Προς το περιεχόμενο

Τη γνώμη σας


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικώς έκανα ένα πρόχειρο one take με ό,τι μου κατέβηκε εκείνη τη στιγμή εν είδει πειραματισμού για να δω τι πάει στο ύφος. Το δικό μου part δεν είναι σε καμία περίπτωση έτοιμο. Να πω ότι αρμονικά με οδήγησε ο Τέρυς φυσικά που (εκτός των άλλων) τονίζει εξαιρετικά τη μεγάλη τρίτη του ντο γιατί όλο το θέμα εκεί είναι.  ;)

 

Τον οδήγησε λέει ο Τέρης με τη Μεγάλη Τρίτη . Αμ θα σας κάνω Μεγάλη Παρασκευή παλιοαλήται,όλοι για το Τέρη μιλάτε . Απολύεστε  ;D ;D ;D

 

Σάμυ νομίζω ότι το "λίγο παραπάνω" που θες θα το πετύχουμε μόλις καταλήξουμε στο τι ακριβώς θα παίξω και γράψουμε με τον ενισχυτή δυνατά ώστε να γίνει και αρκετό παιχνίδι με το feedback. Η συγκεκριμένη ηχογράφηση έγινε με την ένταση οριακά, προκειμένου να έχω έστω λίγη φασαρία. Στο σπίτι όμως, πιο δυνατά δε γίνεται.

 

 

 

 

 

Με την ησυχία σου αρχηγέ ,με τιμάει η βοήθειά σου .

 

Μουσταφά κι εσύ απολύεσαι  ;D ;D ;D  Ευχαριστώ  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κομματι το ακουσα πριν την προσθηκη του  Σπυρου και με την προσθηκη.ΑΝΕΒΗΚΕ κλασεις το κομματι με την κιθαρα του Σπυρου.Τωρα ειναι ροκ με τα ολα του !!!Ο Σαμμυ εχει κατι το αυθορμητο ,αφτιασιδωτο που το εκτιμω ιδιατερα. 8)Μπραβο και απο μενα μικρε !!! :D :D

Τωρα επειδη αναφερθηκε τ'ονομα μου ηθελα να γραψω αλλα με το ενα & με το αλλο δεν μπορεσα να ανταποκριθω στο αιφνιδιαστικο καλεσμα του Πετρου ( Μεγαλη Τριτη η Μεγαλη Τεταρτη νομιζω ελαβα τηλεφωνημα που ελεγε:Πετρος :ποια μερα μπορεις να γραψεις μεσα στην μεγαλη εβδομαδα ; κοκκαλο εγω που ετρεχα ολη μερα για τα,των, τους τα και δεν συμμαζευεται .... )

καμμια του απαντησα , κοκκαλο αλλα ψυχραιμος ο Πετρος ..Καλη ανασταση μου λεει!!Δεν πειραζει μια αλλη φορα για το Sammy  ειμαι ΟΚ γιατι ειναι καλο παιδι και ωραιος τρελλος !!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρι ευχαριστώ ,κάποια στιγμή θα βρεθούμε  ;)

 

Ανήλικε Μήτσε ,κοίτα συγκεντρώσου στις εξετάσεις και άσε τα μίζερα δικά μου  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Μια ευχάριστη εξέλιξη λίγο πριν το τελικό shake down

Τι απίστευτες είναι οι μπουθάρες που παίζει ο άνθρωπας?

 

https://app.box.com/s/70si7jinhqf2ihlxj599

 

 

Jazzjoker λαίμαι .

Λίγο ακόμη μιξαζ απ το προαγωγό και μια γυναικεία γλυκιά φωνούλα

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ρε Σαμυ,το όλο επαναλαμβανόμενο θέμα είναι γα....ω .Το άκουσα και στις δύο βερσιον,ΜΟυ άρεσε πολύ και στις δύο.Πολύ γκρουβ που σε πάει μόνο του.Φίλε πολύ καλό.Η σόλο κιθάρα είναι λίγο χαμήλα αλλά νομίζω ότι συνοδέυει στο γκρουβ άρα δεν χρειάζεται να πάει πιο πάνω.Πολυ καλό και πάλι.Μπράβο κυριε Παράγκα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο BluesBatman η πως τον  λένε τέλος πάντων :-)  και ωραίο εγινε και το άσμα .Ουτως η άλλως εμένα μου άρεσε εξαρχής . Με τις κιθάρες ολοκληρώθηκε

Θα πρότεινα οι κιθάρες του Σπύρου από όταν μπαίνει να ανεβαίνουν σιγά σιγά μέχρι το τέλος  όπου εκεί να γίνεται πανηγύρι με τις εντάσεις .

Αυτά και στα δικα σας οι ελεύθερες :-)

 

 

Sent from the Dark Side using The Force

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ρε Σαμυ,το όλο επαναλαμβανόμενο θέμα είναι γα....ω .Το άκουσα και στις δύο βερσιον,ΜΟυ άρεσε πολύ και στις δύο.Πολύ γκρουβ που σε πάει μόνο του.Φίλε πολύ καλό.Η σόλο κιθάρα είναι λίγο χαμήλα αλλά νομίζω ότι συνοδέυει στο γκρουβ άρα δεν χρειάζεται να πάει πιο πάνω.Πολυ καλό και πάλι.Μπράβο κυριε Παράγκα.

 

Τζόνι τανκ γιου .Πέρα και πάνω απ όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου να σε αρέσει κάτι ή όχι, πέραν των αντικειμενικών κριτηρίων σε θέματα παραγωγής ( που ακόμη και αυτά δεν είναι καθαρά αντικειμενικά).

Επειδή σε την είπα ;D και με ευκαιρία το συγκεκριμένο άσθμα που σε αρέσει- αν και για μένα έχει ακόμη δρόμο για το τέλος- απλά θέλω να σου πω ,πως ανεξάρτητα του τι λέει στο κάθε ακροατή, το παλεύω 1,5 χρόνο . Αυτό οφείλεται σε πολλές παραμέτρους . Η συνεχής απουσία μου λόγο δουλειάς απ το σπίτι , η τεμπελιά μου, η δυσκολία στην εξοικείωση με τα DAW, η δυσκολία του να βρεθεί κοινός χρόνος με τους ανθρώπους που με βοήθησαν, η δυσκολία να συνεργαστείς με ανθρώπους που δεν είναι μέλη μπάντας και απλά συνεργάζονται μαζί μου σε ένα και μόνο άσθμα......................όμως πέραν όλων αυτών, είναι και στη φύση μου, να μη βιάζω καταστάσεις. Προτιμώ να αφήνω το πράγμα να ανασάνει. Το παρατάω για μέρες-μήνες,ασχολούμαι με άλλα τραγούδια μου, ή δεν ασχολούμαι καθόλου και απλά ακούω μουσική άλλων.

 

Αυτή τη τελευταία αίσθηση ήθελα να σου μεταφέρω. Φυσικά δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, ούτε απαραίτητα αυτό που συμβαίνει με μένα ταιριάζει σε σένα. Κι εγώ έχω αρκετά τραγουδάκια στο ''συρτάρι'' και έχω αγωνία να τα ολοκληρώσω, όμως για όλους τους παραπάνω λόγους και ειδικά το τελευταίο ,απλά συνηθίζω να πετάω προς τα έξω κάτι που είναι σε εντελώς αρχικό στάδιο.

Όταν μεγαλώσω και γίνω ενήλικας  ;D θα είμαι πιο γρήγορος,οι μουσικοί μου και ο παραγωγός μου επίσης θα δουλεύουν για μένα και μόνο κατά παραγγελία και με υψηλές αμοιβές ;D και δεν θα προλαβαίνω η εταιρία να τυπώνει σιντιά και ο μανατζάρης μου να με κλείνει εμφανίσεις  ;D ;D ;D

 

Εσένα Ρεμάλι δεν σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, γιατί σε πληρώνω αδρά για να τα λες  ;D ;D ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζόνι τανκ γιου .Πέρα και πάνω απ όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου να σε αρέσει κάτι ή όχι, πέραν των αντικειμενικών κριτηρίων σε θέματα παραγωγής ( που ακόμη και αυτά δεν είναι καθαρά αντικειμενικά).

Επειδή σε την είπα ;D και με ευκαιρία το συγκεκριμένο άσθμα που σε αρέσει- αν και για μένα έχει ακόμη δρόμο για το τέλος- απλά θέλω να σου πω ,πως ανεξάρτητα του τι λέει στο κάθε ακροατή, το παλεύω 1,5 χρόνο . Αυτό οφείλεται σε πολλές παραμέτρους . Η συνεχής απουσία μου λόγο δουλειάς απ το σπίτι , η τεμπελιά μου, η δυσκολία στην εξοικείωση με τα DAW, η δυσκολία του να βρεθεί κοινός χρόνος με τους ανθρώπους που με βοήθησαν, η δυσκολία να συνεργαστείς με ανθρώπους που δεν είναι μέλη μπάντας και απλά συνεργάζονται μαζί μου σε ένα και μόνο άσθμα......................όμως πέραν όλων αυτών, είναι και στη φύση μου, να μη βιάζω καταστάσεις. Προτιμώ να αφήνω το πράγμα να ανασάνει. Το παρατάω για μέρες-μήνες,ασχολούμαι με άλλα τραγούδια μου, ή δεν ασχολούμαι καθόλου και απλά ακούω μουσική άλλων.

 

Αυτή τη τελευταία αίσθηση ήθελα να σου μεταφέρω. Φυσικά δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, ούτε απαραίτητα αυτό που συμβαίνει με μένα ταιριάζει σε σένα. Κι εγώ έχω αρκετά τραγουδάκια στο ''συρτάρι'' και έχω αγωνία να τα ολοκληρώσω, όμως για όλους τους παραπάνω λόγους και ειδικά το τελευταίο ,απλά συνηθίζω να πετάω προς τα έξω κάτι που είναι σε εντελώς αρχικό στάδιο.

Όταν μεγαλώσω και γίνω ενήλικας  ;D θα είμαι πιο γρήγορος,οι μουσικοί μου και ο παραγωγός μου επίσης θα δουλεύουν για μένα και μόνο κατά παραγγελία και με υψηλές αμοιβές ;D και δεν θα προλαβαίνω η εταιρία να τυπώνει σιντιά και ο μανατζάρης μου να με κλείνει εμφανίσεις  ;D ;D ;D

 

Εσένα Ρεμάλι δεν σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, γιατί σε πληρώνω αδρά για να τα λες  ;D ;D ;D

 

Δεν σε παρεξήγησα και καταλαβαίνω πως το λες ,ελα όμως που τώρα κάθομαι ,και έκει που τα'χα παρατήσει τώρα φτιάχνω ένα τραγούδι την μέρα ,να πχ σήμερα έφτιαξα ένα παλιό σε μια εκτέλεση tom waits meets velvet underground ,και με έξηνε να το ποστάρω αλλά κρατήθηκα για να το δω κανα δυο μέρες.Πάντως ήδη με όλα όσα μου έχετε πει αρχίζω και βρίσκω ένα μπούσουλα,αλλά γενικά απο παλιά δούλευα γρήγορα και αρκετά ατσούμπαλα.Το τραγούδι σου πάντως όπως είπα μου άρεσε πολύ και καταλαβαίνω καλά την διαφορά του χρόνου που επιδρά.Είναι πολλά τα λάθη μου αλλά σιγά σιγά θα στρώσω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φανηκε πολυ ωραιο ακουσμα και ηχος

 

δεν εχω γνωσεις ουτε αρμονιας ,ουτε πολλων αλλων θεωρητικων ,γιαυτο θελω να ρωτησω σαν ακροατης

 

σε καποια σημεια στην αρχη ,για παραδειγμα μεταξυ 0,29 -0,33  η  0,39 και 0,40  τα πληκτρα ειναι οκ ? 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου