Προς το περιεχόμενο

Ένα Demo που δουλεύω...


operator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για τους κανόνες... αυτό ισχύει όταν μάθεις πρώτα να τους εφαρμόζεις.

Μετά μπορείς να τους απορρίψεις.  ;)

 

Αυτο το ακουγα απο πάντα, και μου αρεσε σαν ιδέα. Παρόλα φτα oμολογω οτι μολις τον τελευταιο καιρο το ψιλοκαταλαβαινω.

 

+100000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μενει μονο να αποδειξω το αντιθετο στο συγκεκριμενο κομματι...

Αυτό είναι εύκολο...έαν δεν ανεβάζεις μισά πράγματα αλλά πιό ολοκληρωμένα... Έτσι τους κάνω και εγώ και το μόνο που γράφουν είναι ότι είμαι άμετρος ;D ;D

 

...που να ήξεραν...ότι σπάω τους κανόνες ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο, δεν νομίζω ότι υπάρχουν κανόνες πια στη μουσικη,η πειραζουν τα τρια ακορντα η θα βαλεις +10,εάν γίνει σωστά η μελοποιηση και μια νότα φτανει...... ;)

 

Ουδεποτε υπηρξαν κανονες στην μουσική. Υπαρχει ομως η μουσική γλώσσα για να συννενοουμαστε οι ανθρωποι μεταξυ μας οταν παιζουμε με αλλους οργανοπαιχτες. Το αποτέλεσμα που φτανει στον ακροατη εξακολουθει να ειναι μια ολοκληρωμενη ιστορια με μουσική γλώσσα. Μπορεις να πεις π.χ. ολα οσα ανεφερα μεχρι τώρα όπως τα ανεφερα ή να πεις οτι δεν υπαρχουν κανονες στην γλώσσα και να να αφαιρεις λεξεις, σημεία, να πειραματιζεσαι να την συνταξη με των προτασεων, να παιζουν τα ρήμματα με ή απλα να επαναλαμβανουν δυο-μια λεξη, δυο-μια λεξη, δυο-μια λεξη, δυο-μια λεξη, δυο-μια λεξη, δυο-μια λεξη, δυο μια λεξη,δυο μια λεξη, δυο μια λεξη για πολλες αραδες.

Ολο το παραπανω ειναι η ολοκληρωμενη μου προταση στο θεμα "επαναλαμβανω ενα ακορντο" και "η μουσικη δεν εχει κανονες", αλλα μαλλον θελει μια σχετικη μαεστρια να βγαλει νοημα και να αποκτησει καποιο ενδιαφερον σωστα; Προφανως θελει να γνωρίζεις ολους τους κανονες και να απευθυνθεις και σε κοινό που εχει καποια παιδεία ωστε να καταλαβει τι θες να πεις με ενα αφαιρετικό έργο και να μπορεσει να συμπληρώσει τα κενα. με δυο λόγια, η μουσικη γλώσσα δεν ειναι υποχρεώνει αλλα ειναι το παν και ναι εχει τους κανονες της :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου