Προς το περιεχόμενο

Upload τα Licks σας!


nikos0937

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιές φράσεις γουστάρετε?

Ποιά licks πάιζετε μόλις πιάσετε την κιθάρα σας?

Πάνω σε ποιά κλιμακα ή τρόπο τα κολλάτε και τί συναίσθημα σας δίνει?

Μπορεί μια φράση να περιγράψει την εκάστοτε ψυχολογική σας κατάσταση?

 

Πχ εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχω φάει κόλλημα με τις ντιμινουίτες (επικρατεί ένα χάος στο μυαλό μου :?) και παίζω τα εξής, ειδικότερα όταν η αρμονία έχει πτώση από 5 σε 1:

G#dim σε Am

  • |------------------------------10-12-13---------------------------------------|

  • |------------------------9--12-----------13-12-10---------------------------|

  • |-----------------7--10---------------------------13-10-9-------------------|

  • |-----------6--9--------------------------------------------12-10-9----------|

  • |-----5--8----------------------------------------------------------12-11-12-|

  • |4--7--------------------------------------------------------------------------|

 

ή και με sweep

  • |----------------------------------------------------------------------------------|

  • |-5P2-------2--8P5--------5--11P8--------8--14P11----------11--15~~~----|

  • |-----3---3---------6---6------------9----9-----------12----12------------------|

  • |-------5--------------8----------------11----------------14----------------------|

  • |----------------------------------------------------------------------------------|

  • |----------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Ελπίζω το θέμα να ενδιαφέρει όσο ενδιαφέρει εμένα :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://video.google.com/videoplay?docid=3041884923382127861&q=John+Petrucci+Octavarium&hl=en

 

Aυτό το Lick μου αρέσει πολύ. Δεν το έχω βγάλει βέβαια γιατί βαριέμαι οπότε αν κάποιος μπορεί σε tab θα ήμουν ευγνώμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου