Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ανησυχείς, όπως δεν με καταλαβαίνεις εσύ, έτσι δεν σε καταλαβαίνω κι εγώ

 

ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ:

 

Το πολιτικό σύστημα που εγώ στηρίζω, σου επιτρέπει να υπάρχεις και να αντιπολιτεύεσαι.

 

Το πολιτικό σύστημα που εσύ στηρίζεις και δικαιολογείς (όσο κι αν το αρνείσαι), ΔΕΝ μου επιτρέπει να κάνω ΚΙΧ.

 

ΑΥΤΟ, ελπίζω να το κατάλαβες.

 

Το να διαφωνείς με κάποιον είναι κατανοητό ,το να μην τον καταλαβαίνεις ,επίσης.

Το να του φέρεσαι υποτιμητικά ,αφού του ζήτησες το λόγο είναι απαράδεκτο.Δείχνει αδυναμία .

Συνήθως μερικοί καταλαβαίνουν το λάθος τους και σιωπούν ,κάποιοι άλλοι έχουν το θάρρος και ζητάνε συγνώμη για τη λάθος συμπεριφορά τους .

Εσύ εδώ μου λες πως μου επιτρέπεις ,όχι απλά να μιλάω , αλλά και να υπάρχω .

Μάλλον έχεις μπερδέψει λίγο το καθεστώς που στηρίζεις ,αυτό που λες πως ανέχεται ακόμα και την ύπαρξή μου.

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εντάξει δε νομίζω πως υπάρχει αριστερός που υποστηρίζει σοβαρά το σοβιετικό μοντέλο και τον υπαρκτό σοσιαλισμό. Κι εγώ έχω πάει σε χώρες της πρώην ΕΣΣΔ από το '94 έως το '03 αρκετές φορές και μπορώ να πιστοποιήσω την απέραντη ανέχεια αλλά και το επίπεδο που διέκρινε τους ανθρώπους το οποίο ήταν πολύ υψηλότερο από τον αντίστοιχο των μέσων Ελλήνων του 2013 για ό,τι αξίζει αυτό.

 

Τι είναι αυτό το "επίπεδο" στο οποίο αναφέρεσαι;

 

Αν υπήρχε, σε τι αφορούσε; Υπάρχει ακόμη ή μετά το 03 έπεσε; Είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την ανέχεια ή μπορεί να υπάρξει και χωρίς αυτήν; Διευκρίνησέ μας αν θέλεις.

 

Υ.Γ. Ποιος σου είπε ότι δεν συμμετέχουμε και στο twitter;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

In other news ο Λαφαζάνης σήμερα ομολόγησε ανοιχτά ότι οραματίζεται μια πορεία προς το Σοβιετικό μοντέλο όπου βέβαια τα πράγματα θα είναι τέλεια διότι δεν θα συμμετέχουν οι διεφθαρμένοι γραφειοκράτες της ΕΣΣΔ αλλά ο ίδιος, η Λούκα Κατσέλη και ο Πανος Καμμένος.

 

( http://www.tanea.gr/gnomes/?aid=4783016 )

 

Ανατριχιαστικό απόσπασμα:

 

Η κυβέρνηση της Αριστεράς έχει νόημα μόνο ως κυβέρνηση που θα αμφισβητήσει ευθέως τον νεοφιλελευθερισμό και προοπτικά τον ίδιο τον καπιταλισμό και ως κυβέρνηση που θα φέρει στο προσκήνιο ένα νέο παραγωγικό και οικονομικό πρότυπο που θα συνδυάζει την καινοτομία και τη σύγχρονη οργάνωση με την οικονομική αποτελεσματικότητα και τη δικαιοσύνη, ενώ θα βασίζεται στην αδιάκοπη κοινωνικοποίηση του κράτους, της οικονομίας και των μέσων παραγωγής.

....

Ενα τέτοιο πρόγραμμα σημαίνει πρώτα απ' όλα την ανάληψη δύο μεγάλων επιλογών.

 

Πρώτον: Την άμεση εθνικοποίηση - κοινωνικοποίηση του τραπεζικού συστήματος για την εφαρμογή μιας νέας αναπτυξιακής, επενδυτικής και κοινωνικής χρηματοπιστωτικής πολιτικής, μαζί με μια γενναία επιλογή ρύθμισης, μέχρι διαγραφής, των δανείων για τις πιο ευάλωτες κατηγορίες νοικοκυριών και πολύ μικρών επιχειρήσεων.

 

Δεύτερον: Την εφαρμογή ταχύρρυθμων ριζοσπαστικών μέτρων για την ανασυγκρότηση και την αποδοτική λειτουργία του ελληνικού Δημοσίου μαζί με το πέρασμα σε εθνικό έλεγχο των πλέον στρατηγικών τομέων της οικονομίας.

Η κυβέρνηση της Αριστεράς δεν είναι μια κυβέρνηση παραδοσιακού τύπου, η οποία μπορεί να εφαρμόσει την πολιτική της με τον λαό παθητικό θεατή σε ένα κυβερνητικό μονόπρακτο.

 

 

Μετά θα κοινωνικοποιήσει και το noiz υποθέτω και θα φτιαχτεί υποχρεωτικό section για τους τροβαδούρους της επανάστασης.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σιγουρος, πως οταν επικρατήσει ο κομμουνισμος, αποκλείεται να σου κάνει οτιδήποτε ο Σαμυ, επειδή θα έχεις αντιθετη αποψη. 

 

 

 

Νασνρτάβγιε σύντροφε,ραντεβού το βράδυ στη ΚΟΒΑ να ακονίσουμε κονσερβοκούτια  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίες και κύριοι δεν υπάρχει λόγος (ούτε χώρος) για αντιπαραθέσεις επί προσωπικού.

Ας μην το χαλάσουμε.

 

«Δόξα στους ειρηνοποιούς γιατί αυτοί είναι τα πραγματικά παιδιά του Θεού.»

 

Οξύμωρο φιλαράκο; Τί λες;

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

Υ.Γ. Ποιος σου είπε ότι δεν συμμετέχουμε και στο twitter;

 

 

 

Twitter δεν έχω. 'Εχω FB. Πειράζ' ;

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παιδεια τους φανταζομαι οτι εννοει...

 

Μακάρι να εννοεί αυτό. Ας περιμένουμε να απαντήσει (αν απαντήσει).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασνρτάβγιε σύντροφε,ραντεβού το βράδυ στη ΚΟΒΑ να ακονίσουμε κονσερβοκούτια  ;D ;D ;D

 

Κατσε ρε, μη βιαζεσαι κι εσυ, ακομα δεν κερδίσαμε ;D Kαρφωνομαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου