Προς το περιεχόμενο

Fender Squier bullet strat.. Να την φτιάξω η να την πετάξω..


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την έχω και κάθετε και είναι κρίμα..γι'αυτό την πουλάω... Πλάκα κάνω

 

Αξίζει να ρίξω χρήματα στην κιθάρα?  δηλαδή να βάλω μαγνήτες κτλ... Δεν έχω ασχοληθεί με ηλεκτρικές ποτέ.. Μόνο με ακουστικές και κλασικές.... Οπότε δε ξέρω κάτι παρά μόνο τα βασικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι δεν σε ικανοποιεί;

Τίποα...μια χαρά είναι η κιθάρα...απλά διάβασε 3-4 post στο Noiz παραπάνω από ότι έπρεπε ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω και κάθετε και είναι κρίμα..γι'αυτό την πουλάω... Πλάκα κάνω

 

Αξίζει να ρίξω χρήματα στην κιθάρα?  δηλαδή να βάλω μαγνήτες κτλ... Δεν έχω ασχοληθεί με ηλεκτρικές ποτέ.. Μόνο με ακουστικές και κλασικές.... Οπότε δε ξέρω κάτι παρά μόνο τα βασικά..

 

Aν δεν παιζεις καθολου η δεν σχεδιαζεις να παιξεις στο μελλον με ηλεκτρική πουλα την βεβαια αλλιως...μια χαρα κιθαρα ειναι σαν πρωτη ηλεκτρική, τι να της αλλαξεις αφου ακομα ουτε καν ξεκινησες να ασχολεισαι με αυτη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν σε ικανοποιεί;

Τίποα...μια χαρά είναι η κιθάρα...απλά διάβασε 3-4 post στο Noiz παραπάνω από ότι έπρεπε ;D

 

200ευρω την ειχα παρει πριν 6 -7 χρνια... ο ηχος της ειναι τραγικος παιδια.. κατι πρεπει να γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν σε ικανοποιεί;

 

ο ηχος πανω απ ολα...

Δλδ; Πες μας πέντε πράγματα παραπάνω.

Γιατί το να μην έχεις σχέση με ηλεκτρικές αλλά να σε ενοχλεί ο ήχος... είναι κάπως.

Πώς την ακούς (την κιθάρα); Πού την συνδέεις (πάλι την κιθάρα);

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι νέος στο άθλημα ..παίζω επαγγελματικά κιθάρα... Απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ ως προς τη βελτίωση της ηλεκτρικής... Έχω παίξει και με fender usa και με Gibson ... Με σχεδόν όλα τα κρα μοντέλα από ηλεκτρικές.. Τώρα την Squier δεν είχα για να πηγαίνω σε ωδείο και να λέω για πρώτη κιθάρα καλή είναι... Ο ήχος είναι τραγικός... Με επιείκεια... Οπότε σίγουρα κάτι που θέλει αλλαγή είναι η μαγνήτες.. Από κει και πέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι νέος στο άθλημα ..παίζω επαγγελματικά κιθάρα... Απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ ως προς τη βελτίωση της ηλεκτρικής... Έχω παίξει και με fender usa και με Gibson ... Με σχεδόν όλα τα κρα μοντέλα από ηλεκτρικές.. Τώρα την Squier δεν είχα για να πηγαίνω σε ωδείο και να λέω για πρώτη κιθάρα καλή είναι... Ο ήχος είναι τραγικός... Με επιείκεια... Οπότε σίγουρα κάτι που θέλει αλλαγή είναι η μαγνήτες.. Από κει και πέρα?

 

Βρες συ πες μας που την συνδεεις ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα μπράτσο 24.75 με 12άρι radius, κόλλησέ το (όχι βιδωτό) στο σώμα, βάλε tune-o-matic γέφυρα, διπλούς μαγνήτες, και θα γίνει Les Paul. :D

Τότε θα σου αρέσει. ;D ;D ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα, ούτε να την φτιάξεις (ακόμα), ούτε να την πετάξεις.

Να την παίξεις χρειάζεται.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου