Προς το περιεχόμενο

Καρτα ηχου-Macbook Pro-Drum VST


prophecyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται ότι αντικαθιστάς τον ήδη υπάρχον κάνοντας ένα φορματ και εγκατάσταση εκ νέου του λειτουργικού στο ssd.

Νομίζω ότι το latency δεν οφείλεται στον σκληρό δίσκο που διαθέτεις αλλά στην κάρτα ήχου (που δεν διαθέτεις ;D).

Όπως και να χει πάντως έχοντας δύο συστήματα πλέον με ssd,laptop με ocz vertex3,σταθερό με ocz agility4+hdds(για να μην μπω φυλακή ;D)) θεωρώ ότι πρόκειται για μια απίστευτη αναβάθμιση η αγορά των ssds.Γενικά πιστεύω ότι πλέον μου είναι αδύνατο να δουλέψω σε σύστημα χωρίς το λειτουργικό και τα βασικά προγράμματα τουλάχιστον εγκατεστημένα σε ssds έχοντας συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι αντικαθιστάς τον ήδη υπάρχον κάνοντας ένα φορματ και εγκατάσταση εκ νέου του λειτουργικού στο ssd.

Νομίζω ότι το latency δεν οφείλεται στον σκληρό δίσκο που διαθέτεις αλλά στην κάρτα ήχου (που δεν διαθέτεις ;D).

 

ΔΕΝ έχει latency.

EXEI χειρότερες επιδόσεις όταν παίζει γρήγορα - αυτό αναφέρει.

ΔΕΝ υπάρχει latency στον Mac, αλλά και αν υπήρχε δεν θα επηρρεαζόταν από το αν παίζει γρήγορα ή αργά.

 

Συμπεραίνω λοιπόν ότι το BFD προσπαθεί να διαβάσει τα samples του από έναν (επιβεβαιωμένα) αργό δίσκο. Άλλωστε τα 5400 είναι πραγματικά κακή περίπτωση για τέτοια χρήση.

 

Ας δοκιμάσει - όπως του έγραψα άλλωστε - και ένα άλλο VST.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπεραίνω λοιπόν ότι το BFD προσπαθεί να διαβάσει τα samples του από έναν (επιβεβαιωμένα) αργό δίσκο. Άλλωστε τα 5400 είναι πραγματικά κακή περίπτωση για τέτοια χρήση.

 

Το BFD2 φωρτωνει τα δειγματα στην RAM η τα διαβαζει απο τον σκληρο δισκο?...γιατι αν ισχυει η πρωτη περιπτωση ο αργος δισκος δεν θα ειναι προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου