Προς το περιεχόμενο

Αγορα Replicas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρεις χρειάζεται και ένας σχεδιασμός για ολα αυτά...

Υπήρχε από τις κλασσικές κιθάρες....δεν ανακάλυψε το τροχό...ρεύμα έβαλε.

 

...και για το σήμερα μιλάμε που οι Κινέζοι έχουν όλες αυτές τις ευκολίες και ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ cnc στη σειρά :)

 

ΥΓ...επιμένεις σε μία άποψη που δεν στέκει ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επειδή δεν θα σε πείσω... απλά γράψε στο Google... Fender patends... και όταν σταματήσεις να μετράς.... ξανασκέψου το !

για marketing μιλάς... ;) Όσες πατέντες και να έχει κατοχηρώσει αυτό δεν εμποδίζει ΣΗΜΕΡΑ τους Κινέζουν να φτιάχνουν τα όργανα ΚΑΙ της Fender στα cnc τους.

Μην μπερδεύεις την αξία του οργάνου με την αξία του λογοτύπου του.

 

ΥΓ αρχίζω και έχω την αίσθηση ότι είσαι 15 χρόνων ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για marketing μιλάς... ;) Όσες πατέντες και να έχει κατοχυρώσει αυτό δεν εμποδίζει ΣΗΜΕΡΑ τους Κινέζουν να φτιάχνουν τα όργανα ΚΑΙ της Fender στα cnc τους.

Μην μπερδεύεις την αξία του οργάνου με την αξία του λογοτύπου του.

 

ΥΓ αρχίζω και έχω την αίσθηση ότι είσαι 15 χρόνων ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν είπε αυτό...γι αυτό μιλάω εγώ και εκεί είναι λάθος όλο το post.

 

Aπλά, εμφανίστηκε ο Satanas...να μας διαολίσει!!! ;D ;D

παππούκα μην τα γυρίζεις τώρα... :P

 

Tελικά Replica καλή για metal? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παππούκα μην τα γυρίζεις τώρα... :P

Ξαναδιάβασε προσεκτικά τι έχω γράψει

 

Tελικά Replica καλή για metal?

για metal...και σκουπόξυλο κάνει.... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι φτιάχνουν replicas από όργανα που πλέον δεν είναι σε παραγωγή, είναι δύσκολο να τα βρείς και αν τα βρείς θα πρέπει να τα σκάσεις πολύ χοντρά...

 

Έχοντας παίξει με replica, πιστεύω πως με μικρές επεμβάσεις γίνονται αξιόλογα όργανα (εκτός αν σου κάτσει κάνα εντελώς κουπί μιας και όντως ελοχεύει κίνδυνος είτε αγοράζεις replica είτε original από internet...).

 

Μερικές:

 

http://www.rareelectricguitar.com/Peavey-Adrian-Vandenberg-Signature-Puzzle-sale_787.html

http://www.rareelectricguitar.com/JPM-P1-sale_731.html

http://www.rareelectricguitar.com/Charvel-Warren-DeMartini-Frenchie-Guitar-White-sale_496.html

http://www.rareelectricguitar.com/Vivian-Compbell-Night-Swan-sale_507.html

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Marathon...

Δυστυχώς δεν είμαι 15 αν και θα το ήθελα... έχω ξεπεράσει τα 40...

Η πατέντα δεν είναι marketing... (κάπου τα μπερδεύεις) αλλά κάτι το οποίο δεν έχει προηγούμενο.... δηλαδή εφεύρεση !

Τέλος δεν είπα πουθενά ότι απαγορευεται να κόβεις ξύλα με το CNC... αλλά απαγορεύεται διά ροπάλου να τα βαπτίζεις με ονόματα - brand names που είναι κατοχυρωμένα εδώ και δεκαετίες !

Αν έχεις λοιπόν CNC και αρκετή τεχνογνωσία για όλα τα υπόλοιπα... βγάλε την κιθάρα σου... πες την Mitsos Custom... κατοχύρωσε και το ονοματάκι σου... και παίξε μπάλα στην αγορά...

Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν...!!! Και που ξέρεις κάποια στιγμή μπορεί και να γίνεις D' Pergo ή De Temple !!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος δεν είπα πουθενά ότι απαγορευεται να κόβεις ξύλα με το CNC... αλλά απαγορεύεται διά ροπάλου να τα βαπτίζεις με ονόματα - brand names που είναι κατοχυρωμένα εδώ και δεκαετίες !

Το ίδιο λέμε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν θα σε πείσω... απλά γράψε στο Google... Fender patends... και όταν σταματήσεις να μετράς.... ξανασκέψου το !

 

Γενικά φίλε μου σεβαστή η άποψή σου και εν μέρη έχεις και εσύ τα δίκια σου...

αλλά απο ότι βλέπεις σε όλη τη διαρκεια του ποστ η πλειοψηφεία (συμπεριλαμβανομένου του γραφόντος) διαφωνεί μαζί σου, κυρίως σε 2 σημεία:

-ΜΠΟΡΕΙ και να πετύχεις διαμάντια σε αντιγραφές που με 2-3 κατοστάρικα αναβάθμιση να γίνει το βασικό σου όργανο

-Ναι η γνήσια είναι καλύτερη αλλά αν συμβει το παραπανω, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ τα 2 χιλλιαρικα παραπανω.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου