Προς το περιεχόμενο

Είναι το ντύσιμο εργαλείο της "δουλειάς" μας;


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αϊ θα πώ και κάτι ακόμα και θα πάω να κοιμηθώ. :P

 

Ας φανταστούμε ότι πάμε να ακούσουμε το caprice 24 του Paganini.

Επειδή ΔΕΝ αφήνει ο Σωτηρούμπας φώτος, θα το περιγράψω. ;D

Σενάριο 1ο: Βγαίνει ο βιολιτζής στη σκηνή (σε ημίφως) , είναι ψηλόλιγνος και φοράει total black.

 

Σενάριο 2ο: Βγαίνει ο βιολιτζής στη σκηνή (με φώτα fast food), είναι κοντόχοντρος και ντυμένος σαν τον Bob τον μάστορα. (έχει και μουστάκι).

 

Όποιο περιτύλιγμα θέτε , διαλλέχτε.   ;D ;D

 

Υ.Γ. Για την ιστορία, καλά το παίζουν και οι δύο. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σενάριο 3ο: Βγαίνει ο βιολιτζής στη σκηνή (σε ημίφως) , είναι ψηλόλιγνος, φοράει total black και παιζει το κομματι χαλια.

 

Σενάριο 4ο: Βγαίνει ο βιολιτζής στη σκηνή (με φώτα fast food), είναι κοντόχοντρος, ντυμένος σαν τον Bob τον μάστορα (έχει και μουστάκι) αλλα η εκτελεση που κανει στο κομματι ειναι εξαιρετικη.

 

Όποιο περιτύλιγμα θέτε , διαλλέχτε.  ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να διαλεξω ενα απο τα δύο.

Ειναι παραπλανητικη η ερώτηση.

 

Η συγκριση ειναι αμα παιζουν και οι δυο το ιδιο καλα και ειναι οπως τους περιεγραψες

Αν το εβλεπα απο αυτη την περσπεκτίβα, θα μου καθοταν καλυτερα ο ψιλολιγνος με το θεαμα και αυτο θα του προσεθετε.

 

Και να βαλω και μια αλλη παραμετρο στην κουβέντα.

Εμεις εδω ειμαστε πιο χαρισματικοι απο τον μέσο ακροατή στην ακροαση λογω γνωσεων,

  Στο αρχικο μας λοιπον ερωτημα αν θεωρησουμε ως δουλεια αυτο που κανουμε και παρουσιαζουμε εξω πιστευω παντα οτι αν μας ακουγαν μουσικοι σαν εμας θα μας εκριναν αυστηροτερα για την μουσικη παρα για το περιτυλιγμα, ακομα και να μην μας ταιριαζε θα επικεντρωνομαστε στη μουσικη καθ αυτη.

 

Να δωσω ενα παραδειγμα για το πως σκεφτομαι τωρα.

Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που δεν εχουν διδαχτει μουσικη, δεν εχουν τις τεχνικες γνωσεις αλλα σε σχεση απο εμενα εχουν περισσοτερα ακουσματα απο ενα ειδος ως ακροατες.

Εγω πιστευω οτι αυτους τους ανθρωπους τους προδιαθετει περισσότερο να συγκλινουν το ακουστικο θεαμα με τη σκηνικη παρουσια και το dresscode γιατι ουτως η άλλως.

Τελος πολλοι και πολλές πανε να δουν το συγκροτημα η τον σολο καλλιτεχνη οχι μονο αποκλειστικα για τη μουσικη του αλλα και για το εν γενει που πρεσβευει το ειδος του.

 

Το σωστο ποιο ειναι ειναι υποκειμενικο τελικα αμα κρινουμε απο τις απαντησεις του θεματος.

Εγω πιστευω οτι η lady gaga που ειχα δει και ενα αφιερωμα το πως ξεκινησε, ειναι πραγματικα αξια καλλιτεχνιδα, πολυταλαντη για εμενα και εξαιρετικη performer, απο οτι λενε τα κομματια της βασιζονται σε δικες της συνθεσεις, με την απαραιτητη παραγωγικη επεξεργασια, αλλα αν δεν εβαζε και τις μπριζολες πανω της και ολα τα αλλα εκκεντρικα που κανει στην εξισωση , δεν θα ειχε την παγκοσμια απηχηση και τις λυσσαλεες αρρωστημενες θαυμαστριες που την ακολουθουν παντου και την λατρευουν σαν θεα , γεμιζουν τις τσεπες της με εκατομμυρια.

Θα ηταν σιγουρα μια καλη τραγουδιστρια, αλλα καποιοι σκεφτηκαν αυτο το concept για να την γιγαντωσουν.

Νομιζω οτι αυτο ειναι ενα good argument απο εμενα.

 

Η υπεράσπιση αποσύρεται κυριε πρόεδρε.

Το λόγο έχει η πολιτική αγωγή.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαινει ο βιολιστής γυμνός, ειναι πραγματικα πανεμορφος, με τελειο σωμα, σε ακροατηριο απο γυναικες μονο και δεν προλαβαίνει να παίξει τα πρώτα μετρα του κομματιού παρόλο που είναι φοβερός βιρτουόζος γιατι....................... λυσσαξαν και ορμηξαν και τον εφαγαν. Την αρχη εκανε η πρωτη σειρα και μετα ακολουθησαν ολες και μαλλιοτραβιόντουσαν πανω στο αψυχο απο την βαρβαρη ερωτικη επιθεση κουφάρι του.

Ουτε απο το βιολι εμεινε τιποτα.........

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτοί που θεωρούν ότι το περιτύλιγμα δε παίζει ρόλο... με τι Η/Υ γράφουν; Προφανώς με "ότι νά'ναι" και προφανώς τα κριτήριά τους δεν ήταν στο look αλλά στα βασικά χαρακτηριστικά, σωστά (κι εγώ το ίδιο).

 

Έλα που όμως όσο κοιτάω τον Η/Υ μου και το tablet μου και το laptop μου και όλα τα άλλα μπιχλιμπίδια που έχω (μαζί και το αυτοκινητο) καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει κάτι τυχαίο πάνω σε αυτά τα αντικείμενα. Ότι κάποιος (να μην πω ομάδες ανθρώπων) ασχολήθηκαν με το πως θα γίνει το design (το ντύσιμο ντε) του κάθε αντικειμένου... με στόχο... τις... μεγαλύτερες... έλα ντε... πωλήσεις! ΝΑΙ!

 

Ο Mozart και πολύ περισσότερο ο Chopin ήταν fashion victims, αποδεδειγμένα... Και αυτό γιατί κυκλοφορούσαν στις αυλές, ή στους Ευγενείς μαζί και παίζαν πλακάκια μαζί τους.

 

Επιτέλους αυτός ο μύθος με "η μουσική είναι που μετράει." πρέπει να καταρεύσει. Αν υπάρχει κάποια φωνή στην χώρα μας που αξίζει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ να ακουστεί και δεν ακούγεται, μπορεί κάλιστα να φταίει η κακή τύχη του τραγουδιστή, δε λέω, αλλά οι πιθανότητες λένε πως δεν έχει πιάσει ότι το 80% (να μην πω παραπάνω) της δουλειάς είναι οι γνωριμίες και άρα το πως στο Δία φαίνεσαι... Πώς να το κάνουμε; δε θα πάω στον Λαμπράκη (είναι και φάντασμα τώρα), με την κόκκινη φόρμα addidas για να του πω για δουλειά μεγάλη στο Μέγαρο. Ούτε θα βγω στο μέγαρο με τη σαγιονάρα... Και αν υπήρχε μία τραγουδίστρια που τραγουδούσε ξυπόλητη, με γεια της και χαρά της. Μία ήταν και αυτό ΔΕΝ την έκανε καλύτερη, ούτε καν διαφορετική. Απλά ήταν ένα χούι της (όπως η κάθε τραγουδίστρια έχει τα δικά της χούγια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου