Προς το περιεχόμενο

Ποιο Pod και ποιο μικρόφωνο να πάρω;;


Ηλίας_Ν

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολους,

παιζω 5 χρονια ηλεκτρικη κιθαρα και θελω να αρχισω να ηχογραφω(riffs,μελωδιες,η αν τα καταφερω ακομα ολοκληρα τραγουδια αν μαθω να δουλευω προγραμμα για drums) στο σπιτι μου,

οι ερωτισεις μου ειναι οι εξης,

ποιο pod με συμβουλεβετε να παρω; δεν θελω καποιο οτι νανε,αλλα ουτε και καποιο τελειως επαγκελματικο(=πανακριβο) θελω ενα μεχρι 200 ευρω(20+/-)

σκευτομουν να παρω απλα μια καρτα ηχου,αλλα θελω και τα amps,effects που εχει το pod,

οσο για το μικροφωνο,το θελω για να μπορω να ηχογραφω και απο τον ενυσχητη μου μερικες φορες, (να συνδεω το μικροφωνο στο pod) τι μικροφωνο θα μου προτεινατε;;

δεν εχω ασχολιθει αλλη φωρα με ηχογραφιση κιθαρας και ειμαι λιγο ασχετος με αυτα...αν δεν κανω λαθος αυτα ειναι τα 2 εξαρτηματα που χριαζομαι για να κανω 2 τυπους ηχογραφισης..κατευθυαν απο κιθαρα σε pod και μετα pc ή απο την κιθαρα στον ενυσχητη και απο εκει με μικροφωνο στο pod και απο εκει pc.

σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου