Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ναι ρε Τέρυ.. Φαντάσου μόνο ΠΟΣΕΣ κλαπαρχι@%@ές θα έλεγε ο Τσίμπλας για να κάνει έστω τα μισά. Τετραπλό άλμπουμ θα είχε βγάλει με τίτλο "Τα κάνω αλλά δεν τα πιστεύω".

 

 

 

 

Ενδεχομένως και καθόλου απίθανο...

 

Όμως θα ασχοληθώ μαζί του όταν θα έρθει η ώρα του. Διότι προς ώρας με αχμμ.. συνουσιάζει άλλος.  

 

Με αυτόν δεν έχω πετρέλαιο τώρα. Δεν θα ασχοληθώ με το τι θα γίνει άμα βγει ο άλλος ( όταν και άμα βγει)

 

first things first...  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τετραπλό άλμπουμ θα είχε βγάλει με τίτλο "Τα κάνω αλλά δεν τα πιστεύω".

PS&K: "Tsibleron"

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Τέρυ.. Φαντάσου μόνο ΠΟΣΕΣ κλαπαρχι@%@ές θα έλεγε ο Τσίμπλας για να κάνει έστω τα μισά. Τετραπλό άλμπουμ θα είχε βγάλει με τίτλο "Τα κάνω αλλά δεν τα πιστεύω".

 

Ποστ-μνημείο κομματικου παραλογισμου.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σκας..σε 30 χρονια που θα εχουμε  ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ εφοριακους (αφου παρουν... συνταξη οι ΑΝΙΚΑΝΟΙ δημοσιουπαλληλισκοι που ΚΑΝΟΥΝ τους εφοριακους και δηλωνουν...ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ και οχι..ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΔΕΣ... ::))..θα παταχθει η φοροδιαφυγη οπως σε ΟΛΕΣ τις χωρες οπου το ΚΡΑΤΟΣ δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση με την κυβερνηση...(στο Βελγιο π.χ. που δεν ειχε κυβερνηση για ΔΥΟ χρονια μια χαρα τσιμπαγε η εφορια τους κλέφτες)

 

Εως τοτε θα τρωμε μπανανες (οπως ολοι οι Αφρικανοι...)  

 

Αν έιναι σε 30 χρόνια..χαλάλι ;D

Να κόψω αύριο πρωι το κάπνισμα, τις αλκοόλες και τα τριγλυκερίδια, να ξανααρχίσω προπονήσεις, να φυλάγομαι απο ειδήσεις/ οδηγούς προκειμένου να δω τη λύτρωση με τα ματια μου... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποστ-μνημείο κομματικου παραλογισμου.

 

Αν και διαφωνώ με τον χαρακτηρισμό, συμφωνώ με την ουσία. Το τι θα 'κανε ο Τσίπρας δεν μπορούμε να το ξέρουμε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τα κάνω αλλά δεν τα πιστεύω" - Δίσκος 1/4 - Track Listing

 

- "Μου την είπαν" 05:43

- "Κόκκινε Ντάνυ, στείλε Φιρμάνι" 17:57 (συμμετέχει ο Keith Emerson)

- "Τελικά Δεν Πείσαμε" 17:57 (Παραδοσιακό, διασκευή)

- "Στη Δραχμή αδερφές μου, στη Δραχμή" 05:54 (ενορχήστρωση Τσικ Καλαμπακιάν)

- "Γιατί Ρε Φούστη Μου;" 72:00 (Live At The Deserted Cosco Bay)

- "Μάλλον Ήμουν Παπάρας" 04:43 (Ντουέτο με ΓΑΠ)

 

ΔΙΣΚΟΣ 2/4

 

-«Καποτε υπηρχαν σαντουϊτς» (με τους Emerson Blackanddecker)

-«Μη μου μιλατε για φραπε, μονο φασκομηλο εχω» (ντουετο με τον Λευτερη Πανταζη)

-«Για ενα κιλο κορομηλα (τωρα με εγκαταλειπεις)» (συνθεση Γ.Ταλάρας,ενορχηστρωση Θ.Πάγκαλος)

-«Σαν τη Βόρεια την Κορέα» (ντουετο με τον Στρατηγο Κιμ,ηχογραφημενο στα κρατικα στουντιο της Pyongyang συνοδεία χορωδιας καταδικων)

-«Εγω ακομα ζω (θα σας θαψω ολους)» (συνθεση,στιχοι :Γκουφη Θεοδωρακης

 

 

ΔΙΣΚΟΣ ¾

 

-«Αλεκα μου δεν σ’ακουγα»

-«Ο Λενιν πια απεθανε (μα εγω δεν το αντεχω)» (με την ευγενικη συμμετοχη του Βλαντιμιρ Πουτιν στο ακκορντεον,τσατσαρα παιζει ο μικρος Γιωργακης Παπαντρεας)

-«Τα λογια δεν τρωγονται» (συμμετεχει η χορωδια της μονιμης αντιπροσωπιας του Ερυθρου Σταυρου στην Ελλαδα)

-«Το κονσερβοκουτι» (σολο κλανιερα: Μανωλης Γλεζος)

-«Ο μπολσεβικος» (ντουετο με τη Μαρια Φαραντουρη, φωνητικα κανει η Μαριζα Κωχ)  

 

ΔΙΣΚΟΣ ¾

 

 

-«Την πουλησαν και τη  ΔΕΗ » (σολο κομπρεσερ Ν.Φωτοπουλος)

-«Δεν ηξερες δε ρωταγες?»

-«Χαρτοπετσετες και δραχμες» (σολο κλαρινο Δ.Στρατουλης,τουμπερλεκι Β.Βαρουφακης)

-«Βγηκα απ΄το ευρω και πεινασα» (φωνητικα κανει η Κακομοιρα)

-«Δεν εχουμε πετρελαιο και ολη νυχτα κρυωνω» (σφυριχτρα:Tερενς Κουϊκ,ηλεκτρονικη κιθαρα: Π.Καμμενος)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προφητες σε αυτη την χωρα εγιναν περισσοτεροι απο τους "ταλαντουχους τραγουδιστες".

 

Ειναι συγκλονιστικο να παραβλεπουμε την πραγματικοτητα που ζουμε (ΟΚ,δεχομαι οτι μερικοι δεν τη ζουνε στις βιλες τους) και να επικεντρωνομαστε σε προφητειες για το τι θα γινοταν αν δεν γινοταν αυτο που γινεται.

 

Ουαου.

 

Το επομενο μεγαλο τηλεοπτικο σοου,μετα απο τους τραγουδιστες,τους χορευτες,τους μαγειρες,τους ταχυδακτυλουργους,θα εχει προφητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΣΚΟΣ 2/4

 

-«Καποτε υπηρχαν σαντουϊτς» (με τους Emerson Blackanddecker)

-«Μη μου μιλατε για φραπε, μονο φασκομηλο εχω» (ντουετο με τον Λευτερη Πανταζη)

-«Για ενα κιλο κορομηλα (τωρα με εγκαταλειπεις)» (συνθεση Γ.Ταλάρας,ενορχηστρωση Θ.Πάγκαλος)

-«Σαν τη Βόρεια την Κορέα» (ντουετο με τον Στρατηγο Κιμ,ηχογραφημενο στα κρατικα στουντιο της Pyongyang συνοδεία χορωδιας καταδικων)

-«Εγω ακομα ζω (θα σας θαψω ολους)» (συνθεση,στιχοι :Γκουφη Θεοδωρακης

 

 

ΔΙΣΚΟΣ ¾

 

-«Αλεκα μου δεν σ’ακουγα»

-«Ο Λενιν πια απεθανε (μα εγω δεν το αντεχω)» (με την ευγενικη συμμετοχη του Βλαντιμιρ Πουτιν στο ακκορντεον,τσατσαρα παιζει ο μικρος Γιωργακης Παπαντρεας)

-«Τα λογια δεν τρωγονται» (συμμετεχει η χορωδια της μονιμης αντιπροσωπιας του Ερυθρου Σταυρου στην Ελλαδα)

-«Το κονσερβοκουτι» (σολο φωνη Μανωλης Γλεζος)

-«Ο μπολσεβικος» (ντουετο με τη Μαρια Φαραντουρη, φωνητικα κανει η Μαριζα Κωχ)  

 

ΔΙΣΚΟΣ ¾

 

 

-«Την πουλησαν και τη  ΔΕΗ » (σολο κομπρεσερ Ν.Φωτοπουλος)

-«Δεν ηξερες δε ρωταγες?»

-«Χαρτοπετσετες και δραχμες» (σολο κλαρινο Δ.Στρατουλης,τουμπερλεκι Β.Βαρουφακης)

-«Βγηκα απ΄το ευρω και πεινασα» (φωνητικα κανει η Κακομοιρα)

-«Δεν εχουμε πετρελαιο και ολη νυχτα κρυωνω» (σφυριχτρα:Tερενς Κουϊκ,ηλεκτρονικη κιθαρα: Π.Καμμενος)

 

 

 

Το ´χεις  ;D

 

Να χαρείς όμως, αν μπορείς  άσε Γλέζο/Θεοδωρακη/Φαραντουρη εκτός χαβαλέ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ανθρωπιστική κρίση τη βιώνουμε γύρω μας και κανείς δε λαμβάνει μέριμνα ,εκτός αν νοείται μέριμνα η αναγγελία κολατσιού με επιδότηση ΕΣΠΑ στα σχολεία .Τη βιώνουμε όλοι ακόμα κι εμείς που ξημεροβραδιαζόμαστε πάνω απ τα ίντερνετ ,γιατί μπορεί οι ίδιοι να μη πεινάμε προς ώρας ,αλλά σίγουρα έχουμε συγγενείς ,φίλους ,γνωστούς, ανέργους,αστέγους,πεινασμένους και αδυνατούμε να τους προσφέρουμε βοήθεια .

Εκτός αν εναποθέτουμε την ελπίδα στο φιλεύσπλαχνο κύριο Αλαφούζο,τη κυρία Μαριάνα και άλλους σπουδαίους φιλανθρώπους ,υπό την αιγίδα της αρχιεπισκοπής να κάνουν κανάν έρανο από εμάς για να ταίσουν το κόσμο που δεν έχει.

Το αν θα γίνει ή όχι εμφύλιος ,δεν είμαι ακόμα σίγουρος πως το έχουμε ξεπεράσει ,το σίγουρο όμως είναι πως το υπάρχον πολιτικό προσωπικό αδυνατεί να προσαρμοστεί στις συνθήκες και να αλλάξει τροπάρι .

Κρίμα ,γιατί απ αυτή τη κρίση θα μπορούσαμε να χτίσουμε κάτι καλύτερο ,δυστυχώς όμως πάλι στα ίδια θα καταλλήξουμε ,με διαφορετικό αμπαλάζ .Νικητές θα βγουν οι έχοντες και κατέχοντες και οι υπόλοιποι θα χάσουν κι αυτά τα λίγα παραπανίσια ,που σε αρκετές περιπτώσεις αδίκως είχαν κιόλας.Πάντα έτσι έγινε στην 200 ετών ιστορία μας. Μπενάκιδες και Πάγκαλοι κυβερνούσαν τότε ,οι ίδιοι κυβερνούν και τώρα και αύριο .Ξεπράσαμε προ πολλού τη κληρονομικότητα της βασιλείας ευφευβρίσκωντας τη κληρονομική ολιγαρχία.

 

Η επίκκληση των εφοριακών ''ευρωπαικής'' νοοτροπίας δεν μου λέει κάτι προς ώρας, όπως και η ''δημοκρατία'' που ευαγγελίζεται η ΕΕ με συμβούλια τεχνοκρατών και υπουργών ,πίσω από κλειστές πόρτες και ένα ευρωκοινοβούλιο με διακοσμητικό-που στοιχίζει πανάκριβα- ρόλο και σημασία.

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου