Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για επιλογή ενισχυτή!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερω οτι το θεμα εχει πολυσυζητηθει αλλα θελω βοηθεια (και καινουριες αποψεις)! Προσφατα πουλησα τον Blues deluxe (για οικονομικους λογους) και θελω να παρω εναν μικρο (5-15w)! Ημουν πολυ ευχαριστημενος απο τον fender αφου με ενδιαφερουν κυριως τα καθαρα! Οποτε ψαχνω εναν οικονομικο καπου στα 200€, με το ζορι 300 (πολυ ζορι ομως) να εχει καλα καθαρα! Καποιοι που εχω στο μυαλο μου ειναι ο Blackheart Little Giant (τον εχω δοκιμασει και μου αρεσε) ο Vht special 6 ultra και ο Blackheart handsome Devil! Δεκτες και αλλες προτασεις (και απο αγγελιες). Εννοειτε οτι θα δοκιμαστει ο ενισχυτης πριν την αγορα, απλα θελω μια βοηθεια απο εχοντες κ κατεχοντες! Η μουσικη που παιζω ειναι blues/rock με μια strat plus! Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν μπορεις ακου και καπου τον Ibanez TSA15 Combo ή Head.

εγω τον εχω σε head και για τη μουσικη που παιζεις νομιζω ειναι οτι πρεπει.

 

βεβαια πρεπει να τον βρεις μεταχειρισμενο γιατι ειναι λιγο πιο πανω  απο τα χρηματα που δινεις.

 

μπορεις να δεις και τον μικρο στα 5 watt.(που ειναι και φθηνοτερος)

εγω σπιτι στα 5 watt παιζω.

http://www.thomann.de/gr/ibanez_tsa5_tubescreamer_amp.htm

 

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά καθαρά και φτηνά.....

μμμμμμμμμμμμ...

μμμμμμμμμμμμμμμ...

 

::) ::) ::)

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ

 

bugera v22

 

το πουλάνε και κάποιοι νομίζω στας αγγελίες μας

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις ακου και καπου τον Ibanez TSA15 Combo ή Head.

εγω τον εχω σε head και για τη μουσικη που παιζεις νομιζω ειναι οτι πρεπει.

 

βεβαια πρεπει να τον βρεις μεταχειρισμενο γιατι ειναι λιγο πιο πανω  απο τα χρηματα που δινεις.

 

μπορεις να δεις και τον μικρο στα 5 watt.(που ειναι και φθηνοτερος)

εγω σπιτι στα 5 watt παιζω.

http://www.thomann.de/gr/ibanez_tsa5_tubescreamer_amp.htm

 

Ο Ibanez δεν μου εχει κατσει πολυ καλα! Δεν ξερω γιατι! Αν τον βρω θα τον δοκιμασω! Ασε που και μεταχειρισμενος ειναι το "ταβανι" μου!

 

καλά καθαρά και φτηνά.....

μμμμμμμμμμμμ...

μμμμμμμμμμμμμμμ...

 

::) ::) ::)

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ

 

bugera v22

 

το πουλάνε και κάποιοι νομίζω στας αγγελίες μας

Παραληψη μου! Και αυτος ειναι στα σχεδια μου αν τον βρω μεταχειρισμενο! Που ειδες να τον πουλανε;;; Μονο ζητηση βλεπω!  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι ένας στη πάτρα που τον δίνει μαζί με ένα frontman ανταλαγή για vox ac. Δεδομένου ότι ο ενισχυτής εχει καινούριος 330 € πιστεύω αν επικοινωνήσεις μαζί του και του δώσεις 250€ θα σου πει κ ευχαριστώ. Είχα τον 55ρη σε κεφαλή και αυτά τα μηχανάκια πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος απο την Πατρα (ειχαμε μιλησει πριν καποιο καιρο) τον δινει 300€ επειδη εχει αλλαξει λαμπες λεει!!! Μια λογικη τιμη για τον bugera πιστευω ειναι 230€ max και να ειναι και σε καλη κατασταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ

ως μάστερ της αγοροπωλησίας απο τη μέρα που γεννήθηκα (κοινώς σε αγοράζω και σε πουλάω για πλάκα... ;D ;D)

σε βεβαιώνω ότι σε αυτή τη τιμή δεν θα τον πουλήσει, οπότε άσε του το τηλέφωνό σου

και πες του να σε πάρει αν αλλάξει γνώμη...

 

ειδικά στις μέρες μας όποιος θέλει να πουλήσει πρέπει να πάει στο 50% ή και λίγο περισσότερο απο την αρχική τιμή. Είτε πουλάς κιθάρα, είτε αμάξι είτε αεροπλάνο αυτός είναι ο κανόνας της αγοράς, και όσοι δεν το καταλαβαίνουν πολύ απλά δεν πουλάνε...

Αν του πήγαν ενισχυτής και λάμπες καμια 500ρια ευρώ, πουλάει στα 250. Στα 300 παίρνεις blackstar 5ρη Που μαμει και δέρνει όμως και λες καληνύχτα...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ξέρεις Μάριε (σε είχα ρωτήσει για τον Blues Deluxe ;) ) έψαχνα και εγώ ενισχύτη πριν λίγο καιρό και επειδή είχα μαγευτεί απο τον blues deluxe έψαχνα κάτι που να είναι αρκετά καλο στα καθαρα και να μου αρέσει στο 80% (αν μπορεί να οριστεί τιμή για το γούστο) του blues deluxe και αρκετά περισσότερο απο τον VoxAC4 που έχω.

 

Λοιπόν. Ο Ibanez δεν μάρεσε.... ο 15watt. ξερός σχετικά και πολύ ουδέτερος.

 

Άκουσα και τον Laney VC15 που ήταν συμπαθητικός αλλά δεν μου έκανε κλικ. κάπως μουντός κάπως θολός. Τον αδικησα όμως, γιατί η κιθάρα ήταν μια washburn τις σειράς (γιατι 2-3 μεγαλύτερους Laney που έχω με καλές κιθάρες καθε άλλο παρα μουντοι και θολοί είναι)

 

Περισσότερο μου άρεσε απο τους απο πάνω και σε σχέση με την τιμή του ο bugeraV22. Σχεδόν σε όλα... όπως και να έφταχνα τον ήχο και να τον πείραζα το αποτέλεσμα ήταν πολύ ικανοποιητικό. Δεν τον πήρα (200ευρώ μτχ) γιατί για τρίξουν τα τζάμια έπρεπε να βάλω master kai volume στο 8 και σκέφτηκα ότι η λάμπες θα είχαν ψιλοψοφήσει.

 

Στο budget σου λοιπόν απο αυτά που έχω ακούσει για μένα.

V22 και μετα να δείς και laney vc15.

 

Τον δικό μου δεν θα τον πρότεινα γιατι ενώ μ αρέσει πάααρα πολυ και έχει πολύ χαρακτήρα. Έχει πολλές ελλείψεις. (δεν έχει EQ πχ)

 

ΥΓ. Για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση νομίζω η λογική τιμή είναι τα 2/3 τις αρχικής και κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο vox ac4 εχει περασει και απο τα δικα μου χερια! Με το 10αρι! Οπως λες εχει πολυ χαρακτηρα γι'αυτο με χαλουσε λιγο! Ο ibanez και εμενα μου φαινεται οτι κατι λειπει απο τον ηχο του! Δεν ξερω τι! Βεβαια οτι εχω ακουσει απο το youtube (οσο μπορεις να βγαλεις συμπερασματα)! Τον laney δεν τον εχω ακουσει καθολου! Αν κατσει κανενας bugera θα τον δοκιμασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου