Προς το περιεχόμενο

Fender Squier bullet strat.. Να την φτιάξω η να την πετάξω..


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαι νέος στο άθλημα ..παίζω επαγγελματικά κιθάρα... Απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ ως προς τη βελτίωση της ηλεκτρικής... Έχω παίξει και με fender usa και με Gibson ... Με σχεδόν όλα τα κρα μοντέλα από ηλεκτρικές.. Τώρα την Squier δεν είχα για να πηγαίνω σε ωδείο και να λέω για πρώτη κιθάρα καλή είναι... Ο ήχος είναι τραγικός... Με επιείκεια... Οπότε σίγουρα κάτι που θέλει αλλαγή είναι η μαγνήτες.. Από κει και πέρα?

 

Βρες συ πες μας που την συνδεεις ;D.

 

οπα ... σορρι.... σε εναν marshall 15αρι... οχι κατι το καλο βεβαια.. αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Οπότε σίγουρα κάτι που θέλει αλλαγή είναι η μαγνήτες.. Από κει και πέρα?

Μα φυσικά τα... ξσύλα  :o ;D

 

Πλάκα κάνω... Είναι σε συνέχεια του διπλανού «επικού» thread περί του αιωνίου ερωτήματος!

 

Κατά την άποψη μου, άσε την ως έχει, γιατί στο τέλος τα upgrade θα σου στοιχίσουν μια... κιθάρα και το «οτομπιάνκι» όσο και να το κάνεις «τούμπανο» θα παραμείνει «οτομπιάνκι».

 

Αν μπορείς από οικονομικής άποψης, μια νέα κιθάρα που να σε καλύπτει. Οι αγγελίες είναι φίσκα από αξιόλογα μικρομεσαία όργανα.  

 

ΕΔΙΤ@ Ψηλός: Στράτο με αρέσεις... έχεις οικονομικές λύσεις  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε σίγουρα κάτι που θέλει αλλαγή είναι η μαγνήτες.. Από κει και πέρα?

Μα φυσικά τα... ξσύλα  :o ;D

 

Πλάκα κάνω... Είναι σε συνέχεια του διπλανού «επικού» thread περί του αιωνίου ερωτήματος!

 

Κατά την άποψη μου, άσε την ως έχει, γιατί στο τέλος τα upgrade θα σου στοιχίσουν μια... κιθάρα και το «οτομπιάνκι» όσο και να το κάνεις «τούμπανο» θα παραμείνει «οτομπιάνκι».

 

Αν μπορείς από οικονομικής άποψης, μια νέα κιθάρα που να σε καλύπτει. Οι αγγελίες είναι φίσκα από αξιόλογα μικρομεσαία όργανα.  

 

ΕΔΙΤ@ Ψηλός: Στράτο με αρέσεις... έχεις οικονομικές λύσεις  ;D ;D ;D

 

 

για βαλε Link απο τα οργανα φιλε που λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι νέος στο άθλημα ..παίζω επαγγελματικά κιθάρα... Απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ ως προς τη βελτίωση της ηλεκτρικής... Έχω παίξει και με fender usa και με Gibson ... Με σχεδόν όλα τα κρα μοντέλα από ηλεκτρικές.. Τώρα την Squier δεν είχα για να πηγαίνω σε ωδείο και να λέω για πρώτη κιθάρα καλή είναι... Ο ήχος είναι τραγικός... Με επιείκεια... Οπότε σίγουρα κάτι που θέλει αλλαγή είναι η μαγνήτες.. Από κει και πέρα?

 

Βρες συ πες μας που την συνδεεις ;D.

 

οπα ... σορρι.... σε εναν marshall 15αρι... οχι κατι το καλο βεβαια.. αλλα..

 

Η αγγελιες οντως ειναι γεματες απο πολυ καλες κιθαρες αλλα αν ο ενισχυτης ειναι χαλια οτι και να βαλεις πανω χαλια θα ακουγεται.Πριν παρεις οτιδηποτε παιξε με τιποτα  δωρεαν vst στον υπολογιστη σου που προσομοιαζουν πολυ καλα ενισχυτες,πεταλια εφφε και τα τοιαυτα....ωστε ακομα και αν δεν παιζεις ετσι, θα παρεις μια ιδεα για το τι σου αρεσει σαν ηχος για να το  παρεις ως κανονικο εξοπλισμο μετα.

Με λιγα λογια πρωτα ενισχυτης,μετα κιθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

για βαλε Link απο τα οργανα φιλε που λες..

 

Άγγελε θα μου επιτρέψεις να σου πω καταρχάς δεν ξέρω τα γούστα σου. Πάνε προς stratocaster, προς LP, τρέμολα όχι τρέμολα... Τι;

 

Οπότε αν σου πω «αυτό» μάλλον μπορεί να αρέσει σε εμένα, αλλά ίσως όχι σε εσένα.

 

Μπες στις αγγελίες και δες τι σου κάνει κλικ- και πάντα σε συνάρτηση με τα οικονομικά σου.

 

Χονδρικά ως κατεύθυνση θα σου έλεγα αν σου αρέσει το στιλ stratocaster, έχει κάποιες μεξικάνικες σε τιμές (που αν θυμάμαι καλά) τις δίνουν αρκετά χαμηλά.

 

Πας ακούς, πιάνεις, παίζεις και βλέπεις αν σου κάνει ή δεν σου κάνει.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Άκουσε την κιθάρα σου πρώτα σε έναν καλό λαμπάτο, για να πειστείς ότι είναι μια χαρά κιθάρα και μετά κατέβασε ένα VST να κάνεις τη δουλειά σου όπως σου λέει ο Dreamdancer.

 

Κατανοητό να έχεις GAS αλλά μάθε πρώτα τι έχεις, τι δεν έχεις και τι χρειάζεσαι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Άκουσε την κιθάρα σου πρώτα σε έναν καλό λαμπάτο, για να πειστείς ότι είναι μια χαρά κιθάρα και μετά κατέβασε ένα VST να κάνεις τη δουλειά σου όπως σου λέει ο Dreamdancer.

 

Κατανοητό να έχεις GAS αλλά μάθε πρώτα τι έχεις, τι δεν έχεις και τι χρειάζεσαι.

 

Και στο pc που έχω μια κάρτα lexicon lambda και για monitors τα G3 πάλι είναι χάλια.. Μήπως έχουν κάποιο πρόβλημα οι μαγνήτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

[

Και στο pc που έχω μια κάρτα lexicon lambda και για monitors τα G3 πάλι είναι χάλια.. Μήπως έχουν κάποιο πρόβλημα οι μαγνήτες?

 

Βρε Άγγελε επειδή αυτό το χάλια- και η έμφαση που δίνεις στο θέμα μαγνήτες- δεν μπορεί να γίνει αντιληπτό από εμάς, δεν γράφεις κάτι και να το ανεβάσεις να το ακούσουμε;

 

Το μόνο λογικοφανές που που μπορώ να σκεφτώ αναφορικά με τους μαγνήτες, είναι να είναι εκτός φάσης και να ακούγονται «μπουζουκέ». 

 

Αλλά αυτό θα το είχε από την αρχή και το θεωρώ απίθανο- εκτός αν εσύ ή κάποιος άλλος έβαλε κολλητήρι στην κιθάρα.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Άκουσε την κιθάρα σου πρώτα σε έναν καλό λαμπάτο, για να πειστείς ότι είναι μια χαρά κιθάρα και μετά κατέβασε ένα VST να κάνεις τη δουλειά σου όπως σου λέει ο Dreamdancer.

 

Κατανοητό να έχεις GAS αλλά μάθε πρώτα τι έχεις, τι δεν έχεις και τι χρειάζεσαι.

 

Και στο pc που έχω μια κάρτα lexicon lambda και για monitors τα G3 πάλι είναι χάλια.. Μήπως έχουν κάποιο πρόβλημα οι μαγνήτες?

 

Καταρχην ξεχνα για λιγο τον ενισχυτη σου, συνδεσε την κιθαρα καρφι στην καρτα και κατεβασε  καποιο demo μιας οποιασδηποτε standalone σουιτας  για να μπορεσεις να τσεκαρεις τι παιζει ακομα και αυτη την στιγμη που μιλαμε...Πηγαινε πχ και κατεβασε το overlound th2 που το δινου free για 15 μερες και δοκιμασε ενισχυτες συνδιασμους με πεταλια κτλ κτλ κτλ.....βασικα οποιοδηποτε παρομοιο προγραμμα στην καρτα σου και αφου εχεις και μονιτορ θα παιζει τουλ πολυ καλα.....ετσι θα δεις οτι η κιθαρα σου δεν εχει προβλημα(λογικα) και απο κει και περα προχωρας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Άκουσε την κιθάρα σου πρώτα σε έναν καλό λαμπάτο, για να πειστείς ότι είναι μια χαρά κιθάρα και μετά κατέβασε ένα VST να κάνεις τη δουλειά σου όπως σου λέει ο Dreamdancer.

 

Κατανοητό να έχεις GAS αλλά μάθε πρώτα τι έχεις, τι δεν έχεις και τι χρειάζεσαι.

 

Και στο pc που έχω μια κάρτα lexicon lambda και για monitors τα G3 πάλι είναι χάλια.. Μήπως έχουν κάποιο πρόβλημα οι μαγνήτες?

 

Παίζεις με κάποιο VST; Γιατί αν ακούς την κιθάρα σκέτη στο line in, ε, θα ακούγεται ψιλοχάλια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου