Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή για οικιακή χρήση.


nb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι καινούργιος στην ηλεκτρική κιθάρα.

Ενδιαφέρομαι για έναν ενισχυτή 'καλό και  καθαρό' ήχο... και κόστος όσο το δυνατό χαμηλό...

Κάνοντας μια έρευνα μέσω youtube, μια και στη Μυτιλήνη που μένω δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία ενισχυτών, κατέληξα στον Bugera v22.

Ένα ερώτημα είναι αν έχει έξοδο ακουστικών;

Αν όχι πως θα μπορούσε να καλυφεί η συγκεκριμένη ανάγκη;

Εκτός από αυτόν, ποιόν άλλο ενισχυτή για οικιακή χρήση μπορείτε να μου προτείνεται;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ερώτημα είναι αν έχει έξοδο ακουστικών;

Όχι δεν έχει έξοδο ακουστικών.

 

Θα χαμηλώνεις λίγο παραπάνω το volume και θα λύνεται το πρόβλημα.  ;)

Ούτως ή άλλως ο ήχος από τα ακουστικά είναι τρισάθλιος (τουλάχιστον στον δικό μου ενισχυτή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να παίζεις με ακουστικά και ΚΑΛΟ ήχο θα πάρεις ένα (φθηνό) behringer ucg102 (*) και θα παίζεις με τη βοήθεια λογισμικού στο PC σου

 

(*)

ή κάποιο κλώνο αυτού, ακόμη φθηνώτερο

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.Xguitar+usb+interface&_nkw=guitar+usb+interface&_sacat=0&_from=R40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να παίζεις με ακουστικά και ΚΑΛΟ ήχο θα πάρεις ένα (φθηνό) behringer ucg102 (*) και θα παίζεις με τη βοήθεια λογισμικού στο PC σου

Συμφωνώ απόλυτα!

Έχω την συγκεκριμένη κάρτα ήχου και ισχύει το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μια ακόμα ερώτηση πριν την αγορά του ενισχυτή:

Εναλλακτική λύση στον Bugerav22;

(Για οικιακή χρήση με ... καθαρό ήχο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε έναν blackstar ht1r και θα έχεις όση ένταση θέλεις για το σπίτι σου, και ένα ιδανικό εργαλείο για ηχογράφηση, καθώς είτε με μικρόφωνο γράψεις (εχει φοβερά boxy ήχο) είτε με line απο το emulated output που εξομοιώνει καμπίνα, θα πάθεις πλάκα. Στο emulated output βάζεις επίσης τα ακουστικά σου και δεν πιστεύεις στα αυτίά σου στο ποσο καλό ήχο ακούς απο εκει. Είναι μικρός, μια σταλιά, τον παίρνεις και μαζί σου όπου θες. Εναλλακτικά για λίγο μεγαλύτερη ένταση, στα ίδια λεφτα με το ht1r (1βατ)καινούριο, παίρνεις τον μεγαλύτερο αδερφό (5 βατ) μτχ και είσαι θεος.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=160466

ουδεμία σχέση έχω με τον πωλητή. Εγώ το blackstar μου το μικρό το έδωσα προ 2 ετών και ακόμη το μετανοιώνω...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε έναν blackstar ht1r και θα έχεις όση ένταση θέλεις για το σπίτι σου, και ένα ιδανικό εργαλείο για ηχογράφηση, καθώς είτε με μικρόφωνο γράψεις (εχει φοβερά boxy ήχο) είτε με line απο το emulated output που εξομοιώνει καμπίνα, θα πάθεις πλάκα. Στο emulated output βάζεις επίσης τα ακουστικά σου και δεν πιστεύεις στα αυτίά σου στο ποσο καλό ήχο ακούς απο εκει. Είναι μικρός, μια σταλιά, τον παίρνεις και μαζί σου όπου θες. Εναλλακτικά για λίγο μεγαλύτερη ένταση, στα ίδια λεφτα με το ht1r (1βατ)καινούριο, παίρνεις τον μεγαλύτερο αδερφό (5 βατ) μτχ και είσαι θεος.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=160466

ουδεμία σχέση έχω με τον πωλητή. Εγώ το blackstar μου το μικρό το έδωσα προ 2 ετών και ακόμη το μετανοιώνω...

Βέβαια,η αλήθεια είναι ότι το μπλακσταράκι δεν βγάζει τα καθαρά του Bugera.Αν και καλή περίπτωση,νομίζω δεν ικανοποιεί τις ανάγκες του παιδιού.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους είχα και τους 2 ενισχυτές. Ο bugera είναι κάτι πιο πολυ απο αυτο που θέλει (praktice amp και κάτι που να του δίνει καλο ήχο με ακουστικά). Είναι ένας ενισχυτής ολοκληρομένος που σεβγάζει και λάιβ. Πίστεψέ με αν τον θες μόνο για το σπίτι ο blackstar είναι ταμαμ. Και ξαναλέω όταν πιάσεις να ηχογραφείς θα τον ερωτευείς.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου