Προς το περιεχόμενο

Πρόσθεση βαριδίων σε κλαβιέ συνθ, απορίες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους. Σκέφτομαι αν και πώς θα μπορούσα να βάλω βαρίδια στα πλήκτρα του yamaha cs6x μου για να τα κάνω απολαυστικότερα στο παίξιμο, αισθησιακά.Πώς θα μπορούσα να το κάνω αυτό και που και τί είδους βαρίδια θα μπορούσα να προσθέσω, ξέρει κάποιος κάτι, έχει δοκιμάσει κάποιος τέτοια πράματα;

Και μία παράκληση. Μου λείπει ένα λαμάκι από ένα πλήκτρο του cs6x, έχει χαθεί εντελώς και του έχω βάλει μία σούστα αλλά είναι πολύ σφιχτό και δεν παίζεται. Υπάρχει κάποιος που να έχει περίσσευμα μερικά λαμάκια και θα μπορούσε να μου στείλει ένα γράμμα με ένα λαμάκι μέσα; Μόνο ένα λαμάκι χρειάζομαι, τίποτα άλλο, συνάδελφοι σας χτυπώ τη πόρτα, ναί μ'ακούτεεεεε;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι αν και πώς θα μπορούσα να βάλω βαρίδια στα πλήκτρα του yamaha cs6x μου για να τα κάνω απολαυστικότερα στο παίξιμο, αισθησιακά....

wife.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρίδια από δίχτυ για ψάρεμα κάνουν? έχω στην αποθήκη 5άρια, 12άρια και 16άρια για ζύγισέ τα να δεις πόσο είναι! να σου στείλω μια δωδεκάδα :P

 

Λαμάκια έχω κάτι gilette διπλά και μονά να τα κόψω να στα στείλω? ::)

 

Σοβαρά τώρα... για το θέμα λαμακίου πρέπει να είναι από το ίδιο μοντέλο cs6x για να ταιριάξει. Στο θέμα των "βαριδίων" είναι πιο πολύπλοκα τα πράγματα γιατί θέλει όλο το κλαβιέ άλλαγμα, πχ να πάρεις ένα 88άρι βαρυκεντρισμένο από άλλο yamaha να το κόψεις να ταιριάξει στις διαστάσεις του συγκεκριμένου.... άστο synth όπως είναι φτιάχτηκε για παίζει και άστα βαρίδια και τα κατσαβίδια..... αν σώνει και καλά θέλεις πιο βαριά αίσθηση μπορείς να δοκιμάσεις να παίξεις το cs6x μέσω midi με ένα βαρυκεντρισμένο 88άρι ή ημιβαρυκεντρισμένα ή να το δοκιμάσεις στο κλαβιέ του Μ1 να δεις αν σε βολεύει καλύτερα στο παίξιμο.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν του βαλεις και πετονιά και κατσαμαμουρο για δολωμα, θα φας και κανα μουρμουρι :P

 

Νομίζω πως δεν αρκεί το βαρίδιο, καθως ετσι θα δημιουργήσεις πρόβλημα στην επιστροφή.

 

Τωρα, τα πληκτρα του Κ2661 μου, εχουν βαρίδια, αλλά η διαφορά από άλλα που δεν έχουν, δεν είναι και τόσο μεγάλη ώστε να δικαιολογεί τη φασαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες ενα λαμακι και ασε το οργανο οπως ειναι.

Το εχω και εγω και το ευχαριστιεμαι μια χαρα αν θες βαρυκεντρισμενο βρες ενα stage piano η midi controller και εισαι μια χαρα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες ενα λαμακι και ασε το οργανο οπως ειναι.

Το εχω και εγω και το ευχαριστιεμαι μια χαρα αν θες βαρυκεντρισμενο βρες ενα stage piano η midi controller και εισαι μια χαρα  ;)

 

Πού να το βρώ το λαμάκι ο άμοιρος;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου