Προς το περιεχόμενο

Κeyboard με budget 500 ευρω?


bibero2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

 

Εχω ενα budget 500 ευρω για αγορα keyboard.

Τα απαραιτητα που χρειαζομαι ειναι, να μπορει να παιξει και standalone αλλα και να μπορω να το συνδεω στον υπολογιστη σαν midi keyboard, να ειναι τουλαχιστον 61αρι (πληκτρα) και να ειχει MIDI IN/OUT.

 

Μου ειχαν προτεινει το M-Audio Pro Keys 88 λογω του οτι επαιζε standalone και οτι ειχε καλο κλαβιε αλλα ειδα οτι σταματησε να κυκλοφορει.

 

Εαν υπαρχει κατι να μου προτεινετε αξιολογο σε αυτα τα λεφτα ή λιγοτερα, ελευθερα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο σε 49 πληκτρα (Yamaha MX49) το οποιο ειναι ακριβως στο budget σου, 495 ευρω. Θες 61 πληκτρα οπωσδηποτε? Ριξε και ενα ματι στις αγγελιες εδω στο ΝΟΙΖ, υπαρχουν ευκαιριες...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νάκας δίνει ένα ΜΜ6 εκθεσιακό (φούλ εγγυήσεις κτλπ) 395 ευρώ.

Έχει 61 πλήκτρα και είναι τρελό σκύλί, το έχω δουλέψει άπειρες ώρες. Είναι αυτό που αντικατέστησε το MX61.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον ενδιαφερουν τα μεταχειρισμενα, να (ξανα)πω για ενα Yamaha ΜΟ6 που παιζει στις αγγελιες εδω και παρα πολυ καιρο, στα 400+ αν θυμαμαι καλα. Φανταστικο workstation synth που καινουργιο κοστιζε 1100 ευρω, στην Ελλαδα της κρισης (και των ασχετων...) δεν μπορει να "φυγει" ουτε στην γελοια τιμη των 400+ ευρω. Η συμβουλη μου ειναι να το χτυπησεις αμεσα. Τετοιες ευκαιριες δεν χανονται.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το Casio XW P1. Σε καινούριο. Σε μεταχειρισμένο δες κάτι το οποίο να μην είναι μόνο ήχοι, αλλά και συνδεσιμότητα,sampling, επεκτασιμότητα. Nα είναι συνθ workstation.

Το 49 αρι δεν θα σε βολέψει για παιξίματα με τα 2 χέρια ειδικά σε piano mode.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε τις αγγελιες του forum εχει πολλες καλες ευκεριες στα λεφτα που θες  ;)

και οπως ειπε και ο απο πανω  ;D να βρεις κατι σε 61 πληκτρα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου