Προς το περιεχόμενο

VHT Special 6 vs Ampeg GVT5-110


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ekim, έχω διαβάσει όλες τις σχετικές αναφορές στο forum. Πέρασαν και 3 χρόνια όμως από το θέμα που αναφέρεις. Επίσης δεν προβλέπεται οποιαδήποτε αναβάθμιση μετά την αγορά.

 

Όσα χρόνια και να περάσουν μερικά πράγματα μένουν σταθερά. Ο vht είναι αντίγραφο fender champ, σχέδιο παλιό, απλό και καλό και αυτό θα πάρεις. Εξάλλου όπως έχει ξαναειπωθεί εδώ μέσα, σχεδόν όλοι οι ενισχυτές βασίζονται σε παλιά σχέδια και όσο περνάει ο καιρός επιστρέφουν στα πιο αυθεντικά, αφαιρώντας τις όποιες "βελτιώσεις" είχαν γίνει. Επίσης δεν χρειάζεται καμία αναβάθμιση κατά την γνώμη μου, το μεγάφωνο είναι μια χαρά, οπότε τι άλλο ν' αλλάξεις. Το μόνο ερωτηματικό είναι το αν θα σε βγάλει σε live, αλλά και πάλι υπάρχει η λύση που σου είπα ή να βγεις από μικρόφωνο-κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα το ταβάνι είναι αυστηρά τα 200€ και valve combo.

 

degdekis, το 12" ηχείο και το fx loop πολύ θα τα ήθελα αλλά ξεφεύγουμε.

Jazzjoker, ο Ibanez TSA5 μπαίνει στις υποψηφιότητες και μάλλον είναι και το φαβορί πλέον (μέχρι τώρα ήμουν 90% για VHT)

 

Αυτό όμως που βοηθάει περισσότερο είναι οι προσωπικές απόψεις όπως του Johnny.T, του alexi και του ekim.

 

ekim, έχω διαβάσει όλες τις σχετικές αναφορές στο forum. Πέρασαν και 3 χρόνια όμως από το θέμα που αναφέρεις. Επίσης δεν προβλέπεται οποιαδήποτε αναβάθμιση μετά την αγορά.

 

Ίσως θα έπρεπε να βάλω τίτλο "Καλύτερος λαμπάτος μέχρι 200€ για το 2013", για τη χρήση που προανέφερα (συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών αν είναι εκτός thomann).

 

thx all, λίγες μέρες αναμονή ακόμα και μετά αγορά.

 

 

 

 

 

To να δώσεις 30 3υρω για δυο λάμπες πιστεψέ με αξίζει και δεν κοστίζει,αλλά και έτσι να τον αφήσεις μια χαρά είναι.Ο vht είναι καλός σου λέω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου