Προς το περιεχόμενο

Perseverance - Απόψεις σε ηχογράφηση


Xpl0ReRChR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως να επαναλαμβανες καποια μερη για να ναι καπως πιο "σφιχτο" το πραγμα,να εδινες δηλ ακομα περισσοτερο την εννοια και την εικονα του κομματιου στον ακροατη και να του μενουν στο μυαλο τα πιο "ισχυρα" ριφφς σου.

 

+10000

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο δηλαδή είναι και η ηλικία του.. 8)

Τζίζας! 19 χρονών; Ταλεντάρα!

 

Άκουσα και τα υπόλοιπα κομμάτια. Πολύ καλό αυτί στην παραγωγή. Άψογο χέρι στην κιθάρα. Όχι κλισαρισμένες ιδέες (εδώ θα διαφωνήσω με τον φίλο παραπάνω που ζητάει πιο κλασικό arrangement γιατί ο ασυνήθιστος τρόπος που δομείς τα κομμάτια σου, τους δίνει ενδαφέρον κατ' εμέ).

 

Μπράβο και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μου αρεσε αν και  οχι φαν του συγκεκριμενου ειδους (προτιμω πιο 'νεροβραστο' hard rock ) παρολα αυτα μου φανηκε ο ηχος μοντερνος - εναλλαγες στα μερη με ενδιαφερον ,μαλιστα μου αρεσουν οταν απο τελειως 'γεματο ' ενα μερος αδειαζει και το αντιστροφο και σαν παρατηρηση σε καποια σημεια τα τυμπανα 'πλακωνονται ' κατω απο τα υπολοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ theoctapus, sfaku, gvour, geodimitri, kkmspm, alpatman για τα σχόλιά σας, μου δίνετε μεγάλη χαρά και κατεύθυνση! :) :)

 

Φίλοι gvour, sfaku,

το θέμα της επανάληψης συγκεκριμένων riffs το σκέφτομαι και μερικές φορές το εφαρμόζω (αν δείτε πχ. στη συγκεκριμένη ηχογράφηση, τα riffs στα 0:41, 1:26, 3:07, είναι βασισμένα στην ίδια κεντρική ιδέα αλλά και τα 3 είναι διαφορετικά), αλλά σε μερικά κομμάτια απλά δε μου φαίνεται να κολλάει. Επιπλέον συνήθως δεν ακολουθώ συγκεκριμένο μοτίβο δόμησης, αλλά βασίζομαι στο τι μου ακούγεται καλύτερο να ακολουθήσει κάθε φορά σαν άκουσμα για να κρατήσει το ενδιαφέρον.

 

Φίλε alpatman,

έχεις δίκιο, ειδικά στο τελευταίο solo τα τύμπανα "θάβονται" λίγο στη μείξη και όντως το έχω παρατηρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου