Προς το περιεχόμενο

Aris Koskinas(aris17561) - Nevermore Beyond Within cover ( feat. Blackie )


blackie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεεεεεε δεν με χεζεται ... Εγραψα όλα τα ορφανα , τραγουδησα , μιξαρισα , μονταρισα και δίνεται τα συγχαρητήρια στον αχρηστο ...

Θελω και εγω ενα "ορφανο" αν σου περισσευει  ;D

Οταν λέτε ότι η φωνή ειναι έκτοσ κλίματος τι εννοείται ;  Οτι δεν ταιριάζει σε τέτοια τραγούδια ; Οτι θα έπρεπε να μην έχει βάθος ; Τι ακριβώς ;

Εννωουν οτι στοναρεις......δλδ φαλτσαρεις.......δλδ αν η κλιμακα του τραγουδιου ειναι σε D#6 για παραδειγμα εσυ τραγουδας σε μερικα σημεια σε C#6

 

Αρη μου σχολιασα και στο γιουτουμπι αλλα εδω θα στα πω πιο ευκολα

Απο την τελευταια φορα που ασχοληθηκα με τα κομματια σου εχεις βελτιωθει ΠΑΡΑ πολυ σε θεμα ηχογραφισης αλλα και παλι νομιζω οτι εχεις μαθει καποια πραγματα απο βιντεο στο ιντερνετ τα οποια δεν εχεις καταλαβει για πιο λογο γινονται με αποτελεσμα αυτο που "θελεις" να κανεις να το προσεγγιζεις με λαθος τροπο.Κακα τα ψεμματα αλλα αν καποια πραγματα δεν στα δειξει καποιος απο κοντα δεν θα καταλαβεις ΠΟΤΕ τι κανουν και γιατι το κανουν ;) (σε πηρα τηλ ρε μουργο οταν ημουν Αθηνα και με εγραψες αχχχ  ;D )

 

Στα του κομματιου μου αρεσαν ΠΟΛΥ οι ηχοι της κιθαρας και η ντραμς (σαν παιξιμο) αλλα η ντραμς θα ηθελε λιγο πιο "σφηχτο" παιξιμο μιας και ταιριαζει σε τετοιου ειδους κομματια.Το μπασο οντως ανηπαρκτο και ΔΕΝ φταινε τα μονιτορ σου  ;)

Η φωνη (οπως εχω ξαναπει) μου αρεσει η χροια σου αλλα ΠΡΕΠΕΙ να δινεις παραπανω εμφαση σε αυτα που "τραγουδας" και οχι σε αυτα που "διαβαζεις"

 

Υ.Γ.Το isocab που εχεις φτιαξει ΓΑΜΑΕΙ :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι κιθάρες είναι καλογραμμένες και καλοπαιγμένες, αν και λίγο παλιομοδίτικες για τον ήχο των Nevermore (εκεί βέβαια είναι και θέμα γούστου).

 

Το μπάσο, που είναι το μπάσο;

 

Τα ντράμς, σόρυ, αλλά ακούγονται σαν μπιτάκι από χαλασμένο casio αρμόνιο, αγορασμένο απ' το πανηγύρι του Αι Στέφανου.  ;D Το superior έχει αρκετά πακέτα που από default ακούγονται πολύ καλά και χωρίς καθόλου editing. Check it out.

 

Η φωνή. Δεν φαλτσάρεις ιδιαίτερα αρα είσαι σε καλό δρόμο. Όμως, ο Γουόρελ Ντέιν εκτός ότι έχει φωνάρα, δίνει και μια θεατρική, σχεδόν δραματική χροιά στην ερμηνεία του και εκεί βρίσκεται το ζουμί. Βέβαια, άντε τραγούδα έτσι χωρίς να ακούγεσαι γελοίος θα μου πείς, αλλά Nevermore είναι αυτοί.

 

Τα σόλο. Blackie respect. Άρη είσαι λίγο πίσω απ'το beat ή ιδέα μου είναι;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----\m/----

 

Πολυ καλοι!

Ωστε ετσι παιζουν κιθαρα εεε? Θελω κι εγωωω :'(

 

Περα απο αυτα που σου ειπαν.

Κατα τη γνωμη μου φαλτσαρεις αρκετα.

Η φωνη θελει περισσοτερες γαργαρες με προκες, γυαλοχαρτα και πιο πολυ τσαμπουκα!

Δοκιμασε στην θεση του πηγαδιου (βαθους) να βαλεις delay ;)

 

Οι κιθαρες παρα πολυ καλες, theoctapus διαφωνουμε, ειναι πολυ κοντα στους

Nevermore απλα ολο το project θελει αλλη χρωματικη προσεγγιση.

 

Εεεεεεε δεν με χεζεται ... Εγραψα όλα τα ορφανα , τραγουδησα , μιξαρισα , μονταρισα ...

Μαλλον γι αυτο... ;D

 

...και δίνεται τα συγχαρητήρια στον αχρηστο ...

Μεγαλε Blackie!!!! ;D

 

Κυριοι.. RESPECT!!!

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

theoctapus διαφωνουμε

 

Τιιιιιιι; Διαφωνείς με τον άρχων του σμήνους;  ;D ;D ;)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω πραξικοπημα ρεεε!

Θα δεις εσυ ποιος ειναι ο αρχων! ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη πολύ καλή δουλειά ρε συ... Έχεις ανεβεί αρκετά level ;) Βέβαια για την φωνή θα στο ξαναπώ πως χρειάζεσαι την περισσότερη δουλειά από όλα! Στο θέμα παραγωγής τώρα... Εγώ θα έβαζα έναν κομπρέσορα και ένα eq στα drums... Επίσης καλό θα ήταν να ανεβάσεις και λίγο το μπάσο ώστε να δέσει το γλυκό αλλά και να καλυφθεί το συχνοτικό κενό μεταξύ drums - κιθάρας!!! Μην ξεχνάς στις μίξεις πως το κάθε όργανο υπάρχει για να καλύπτει κάποια συγκεκριμένα πράματα στον ήχο! My 2 cents!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Η φωνη θελει περισσοτερες γαργαρες με προκες, γυαλοχαρτα και πιο πολυ τσαμπουκα!

Δοκιμασε στην θεση του πηγαδιου (βαθους) να βαλεις delay ;)

 

 

 

Ρε συ έτσι τραγουδάει η Warel . Εμένα η φωνή μου δυστυχώς δεν έχει φυσικό distortion . Ειναι ότι πρέπει για καθαρά ακούσματα . Πυξ λαξ κοντολαζο κτλ . Αλλα εμένα δεν μου αρέσουν . Θα κοιτάξω να στην προσαρμοσω την φωνή μου σε τέτοια μουσικά είδη . Προτείνεται μου τι θα μπορούσα να αλλάξω στις ρυθμίσεις για την καλύτερη παραγωγή . Πως θα μπορούσα τα ντραμς να τα τριγκαρω λίγο ; Να τα κάνω λίγο πιο def leppard . Και επίσης τι reverb θα πρέπει να βάζω στην φωνή ώστε να ακούγεται λίγο πιο γεμάτη και να γίνεται ένα με το σύνολο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ έτσι τραγουδάει η Warel . Εμένα η φωνή μου δυστυχώς δεν έχει φυσικό distortion . Ειναι ότι πρέπει για καθαρά ακούσματα . Πυξ λαξ κοντολαζο κτλ . Αλλα εμένα δεν μου αρέσουν . Θα κοιτάξω να στην προσαρμοσω την φωνή μου σε τέτοια μουσικά είδη . Προτείνεται μου τι θα μπορούσα να αλλάξω στις ρυθμίσεις για την καλύτερη παραγωγή . Πως θα μπορούσα τα ντραμς να τα τριγκαρω λίγο ; Να τα κάνω λίγο πιο def leppard . Και επίσης τι reverb θα πρέπει να βάζω στην φωνή ώστε να ακούγεται λίγο πιο γεμάτη και να γίνεται ένα με το σύνολο ;

Το εκαστοτε reverb ταιριαζει και στην εκαστοτε χροια...δεν πανε σε ολες τις φωνες το ιδιο reverb - απλως βαζεις τεσταρεις και ψαχνεις μεχρι να δεις πιο σου καθεται καλυτερα στο αυτι.

Και παλι απο μονο του ενα reverb δεν φερνει την ανοιξη....χρειαζεται eqing και ΠΟΛΥ υπομονη...  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εεεεεεε δεν με χεζεται ... Εγραψα όλα τα ορφανα , τραγουδησα , μιξαρισα , μονταρισα και δίνεται τα συγχαρητήρια στον αχρηστο ...

 

 

Οταν λέτε ότι η φωνή ειναι έκτοσ κλίματος τι εννοείται ;  Οτι δεν ταιριάζει σε τέτοια τραγούδια ; Οτι θα έπρεπε να μην έχει βάθος ; Τι ακριβώς ;

Είπα ότι έχετε και οι 2 την τεχνική για το κομμάτι!!  ;D Εγώ εννοούσα ότι δε μου ταιριάζει στο συγκεκριμένο τραγούδι,το βάθος καλό είναι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου