Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεσε τις διαφημίσεις στο YouToube.......


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφαίρεσε τις διαφημίσεις στο YouToube..

 

*Για όσους δε γνωρίζουν  οτι μπορούμε να βγάλουμε τις διαφημίσεις απο το YouTube

 

πρώτα απ όλα να πω το εξής

 

1. πλέον οι διαφημίσεις βοηθάνε τον καθε youtuber να προωθήσει  τα τραγούδια - μουσική του χωρίς να πρέπει να πληροί  προϋποθέσεις οπου ηταν δύσκολο μέχρι τώρα.. (εφόσον είσαι Partner) που γίνεσαι εύκολα...

 

απο κει και περα οποιος δεν αντέχει τις διαφημίσεις ...απλά ας κατεβάσει το παρακάτω...

 

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/adblock-plus/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Απο τη μια δεν καταλαβαίνω την αφορμή για το ποστ. Απο την άλλη νά έχεις υπ΄όψη σου πως υπάρχουν και παρενέργειες στα script απο add-ons τυπου adblock, οπως πχ στις αγγελίες μας όπου δεν φαίνονται όλες οι αγγελίες και οι φωτογραφίες τους για όσους τρέχουν τέτοια add-ons.

 

Είπαμε δωρεάν και χωρίς συνδρομές το ίντερνετ αλλά πως θα υπάρξουν τα σάιτς αυτά για να τα επισκέπτεσαι αν τους κόψεις και αυτό το έσοδο; Ασε δε που κάποια όπως το Youtube (όπως σωστά λες) είναι διατεθειμένα να τη μοιραστούν κιόλας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη μια δεν καταλαβαίνω την αφορμή για το ποστ. Απο την άλλη νά έχεις υπ΄όψη σου πως υπάρχουν και παρενέργειες στα script απο add-ons τυπου adblock, οπως πχ στις αγγελίες μας όπου δεν φαίνονται όλες οι αγγελίες και οι φωτογραφίες τους για όσους τα τρέχουν τέτοια add-ons.

 

Είπαμε δωρεάν και χωρίς συνδρομές το ίντερνετ αλλά πως θα υπάρξουν τα σάιτς αυτά για να τα επισκέπτεσαι αν τους κόψεις και αυτό το έσοδο; Ασε δε που κάποια όπως το Youtube (όπως σωστά λες) είναι διατεθειμένα να τη μοιραστούν κιόλας.

 

το τόνισα yameth. εγω προσωπικά, εχω παρει και χρήματα απο το youtube.. αλλα εχω ακούσει  και διαβάσει πολλές παρατηρήσεις για τις διαφημίσεις..

δεν είναι υποχρεωτικό να το κατεβασει καποιος... οπως έγραψα εμενα με βοηθάνε... άλλωστε  εγω επέτρεψα να μπούνε διαφημίσεις στο κανάλι μου..

νομίζω ειμαι ξεκαθαρς με τη θεση που εχω και ειλικρινείς ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απο τη μια δεν καταλαβαίνω την αφορμή για το ποστ. Απο την άλλη νά έχεις υπ΄όψη σου πως υπάρχουν και παρενέργειες στα script απο add-ons τυπου adblock, οπως πχ στις αγγελίες μας όπου δεν φαίνονται όλες οι αγγελίες και οι φωτογραφίες τους για όσους τρέχουν τέτοια add-ons.

 

Είπαμε δωρεάν και χωρίς συνδρομές το ίντερνετ αλλά πως θα υπάρξουν τα σάιτς αυτά για να τα επισκέπτεσαι αν τους κόψεις και αυτό το έσοδο; Ασε δε που κάποια όπως το Youtube (όπως σωστά λες) είναι διατεθειμένα να τη μοιραστούν κιόλας.

 

To adblock έχει ρυθμίσεις, που σημαίνει ότι έχεις την επιλογή άμα θες σε sites που δε σε εκνευρίζουν  να απενεργοποιήσεις το block.

 

Για παράδειγμα εδώ τρώω στη μούρη πολύ  "Βενέδικτο Στόλλα" πράγμα που με ανάγκασε να

βάλω το noiz.gr σε block.

 

Σε άλλα sites το έχω απενεργοποιημένο

Φτιάχνω και εγώ cafe Kopi Luwak!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου