κατα την κριση μου,ειναι 2.. BOSS SD-1 Super Overdrive για booster στα βρωμικα του,και το BOSS DS-1 Distortion στα καθαρα του,αν θελεις στα καθαρα του προσθετεις και το sd-1...μεχρι εκει..

 

2.αν ειχες αλλο ενισχυτη π.χ λαμπατο θα σου ελεγα Blackstar HT-Dual που εχει και λαμπα...αλλα αν το συγκεκριμενο το βαλεις πανω στον MG δεν φανταζεσαι τι χαλι θα ακουσεις...

 

3.Επισης τα dist ειναι και θεμα αυτιου αλλα και δακτυλων...

για μενα καλυτερα αλλαξε ενισχυτη...παντα φιλικα!!!

ειναι σαν να θελεις να βαλεις κινητηρα ferrari σε fiat panda...!!! :) :) :) :)

 

Ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το βλέπω, θα πάω θα δοκιμάσω διάφορα πετάλια να δω ποιο μου κάνει... Το Joyo το φοβάμαι λίγο :(

Φοβάσαι το Joyo που κάνει 30 Ευρώ, και δεν φοβάσαι κάτι άλλο που θα κάνει πολλά περισσότερα?

Ίσα-ίσα, η χαμηλή τιμή του (και το ότι όσοι έχουν παίξει το βρίσκουν πολύ καλό για ταλ εφτά του) θα έπρεπε να σε κάνει να μην το φοβάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κι εγω στην αλλαγή ενίσχυτη . Με αυτο το ενισχυτικό οτι πέταλι και να βάλεις , δεν πρόκειται να δεις βελτίωση . Βάλε τα 150 για το πέταλι συν οτι ποιασεις απο την πωληςη του Marshall και παρε αναν φθηνό λαμπατο bugera v22 απο αγγελειες οταν βγει και καθάρισες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάσαι το Joyo που κάνει 30 Ευρώ, και δεν φοβάσαι κάτι άλλο που θα κάνει πολλά περισσότερα?

 

Και εμένα με φοβίζουν τα Joyo!

Τρομάζω με το πόσο ΚΑΛΑ είναι... ειδικά όταν το συνδυάσω και με την τιμή τους.. τρέμω! :P :P :P

 

Αλλά με αυτά που διαβάζω ναι... ένας ενισχυτής θα ήταν πολύ μεγαλύτερη βελτίωση απο ένα πετάλι....  ;)

 

Αν θές πετάλι πάντως και όχι joyo η σειρά hardwire της digitech έχει κάτω απο 100 ευρώ και τα 2 που έχω ακούσει είναι πάνω απο αξιόλογα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

και το λεω γνωρίζοντας το ποσο απολυτο είναι αυτό που λεώ, να φτιάξεις ήχο με αυτόν τον ενισχυτή. Εχεις βάλει μηχανή πόρσε σε 2cv? Αυτό κάνεις με τις κιθάρες που έχεις και το κουτί αυτό που θέλει να λέγεται ενισχυτής. Το ότι κάνεις πρόβες στο στούντιο δεν λέει τίποτα. Ισα ίσα που με κάνει να σε παροτρύνω ακόμη περισότερο για αγορά ενισχυτή. Γιατί?

Κάνεις μελέτη σε άλλο ενισχυτή, πρόβα σε άλλο ενισχυτή, και λάιβ σε άλλο ενισχυτή (που συνήθως στα μαγαζιά είναι και ότι να ναι χρέπια). Που να φτιάξεις ήχο ρε παιδί μου? Παρε ένα φτηνο λαμπάτο μεσαίων βατ μεταχ. Δεν θα σου κοστίζει πάνω απο 300 ευρώ και θα έχεις μία βάση για να φτιάξεις ήχο σοβαρό που θα τον εχεις για χρόνια.

 

Μετά απο όλα αυτά, και χωρις πολλά πολλά, όταν θα πας για πετάλι παραμόρφωσης που να παίζει τα πάντα, θα πας στα λαμπάτα της blackstar dual ή μή, και θα παίξεις απο μπλούζ μέχρι ότι ακραίο μεταλ αγαπάς.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου