Προς το περιεχόμενο

Μια ιδέα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκεί λοιπόν που καθόμουν και σκεφτόμουν διάφορες ανοησίες μου ήρθε μια ιδέα και θέλω να τη μοιραστώ μαζί σας:

 

Θέσπιση στο νόιζ, διαγωνισμού χειρότερου κομματιού. Κανόνες/προτάσεις:

 

- Κάθε μέλος έχει δικαίωμα να πάρει μέρος στο διαγωνισμό συμμετέχοντας με ένα και μόνο κομμάτι, τραγούδι ή ινστρουμένταλ σε ό,τι ύφος θέλει.

 

- Το κομμάτι με το οποίο θα συμμετέχει κάποιος πρέπει να έχει γραφτεί από τον ίδιο και κατά προτίμηση συγκεκριμένα για το διαγωνισμό (αν και αυτό είναι μάλλον αδύνατο να ελεγχθεί).

 

- Τα κομμάτια θα βαθμολογούνται από όλα τα μέλη του νόιζ σε ανοιχτή ψηφοφορία. Κερδίζει το αθλιότερο ή τα τρία αθλιότερα.

 

- Τα κομμάτια πρέπει να είναι πραγματικά κακά. Τα μέλη που θα πάρουν μέρος θα πρέπει να έχουν προσπαθήσει να γράψουν κάτι άσχημο (μουσικά/στιχουργικά) κι όχι απλώς να ποστάρουν μια πρόχειρη ξεπέτα.

 

- Προτείνω οι βαθμολογούντες να δίνουν έξτρα κρέντιτ στον τομέα πρωτοτυπία. Ο καθένας μπορεί να γράψει έναν θόρυβο και να τον ανεβάσει. Λίγοι όμως μπορούν να συνθέσουν και να εκτελέσουν κάτι πρωτότυπα κακό.

 

- Ο διαγωνισμός μπορεί να γίνει άπαξ ή να επαναλαμβάνεται ανά τακτά ή μη χρονικά διαστήματα.

 

- Η διοίκηση μπορεί να αποφασίσει κάποιου είδους διάκριση για τον/τους νικητή/νικητές.

 

- Αν ο διαγωνισμός είναι επαναλαμβανόμενος, μπορεί να γίνεται μια ψηφοφορία στο τέλος κάθε χρόνου για το χειρότερο κομμάτι της χρονιάς και ο νικητής να "φοράει" για ένα χρόνο ειδικό τίτλο κάτω απ' το nick του.

 

Στηρίξτε με.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στηρίξτε με.

Έχεις τη στήριξή μου...γιατί...

Θέσπιση στο νόιζ, διαγωνισμού χειρότερου κομματιού

θα κερδίσω εύκολα!! ;D ;D

 

κι όχι απλώς να ποστάρουν μια πρόχειρη ξεπέτα.

εδώ μόνο δεν συμφωνώ...και η πρόχειρη ξεπέτα έχει την αξία της

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν έχουμε χρόνο να γράψουμε κάτι της προκοπής, θα βρούμε χρόνο να γράψουμε ευφάνταστες βλακίες;

 

Παρόλ' αυτά, έχεις την στήριξή μου γιατί τελικά είναι εξίσου δύσκολο να κάνεις κάτι πρωτότυπα απαίσιο.  ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν έχουμε χρόνο να γράψουμε κάτι της προκοπής, θα βρούμε χρόνο να γράψουμε ευφάνταστες βλακίες;

Έλα εύκολο είναι...συνήθως όταν προσπαθούμε να γράψουμε κάτι της προκοπής...καταλήγει να είναι ευφάνταστες βλακίες ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα εύκολο είναι...

 

Θεωρώ ότι είναι ιδιαιτέρως δύσκολο αν στοχεύεις σε υψηλή θέση. Πρόσεξε, δε μιλάμε για κάτι μέτριο ή/και αδιάφορο (που όλοι μας κατά καιρούς έχουμε γράψει).

 

Άσε που το όλο πρότζεκτ είναι και μια πολύ καλή άσκηση σύνθεσης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω έυκολα!  ;D

 

Κάθε φορά που γράφω, γράφω κάτι πραγματικά κακό! ούτε εγώ δεν καταφέρνω να το ακούσω δεύτερη φορά... και τώρα κανα μήνα που άρχισα να ασχολούμαι και με home recordings ΤΡΕΜΕΤΕ!!

 

Όχι μόνο κακές ιδέες αλλά κακογραμμένες και κακομιξαρισμένες περασμένες απο κακορυθμισμένα VSTs και effects.

Α θα παίζω και όλα τα όργανα μόνος μου!

:P

 

Bring it On!!!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι είναι ιδιαιτέρως δύσκολο αν στοχεύεις σε υψηλή θέση.

...καλά...και τρίτος να βγώ...δεν με πειράζει! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα εύκολο είναι...συνήθως όταν προσπαθούμε να γράψουμε κάτι της προκοπής...καταλήγει να είναι ευφάνταστες βλακίες ;D

 

Σατανικό. Τι θα γίνει αν ισχύει το αντίστροφο; Νομίζω ότι ο Jazzjoker προσπαθεί να πετύχει κάτι που με την πρώτη ματιά δεν φαίνεται. Να μας ωθήσει σε δημιουργικούς δρόμους που δεν είχαμε μέχρι πρότινος βιώσει, να αφήσουμε το μυαλό και την ψυχή μας να χαλαρώσουν και να γευτούν τους καρπούς της ελεύθερης, χωρίς σύνορα και στερεότυπα σκέψης. Σ' ευχαριστούμε Jazzjoker, είσαι ένα νέο είδος μούσας.

 

 

Ααα, ναι....  ;D ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σατανικό. Τι θα γίνει αν ισχύει το αντίστροφο; Νομίζω ότι ο Jazzjoker προσπαθεί να πετύχει κάτι που με την πρώτη ματιά δεν φαίνεται. Να μας ωθήσει σε δημιουργικούς δρόμους που δεν είχαμε μέχρι πρότινος βιώσει, να αφήσουμε το μυαλό και την ψυχή μας να χαλαρώσουν και να γευτούν τους καρπούς της ελεύθερης, χωρίς σύνορα και στερεότυπα σκέψης. Σ' ευχαριστούμε Jazzjoker, είσαι ένα νέο είδος μούσας.

 

 

Ααα, ναι....  ;D ;D ;D

 

Κι αυτό που λες παίζει. Βέβαια αν γράψεις κάτι καλό θα βγεις τελευταίος και δε θα ασχολείται κανένας μαζί σου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σατανικό.

Εκεί λοιπόν που καθόμουν και σκεφτόμουν διάφορες ανοησίες

Πάντως...αυτό με προβληματίζει...έχω την εντύπωση ότι ο Σπύρος, το έχει ήδη γράψει το 1ο βραβείο ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου