Προς το περιεχόμενο

Είναι το ντύσιμο εργαλείο της "δουλειάς" μας;


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μιλαω για live μουσικης, οχι πανηγυρια και περιφερομενα τσιρκο τυπου Lady Gaga οπου εκει η "μουσικη" ειναι συνοδευτικη στο ολο "υπερθεαμα".

My point exactly. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ααααααααα. Δηλαδη οι ενορχηστρωσεις και καποια κομματια της lady gaga δεν ειναι μουσική σε σχεση με την κλασσικη ροκ?

 

Δεν εχουν υποσταση σαν κομματια για τους λατρεις του ειδους και ατομα σαν εμενα που ειμαι επισης λατρης και της rock και της pop και της trance και της fusion και πολλων αλλων στυλ και ετυχε να μην εχω συγκεκριμενη ταμπελα? Ετυχε.

και τα ανεβαζει μονο το υπερθεαμα ως "συνοδευτικα"

 

εδω διαφωνώ π.χ.

Και εχω και δικιο ετσι οπως τιθεται.

 

Για εμενα καποια κομματια αυτου του ειδους μπορει να μην εχουν την διαχρονικοτητα της ροκ των κλασσικων δεκαετιων,

 

αλλα σε σχεση με την πληθωρα κομματιων του pop, trance, techno ξεχωριζουν και παραγωγικα και αντεχουν περισσοτερο στο χρονο γιατι αξιζουν και σαν κομματια.

 

Βαρατε αλυπητα ρε , σας αγαπαω οτι και να μου κανετε

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ΟΡ θα μπορούσε να βάλει και σαν τίτλο: "Ανατέλλει ο Ήλιος από την Ανατολή και δύει στη Δύση;Ti πιστεύετε;"

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ΟΡ θα μπορούσε να βάλει και σαν τίτλο: "Ανατέλλει ο Ήλιος από την Ανατολή και δύει στη Δύση;Ti πιστεύετε;"

 

 

 

Είναι αυταπόδεικτο ότι στο σύνολό τους οι μουσικοί που εμφανίζονται σε σκηνή έχουν κάποιες προτιμήσεις ενδυματολογικές που συμβαδίζουν με αυτό που προβάλουν εν γένει. Το casual wear δεν αποτελεί εξαίρεση. Πάρτε τον Bruce για παράδειγμα.

Με έναν τρόπο μόνο οι μουσικοί θα αποδείκνυαν ότι δεν είναι: θύματα της μόδας/ νταβατζήδες της εικόνας τους/ νταβατζήδες της μόδας/ θύματα της εικόνας τους.

Αν παρουσιάζονταν γυμνοί. Και εκεί ακόμα με υποσημειώσεις. Πολλές πολλές υποσημειώσεις.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια μεταξύ του Lady Gaga live και των μικρών παρεΐστικων υπάρχει πολύς, μα πάρα πολύς χώρος. Αν είναι να επιχειρηματολογούμε βασισμένοι στα στατιστικά outliers βράστα Charalambe.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρουσιάζονταν γυμνοί. Και εκεί ακόμα με υποσημειώσεις. Πολλές πολλές υποσημειώσεις.

 

και αυτο,εχει,σχεδον,γινει,απο αυτους τους αταλαντους που δεν τους ενδιαφερει ΚΑΘΟΛΟΥ η εμφανιση τους..

 

 

τωρα για...υποσημειωσεις δεν ξερω ,θα σε γελασω... ;D

 

ο ΟΡ θα μπορούσε να βάλει και σαν τίτλο: "Ανατέλλει ο Ήλιος από την Ανατολή και δύει στη Δύση;Ti πιστεύετε;"

 

 

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο,εχει,σχεδον,γινει,απο αυτους τους αταλαντους που δεν τους ενδιαφερει ΚΑΘΟΛΟΥ η εμφανιση τους..

 

Δεν είναι γυμνοί. Έχουν τατουάζ.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααααααα. Δηλαδη οι ενορχηστρωσεις και καποια κομματια της lady gaga δεν ειναι μουσική σε σχεση με την κλασσικη ροκ?

 

Δεν εχουν υποσταση σαν κομματια για τους λατρεις του ειδους και ατομα σαν εμενα που ειμαι επισης λατρης και της rock και της pop και της trance και της fusion και πολλων αλλων στυλ και ετυχε να μην εχω συγκεκριμενη ταμπελα? Ετυχε.

και τα ανεβαζει μονο το υπερθεαμα ως "συνοδευτικα"

 

εδω διαφωνώ π.χ.

Και εχω και δικιο ετσι οπως τιθεται.

 

Για εμενα καποια κομματια αυτου του ειδους μπορει να μην εχουν την διαχρονικοτητα της ροκ των κλασσικων δεκαετιων,

 

αλλα σε σχεση με την πληθωρα κομματιων του pop, trance, techno ξεχωριζουν και παραγωγικα και αντεχουν περισσοτερο στο χρονο γιατι αξιζουν και σαν κομματια.

 

Βαρατε αλυπητα ρε , σας αγαπαω οτι και να μου κανετε

 

 

Και φωναρα εχει, και παραγωγαρα εχει, και υπερθεαμα εχει.

 

Αν μετα απο 20 χρονια ακουγονται ενα-δυο τραγουδια της (χλωμο αλλα δεν το αποκλειω), ειναι προφανες οτι δεν θα ειναι λογω εικονας, αφου αφενος αυτη θα εχει "ξεθωριασει", αφετερου αν ηταν θεμα εικονας, μετα απο 20 χρονια θα ακουγονταν ολα τα τραγουδια της και οχι τα ενα-δυο καλα, διοτι ολα υπο το ιδιο υπερθεαμα παρουσιαστηκαν. Οπως και η Μαντονα ενα πραγμα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι γυμνοί. Έχουν τατουάζ.

 

Α, ωραία, και έψαχνα μια δικαιολογία για να μην κατηγορηθώ για προσβολή δημοσίας αιδούς  ;D ;D

 

Αν μετα απο 20 χρονια ακουγονται ενα-δυο τραγουδια της (χλωμο αλλα δεν το αποκλειω), ειναι προφανες οτι δεν θα ειναι λογω εικονας, αφου αφενος αυτη θα εχει "ξεθωριασει",

 

Γιατί είναι προφανές;

 

... αν ηταν θεμα εικονας, μετα απο 20 χρονια θα ακουγονταν ολα τα τραγουδια της και οχι τα ενα-δυο καλα, διοτι ολα υπο το ιδιο υπερθεαμα παρουσιαστηκαν. Οπως και η Μαντονα ενα πραγμα  ;)

 

Πως μπορείς να ξέρεις τι θα γίνει μετά από 20 χρόνια αν κάτι ισχύει σήμερα;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα (προσωπικα)  τα κομματια της gaga ειναι κομματαρες, ανετα θα τα ακουω πιστευω σε 20 χρονια αρκετα απο αυτα και θα βλεπω και τα videoclip που εξισου μου αρεσουν.

Το θεμα ειναι να ζησω 20 χρονια αλλα ξερω οτι θα ισχυει αυτο που λεω και πιστευω οτι υπαρχουν και αλλοι σαν και εμενα που το πιστευουν αυτο.

 

Θα μπορουσα να γραψω πολλα τεχνικα για αυτα που αντιλαμβανομαι, εντοπιζω και να δικαιολογησω την αποψη μου για το ξεχωριστο τους, αλλα αυτο δεν εξυπηρετει το topic.

 

Aπλα το ειπα και παω να γυρισω τις μπριζολες γιατι μυρισαν, μαλλον θα τις βγαλω

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου