Προς το περιεχόμενο

Είναι το ντύσιμο εργαλείο της "δουλειάς" μας;


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

... φαίνεται πάντως ότι είπα κάτι το οποίο ίσως σας έκανε να αλλάξετε άποψη για μένα,ίσως αυτό κάποια άλλη στιγμή θα μπορούσε να το έκανε και η μουσική μου.

 

Όχι δεν άλλαξα άποψη για εσάς, γιατί απλά δεν είχα άποψη.

Τη μουσική σας δεν είχα την ευκαιρία να την ακούσω ακόμα.

Εις αναμονή της αποκάλυψής σας λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγω δεν το πιστευω οτι καποιος που εχει κανει καριερα και σοβαρολογει δεν πιστευει στον dress code και δεν τον εχει εφαρμοσει η δεν του εχει ζητηθει να τον εφαρμοσει.

+1

Ακομα και το να φοραει καποιος κουρέλια, ή κιτσαρία, ή εκκεντρικο κλπ στο λαιβ, ειναι συγκεκριμενο dress code για τον ιδιο.

(εξ'ου και το βιντεο του Μαγκα που ανεβασα)

 

 

Οσο για τους επαγγελματιες σεσιον μουσικους (σε μαγαζια κλπ) που αναφερθηκε, δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες γιατι σχεδον παντα τους ζητανε (επιβαλουν) να φορανε μαυρα.

Βεβαια εμενα με βολευει, γιατι και στην ιδιωτικη μου ζωη και δικα μου λαιβ, παντα μαυρα φοραω.

Εφυγα μαλιστα απο μια δουλεια, γιατι μου ζητηθηκε να φορεσω ασπρα  ;D

Βεβαια υπαρχουν και δουλειες που δεν σου επιβαλουν να φορεσεις κατι συγκεκριμενο (χρωμα κυριως), αλλα αν φορεσεις τιποτα περιεργο, δεν περνας ή δεν ξαναεχεις δουλεια

Αν και ξερω ατομα που το εκκεντρικο ντυσιμο τους επειδη "πουλησε", οχι μονο τους κρατανε, αλλα και τους ζητανε (εμμεσα και παλι) να συνεχισουν να ντυνονται ετσι, ακομα κι αν βαρεθηκαν ή αλλαξαν γουστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν άλλαξα άποψη για εσάς, γιατί απλά δεν είχα άποψη.

Τη μουσική σας δεν είχα την ευκαιρία να την ακούσω ακόμα.

Εις αναμονή της αποκάλυψής σας λοιπόν.

και όμως είχατε

 

Χομπίστας είσαι , ό,τι θες μπορείς να κάνεις.  ;) (δεν το λέω ειρωνικά)

 

Θαυμαστές δεν έχεις. (επίσης δεν το λέω ειρωνικά)

 

 

και κλέβοντας κάποιους στοίχους από ένα τραγούδι ίσως σας έκανα να αναθεωρήσετε, εσάς....

για  κάποιους άλλους μπορεί να μην άλλαζε τίποτα

κάτι αντίστοιχο θα μπορούσε να γίνει σε ένα  λάιβ  με το ντύσιμο κτλ

και την μουσική. Άλλωστε  μπορεί η πρώτη εντύπωση (οπτική) να μετράει αλλά είναι μόνο η πρώτη εντύπωση...

 

πάρτε και το τραγούδι με τους στίχους που έκλεψα

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Insectius

 

Αν το Video που post-άρατε είναι δουλειά σας , είχα δίκιο.

 

Δεν είχα την ευκαιρία να το ακούσω, τώρα το άκουσα για πρώτη φορά.

 

Αν κατάλαβα καλά, μας λέτε ότι είστε κάποιο από τα μέλη του μουσικού συγκροτήματος «Τρύπες» , σωστά; 

 

Θέλετε να γίνεται πιο συγκεκριμένος;

 

Μόνο έτσι μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα μας (τη μεταξύ μας εννοώ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

delta μου , μπορω προχειρα να αναφερω για χαρην της κουβεντας (δηλωνω ερασιτεχνης χαρτζηλικας μουσικος ιδιαιτερα της προηγουμενης δεκαετιας) 2 παραδειγματα που αν τυχαν σε εμενα φαντασου τι τυχαινει στους υπολοιπους.

 

Επαιζα για αρκετο διαστημα στο mikes irish bar και ειχα φαει υπνοπαιδεια απο τον υπευθυνο οχι μονο για την εμφανιση που ηταν δεδομενη και την τηρουσαμε αλλα και για το πως θελει να ριχνουμε ατακες προς τον κοσμο

 

συνεργαστηκα καποτε λογω γνωστου που μου το ζητησε  γιατι θελαν μια μπαντα στο greek idol και μας τα επρηξε η ενδυματολογος και ειχε αγχος αν θα τηρησουμε αυτα που ειπε.

 

Τα γεγονοτα μιλανε απο μονα τους.

 

Και οπως ειπες, που ξερεις και καλυτερα, ολα μαυρα... λολ

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

και όμως είχατε

 

 

Και τώρα την έχω ακόμα, μέχρι να μου αποδείξετε το αντίθετο. Δεν άλλαξα καμία άποψη λοιπόν.

Αν εννοείται ότι σας μιλάω στον πλυθηντικό, το έκανα γιατί εσείς το ξεκινήσατε και δεν έχω αντίρρηση επ' αυτού.

 

οχι βρε lk προς θεού !!!!!!!!!!!!!!!!!! ξαναδιάβασε αυτά που είπα . Δεν έχω καμιά σχέση με το συγκρότημα. :)

 

Δεν καταλαβαίνω τίποτα, όσες φορές και να διαβάσω.

 

Θέλετε να μου πείτε αν είστε επαγγελματίας μουσικός με θαυμαστές και αν ναι ποιός είστε;

 

Κατά τα άλλα, αυτό το μεταξύ μας chat, έχω την πεποίθηση ότι κουράζει τα άλλα μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μας κουραζει, μας χαλαρωνει γιατι ξεφευγω απο τα ανουσια πραγματα που κανω απο το πρωι στην δουλεια μου, ποιο εποικοδομητικο για την ψυχη μου ειναι να ξεκλεβω χρονο και να μπαινω εδω και να παρακολουθω ενα chat μεσα στο thread παρα να κανω αυτες τις ρομποτικοαυτιστικες εργασιες απο αναγκη για να βγαλω χρηματα και να την περναω.

Μου τη βαρεσε, ετσι μου ρχεται να παω να παραιτηθω και να τα αφησω ολα στη μοιρα τους. Αντε πια. ΑΝΤΕ!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τώρα την έχω ακόμα, μέχρι να μου αποδείξετε το αντίθετο. Δεν άλλαξα καμία άποψη λοιπόν.

Αν εννοείται ότι σας μιλάω στον πλυθηντικό, το έκανα γιατί εσείς το ξεκινήσατε και δεν έχω αντίρρηση επ' αυτού.

 

Δεν καταλαβαίνω τίποτα, όσες φορές και να διαβάσω.

 

Θέλετε να μου πείτε αν είστε επαγγελματίας μουσικός με θαυμαστές και αν ναι ποιός είστε;

 

Κατά τα άλλα, αυτό το μεταξύ μας chat, έχω την πεποίθηση ότι κουράζει τα άλλα μέλη.

 

Οσο εσυ και ο Superfunk αναγνωριζετε τα εργα του..πικασσο και του ρεμπραντ απο τους..μιμητες τους αλλα τοσο και αυτος ειναι επαγγελματιας μουσικός.....το καταλαβες τωρα ;D ;D ;D?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την τεραστια τυχη να δουλεψω με 2 ΤΕΡΑΣΤΙΑ ονοματα του λαϊκου τραγουδιου μας ,ενα απο αυτα δουλευε στα νιατα του με τον Ζαμπετα και ενα με τον Τσιτσανη και οι δυο μου ειπανε οτι απλα ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΑΝΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΛΚΟ αν δεν ησουν ντυμενος στη ΠΕΝΑ,οπως αλλωστε ηταν παντα ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.

 

Ηταν απλα ΑΔΙΑΝΟΤΗΤΟ να σκασει μυτη στη σκηνη χωρις κοστουμι και γραβατα και φυσικα τα μεγαλα ονοματα της εποχης ανταγωνιζοταν για το ποιος εχει τον καλυτερο και ακριβοτερο ραφτη....να ΦΑΝΕ πολλες φορες δεν ειχανε..να ΝΤΥΘΟΥΝΕ ομως ειχαν ΠΑΝΤΑ.

 

Αλλα βεβαια συνεχιζουμε και κανουμε debate για τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ/ΑΥΤΑΠΟΔΕΙΚΤΑ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου