Προς το περιεχόμενο

Τη γνώμη σας


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εσύ πάντως "γράφεις" και "ζωγραφίζεις" με την καραμούζα σου ρε φίλε!

;D ;D ;D

Εγώ για να πω την αλήθεια, απλά μπήκα στο mood του συνθέτη.

 

Και πραγματικά ήταν ένα πολύ ιδιαίτερο session. Βασικά δεν είχα ιδέα τι θα έγραφα και ως εκ τούτου πήρα και ταστομένο και άταστο- just in case.

 

Βασικά όταν το άκουσα με πήγε κατευθείαν στο άταστο. Βέβαια η «δυσκολία» μου ήταν στο γεγονός ότι δεν υπήρχαν τύμπανα. Το αρχικό είχε μια λούπα, αλλά δεν ήταν solid ρυθμικά. Οπότε πάτησα πάνω στην κιθάρα και σε πολύ ελεύθερο ρόλο.

 

Αν είχα αυτά τα τύμπανα ίσως να το «πατούσα» λίγο διαφορετικά.

 

Πάντως τώρα που το ακούω- με την εξαίρετη δουλειά του Πέτρου- μου αρέσει αυτό το «ελεύθερο» παίξιμο

 

Πάντως ο σύντροφος αναρχοκομουνιστόφ το έχει- αυτό το πηγαίο, αφτιασίδωτο, πάρτα - in your face στιλ, που έχει εκλείψει στις μέρες μας.

 

Thanx Sammy και περιμένω το επόμενο- τώρα μάλιστα που βρήκαμε παραγωγό  ;D σου γράφω και τον δίσκο  8)              

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1. Πετάς τα τύμπανα.

2. Πετάς την κιθάρα.

3. Δίνεις στον Ζάκη δίσκους του Δάκη.

4. Βρίσκεις κάποιον να παίξει λίγη τρομπέτα.

5. Κρατάς τα πλήκτρα (εννοείται).

 

και είσαι ΕΚΕΙ -----> Tuxedomoon ! :) :)

 

Υ.Γ. Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν έγραψα για το μπάσο. Δεν το κρατάς. Σε κρατάει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που του λείπει ενδεχομένως είναι μια κορύφωση με κάποιον τρόπο, προς το τέλος. Επίσης τι είναι αυτό που ακούγεται στο 5:15;

 

Μα αυτό είναι η κορύφωση.

Η ατάκα του Alex (Malcom Mcdowell).  :) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αυτο το επαναλαμβανομενο μοτιβο αντι να ακουγεται κουραστικο,απο ενα σημειο και μετα,γινεται εως και "εθιστικο".

 

Ιφτό ακριβώς!

 

Τέρρυ πάρε και άλλο γλύψιμο από μένα  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο ρε Σαμη !!!

Μου θυμισε το ‎"Στο Δρόμο" του Σφέτσα με Γωγου

Εχει τον Bowie μεσα του

αλλα το μπασο τα χαλαει  .

Κλεβει ολη τη δοξα . ;D

Σβηστο και βαλε τουμπερλεκι  :D

Φιλε το κομματι ειναι ωραιο 

αλλα το μπασο ειναι καλυτερο  :D

 

 

 

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ευχαριστήσω όλους σας για τα καλά λόγια και πάνω απ όλα τους συμπαίχτες και το λέω ειλικρινά καθότι κάποιες φορές έχω κλάψει γι αυτό το τραγούδι ,όσο κι αν ακούγεται ηλίθιο .

Ο Ατρέους ,ήταν ο μόνος που παρατήρησε κάτι ''κακό'' και είχε απόλυτο δίκιο. Ο Προαγωγός μου ΔΕΝ ήθελε αυτό το πλήκτρο ούτε για αστείο ,όμως επέμενα και προς τιμήν του το δέχτηκε  .

Θα επανέλθω με το οριστικά αμετάκλητο ....Ευχαριστώ όλους .

Για μένα το άσθμα δεν είναι τυχαίο ,όπως κι κανένα  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ατρέους ,ήταν ο μόνος που παρατήρησε κάτι ''κακό'' και είχε απόλυτο δίκιο. Ο Προαγωγός μου ΔΕΝ ήθελε αυτό το πλήκτρο ούτε για αστείο ,όμως επέμενα και προς τιμήν του το δέχτηκε  .

 

Ελπίζω ότι κατάλαβες πάντως ότι τα δικά μου σχόλια τα έγραψα πολύ σοβαρά: σουρεαλιστικοί στίχοι, για έναν αρτίστα με σουρεαλιστικό άβαταρ, σε ένα κομάτι που τελειώνει με τσιτάτο του Άλεξ....οφείλει στον εαυτό του μία (ή δύο ή τρεις) γερές πινελιές σουρεαλισμού επίσης.

 

Ο Τέρυ βοηθά προς αυτή τη κατεύθυνση με τη άταστη περαντζάδα του. Τα πλήκτρα επίσης. Όμως η κιθάρα και τα τύμπανα, προσπαθούν να παίξουν κομάτι των Fleetwood Mac και κάποιος πρέπει να τους εμποδίσει, έστω περνώντας τους μέσα από τρελά εφέ.

 

Τολμηρούτσικον, αλλά απαραίτητον - κατά τη γνώμη μου πάντα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5. Κρατάς τα πλήκτρα (εννοείται).

 

και είσαι ΕΚΕΙ -----> Tuxedomoon ! :) :)

 

 

Το κομμάτι είναι τα πλήκτρα, τέλος. Τα τούμπανα και η κιθάρα μου φάνηκαν εντελώς κοινότυπα, αλλά ίσως το χρειάζεται αυτό το κομμάτι, με κάτι πιό αβαντγκαρντ ρυθμικά ίσως να μην έμπαινε στα τσάρτς.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On the fly ....... ;D................Άλλος ένας απίστευτος Νοιζάς ,όμως θέλω παραπάνω ,θέλω να λιώνει ο Κάστορας ,να καίγεται ,μέσα είσαι Σπύρε ,λίγοοοοοοοοο ακόμα

https://www.box.com/s/w5jynbfcs5nj4kvyglhm

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου