Προς το περιεχόμενο

Έλληνες Κατασκευαστές κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

... και μάλιστα επιλέγεις και τα ξύλα τα οποία είναι δικά του που τα ξεραίνει εδώ και χρόνια.

 

Πως δηλαδή, τα αφήνει στον ήλιο μαζί με τις λιαστές ντομάτες ? :lol: :lol:

 

Μονο που λέει τέτοια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η αλήθεια είναι ότι ο τύπος φαίνεται και πρέπει να είναι παπατζής. Τώρα το τι πραγματικά γίνεται με τα ξύλα δεν το γνωρίζω. Για τα ξύλα της δικής μου κιθάρας (squier affinity tele) είπε το μυθικό ότι δεν τα έχουν ξηράνει καθόλου και ακόμα και στο τζάκι να τη ρίξεις δε θα καεί (είπαμε δεν είναι κιθάρα, κιθαρούλα είναι αλλά όχι και να μην καίγεται!Ντροπή!)Επίσης ανέφερε ότι έχει πελάτες όλους τους γνωστούς Έλληνες κιθαρίστες (κάτι που φαντάζομαι ότι το ισχυρίζονται όλοι!). Ααα, ξέχασα να αναφέρω ότι έπαιζε κιθάρα στους Sarissa (παλιό ελληνικό metal group) και τώρα στους Redrum (δεν ξέρω τι σοι κιθαρίστας είναι μιας και δεν έχω ακουσει τίποτα από κανένα από τα 2 αυτά συγκροτήματα).

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ανθρωπος ειναι προφανως ασχετος (δεν υπάρχουν μη ξεραμενα ξυλα τα οποια να χρησιμοποιουνται στη βιομηχανια ΠΟΥΘΕΝΑ στον κοσμο,ειναι ΟΛΑ kiln dried του θανατα & οσο ξερα ειναι τα ξυλα μιας SQUIER ειναι και μιας TOM ANDERSON) μη τρελλαθουμε κι ολας δεν ζουμε στο 1700..... :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να πω εδώ ότι πολλά απ'αυτά που αποδίδονται σε κάποιον 'μάστορα', 'γκουρού', 'κατασκευαστή', κλπ, στην πραγματικότητα δεν είναι δικά του λόγια, αλλά ράδιο-αρβύλα από διάφορους άσχετους 'αυλικούς'. Δεν υπονοώ τίποτα και για κανέναν, απλώς το έχω δει να συμβαίνει, οπότε ας μην είμαστε καταδικαστικοί για κανέναν αν δεν τον γνωρίσουμε/συνομιλήσουμε μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ο τύπος φαίνεται και πρέπει να είναι παπατζής....snip.... Ααα' date=' ξέχασα να αναφέρω ότι έπαιζε κιθάρα στους Sarissa (παλιό ελληνικό metal group) και τώρα στους Redrum (δεν ξέρω τι σοι κιθαρίστας είναι μιας και δεν έχω ακουσει τίποτα από κανένα από τα 2 αυτά συγκροτήματα).[/quote']

 

Όχι απλώς είναι παπατζής,είναι ο μέγιστος παπατζής.Μακριά.

Λέγεται Σάκης Λύσσας ,και δεν θα του πήγαινα ούτε....κινέζικο κουπί για να μου σετάρει :lol:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οντως μεγαλος παπατζης και λεει που και που κατι τετοιες μαλακιες αλλα κανει ΠΑΡΑ πολυ καλη δουλεια... :wink:

α!και λεγεται σακης καζακης,γιωργο μου... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ρε παιδιά σε ολόκληρη την Ελλάδα υπάρχει ένας αξιόλογος κατασκευαστής κιθάρων (Οικονομάκης):?: Για μπάσσο υπάρχουν τουλάχιστον 2-3 :!: :!: Πού φτιάχνει δηλαδή ο κόσμος custom οργανά σήμερα:?: :?: Οι Anderson, καινούργιες κάνουν έναν σκασμό λεφτά και κάνουν και ένα χρόνο για να έρθουν στα χέρια σου :!: :!: ¶σε που δεν μπορείς να τις ακούσεις και με την ησυχία σου πουθενά :!: :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αθηνα ξερω αλλον εναν Λαυρεντακης νομιζω λεγεται,εχω δει ενα μπασσο ενος φιλου και πραγματικα ηταν πολυ καλη δουλεια!Γνωριζω οτι φτιαχνει και κιθαρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Anderson' date=' καινούργιες κάνουν έναν σκασμό λεφτά και κάνουν και ένα χρόνο για να έρθουν στα χέρια σου :!: :!:[/quote']

 

Δηλαδή πόσα λιγότερα πιστεύεις ότι θα δώσεις για ένα κάστομ όργανο και πόσο πιο γρήγορα θα το έχεις στα χέρια σου από μια Anderson? :?: :?: :?:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οντως μεγαλος παπατζης και λεει που και που κατι τετοιες μαλακιες αλλα κανει ΠΑΡΑ πολυ καλη δουλεια... :wink:

α!και λεγεται σακης καζακης' date='γιωργο μου... 8)[/quote']

 

Καζάκη τον λένε; Στην πιάτσα τον φωνάζουν "Λύσσα",και ούτε θέλω να μάθω από που πήρε το παρατσούκλι :lol:

Δεν ξέρω αν έπεσες στην περίπτωση,αλλά έχω δει δουλειές του και είναι επιεικώς...μάπα.

Επίσης φίλε μου Τάκη...σ'αγαπάω,σ'εκτιμάω,αλλά δεν είσαι και το πιο αντιπροσωπευτικό δείγμα αντικειμενικότητας :wink:

Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει και ο Γιώργος Παπάζογλου που φτιάχνει custom κιθάρες (Ιπποδρομίου) καθώς και ο Κώστας Γιαπιτζόγλου (Νεάπολη)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου