Προς το περιεχόμενο

HMG-HandMadeGuitars


HMG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέσσερα χρόνια έχουν περάσει από την πρώτη σοβαρή επισκευή που κάναμε σ' ένα πολύ ατυχές και σοβαρά τραυματισμένο ηλεκτρικό μπάσο. Μετά μια κιθάρα πήρε σειρά. Kατασκευάσαμε το πρώτο μας σώμα για να διασκεδάσουμε, με σκοπό να φτιαχτεί μια κιθάρα για τον μεγάλο γιό μου, τα υπόλοιπα κομμάτια υπήρχαν από μια σαπισμένη κιθάρα του '60 ή βρέθηκαν από φίλους και η Lizard I γεννήθηκε.

Ακουγόταν πραγματικά όμορφα και ήταν η έμπνευση, η φλόγα που άναψε φωτιά σ' ένα παιχνίδι με ξύλο, μέταλλο, ηλεκτρονικά και ήχο. Πραγματική ευχαρίστηση!

Εδώ θα μοιραστούμε μαζί σας μερικά από τα 16 παιχνίδια μας, που ήδη μας έκαναν να χαμογελάμε επικίνδυνα!

 

www.handmadeguitars.gr

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθατε στο Noiz!

 

Πρέπει να πω ότι στην έκθεση οργανοποιίας τον Ιούνιο τα πάντα φαίνονταν λαχταριστά από κοντά. Μια βόλτα στο site σας μου υπενθύμισε ότι και από κοντά τα μπάσα για κάποιο λόγο μου τράβηξαν περισσότερο την προσοχή.

Βίτσια κιθαριστικά, τί να πεις.

 

Καλή συνέχεια!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθατε και μπράβο για τα ωραία σας δημιουργήματα!

 

(το θρεντ όχι στο Guitars αλλά ως εμπορική δραστηριότητα πάει στην "Αγορά", στα "Δελτία Τύπου", στο "Guitar News" κλπ)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου