Προς το περιεχόμενο

aria stg vs squier bullet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θα ηθελα την γνωμη σας, ποια απο τις δυο σας αρεσει καλυτερα? θελω να διαλεξω απο τις δυο την κιθαρα με οσο τον δυνατον καλυτερο ηχο στο χαμηλο μπατζετ που εχω και αυτες ειναι διαθεσιμες απο γνωστους. δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα να τις ακουσω στην πολη μου και θελω να αγορασω μεσα απο thomman.

τισ πολυτιμες γνωμες σας λοιπον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παραπέμπω σε αυτό το θέμα....

http://www.noiz.gr/index.php?topic=195750.110

 

με 100 ευρώ αγορά κιθάρας και άλλα 80 ευρώ αναβάθμιση μαγνήτες-ηλεκτρονικά-διακόπτες-κλειδιά, μέχρι και καινούρια logos η κιθάρα αυτή τη στιγμή μαμεί και δέρνει. Θέλει ένα γεφύρωμα ακόμη το tone του bridge μαγνήτη για να δουλεψει και ένα nickel plate και με λιγότερο απο 200 ευρώ έχω ένα όργανο με φοβερό μπράτσο για ευκολία στο παίξιμο - ομορφιά - ήχο. Χωρίς να έχω παίξει με την άλλη κιθάρα που γράφεις, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι σε αυτά τα λεφτά θα βρει κάποιος κάτι καλυτερο (πλην κανενός σκοτωμένου διαμαντιου στα μεταχειρισμένα)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θα ηθελα την γνωμη σας, ποια απο τις δυο σας αρεσει καλυτερα? θελω να διαλεξω απο τις δυο την κιθαρα με οσο τον δυνατον καλυτερο ηχο στο χαμηλο μπατζετ που εχω και αυτες ειναι διαθεσιμες απο γνωστους. δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα να τις ακουσω στην πολη μου και θελω να αγορασω μεσα απο thomman.

τισ πολυτιμες γνωμες σας λοιπον...

 

 

Οι Aria δεν είναι κακές γενικά αλλά σε αυτά τα χρήματα έχουν θεματάκια όπως κι όλες οι Κινέζες εξαδέλφες τους  ;).  Έχω πάρει stg και είχε θεματάκια με τα τάστα. Επίσης τα ηλεκτρικά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο (και χαμηλό output γενικά).

 

Οι ολοκαίνουργιες bullet με serial number από COS (όχι CS) είναι πολύ αξιοπρεπή όργανα. Πήρα μία τέτοια fiesta red πρόσφατα και είχε πολύ περισσότερο features απ τις παλιές. Είχε μασίφ ξυλεία( όχι κοντραπλακέ στο σώμα), shielding μπογιά στα cavities για χαμηλότερο hum, καλά ταστάκια γενικά, καλύτερα adjustable κλειδιά και τρέμολο, κεραμικούς μαγνήτες με αρκετό γκάζι κι output.

Εννοείται πως στο μέλλον μπορείς να πειράξεις ό,τι θέλεις πάνω στη bullet αλλά εξ' αρχής παίζει μια χαρά με ένα σετάπ.

squier_bullet_strat_olokainoirgia_teliki_timi-1365749547-762-e.jpg.63350b9a1ac7cfbd61d04c7d8ac2b82c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου