Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό πεταλιών


Aggelos22i

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

μου αρεσε και το Fuel tank clasic απο t-rex εχει και 2 spot καβατζα αυτο εχει προστασια κλπ ετσι?

 

 

Χωρίς να το έχω πιάσει στο χέρι- και με πάσα επιφύλαξη- νομίζω πως ναι.

 

@SF: Ορέ Νίκο είδα καλά; Έχεις το συνθοουά της Τζίτζιτεκ  ;D στην πεταλιέρα σου;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ήμουν χρήστης του one spot, το χρησιμοποιούσα για 3-4 χρόνια χωρίς προβλήματα, κυρίως στο σπίτι.

Τον τελευταίο χρόνο που έχω αρχίσει πάλι να παίζω live, το έπαιρνα μαζί μου (και στις πρόβες και στα live) ώσπου στο 6ο αν θυμάμαι καλά live, με κρέμασε την ώρα του sound check, μισή ώρα πριν αρχίσουμε.

Άρχισε να δίνει ρεύμα διακεκομμένα (τα πετάλια αναβόσβηναν σαν alarm) με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να ψάχνω για μπαταρίες σε περίπτερα της πατησίων.

 

Το αντικατέστησα με ένα carl martin pro power το οποίο μέχρι στιγμής δεν έχει δοκιμαστεί σε live. (Μόνο 2 πρόβες έχει παίξει τις οποίες έβγαλε μιά χαρά χωρίς προβλήματα και θορύβους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν εμπιστευομαι εναν φορτιστη κινητου για τα πεταλια που χρυσοπληρωσα.

Το να δωσεις οσα λεφτα κανει ενα καλο πεταλι για την τροφοδοσια ολων των πεταλιων σου,δεν ειναι υπερβολη-πλεονασμος,αλλα επενδυση και ασφαλεια.

 

Πηρα ενα Chameleon και ειμαι ησυχος (και αυτα το ιδιο).

 

Αν αργοτερα αλλαξουν οι απαιτησεις μου (τα πεταλια) και δεν μου κανει πια το T-Rex, θα δοκιμαζα ευχαριστως ενα Voodoo Power ή ενα Cioks που βρισκονται ψηλα στην εκτιμηση μου (και οχι μονο στην δικη μου)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SF: Ορέ Νίκο είδα καλά; Έχεις το συνθοουά της Τζίτζιτεκ  ;D στην πεταλιέρα σου;

 

το ΜΟΝΑΔΙΚΟ πεταλι που πραγματικα μου λειπει απο τοτε που σταματησα να παιζω με πεταλια και το γυρισα στην Tonelab,φοβερο πεταλι οντως. 

 

(τι τα θες ολα αυτα βρε?? ποσο ρευμα πληρωνεις? )

 

τιποτα δεν πληρωνω πλεον (ειδα το φως το αληθινο δηλ. την Tonelab... ;D)

 

οντως και εγω τα βλεπω ολα αυτα και λεω "what was I thinking?"... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο θελω να αρκεστω σε αυτα τα πεταλια και πολλα ειναι... κατι τελευταιο το T Rex Fuel Tank Juicy Lucy ποσα τροφοδοτει?

 

 

Εχει 5 isolated εξοδους (αυτο δεν ειναι δεσμευτικο βεβαια για 5 μονο πεταλια) αλλα ειναι 12V.

Χρειαζεσαι 12V?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Εχει 5 isolated εξοδους (αυτο δεν ειναι δεσμευτικο βεβαια για 5 μονο πεταλια) αλλα ειναι 12V.

Χρειαζεσαι 12V?

 

+1

 

Ακριβώς έτσι. Ενώ αντίθετα με το Chameleon έχεις τα 9αρια σου και αν σου τύχει κάνα 12αρι πετάλι σου δίνει δύο  ;)

 

Που βέβαια μπορείς να αλλάξεις τα 12αρια σε 9αρια

 

Edit: σου δίνει και ένα 18V που και αυτό από τον επιλογέα το κάνεις 9V αν θες

T-Rex-Fuel-Tank-Juicy-Lucy.jpg.694e0101c81732bdfbd969472bbfb2a6.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις τα χρήματα πάρε το voodoo lab, πίστεψέ με δεν θα πιστέψεις

τη βελτίωση στον ήχο σου και την συμπεριφορά των πεταλιών σου.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε για αρχή το καλύτερο είναι η προστασία από το ρεύμα που σου πρότεινε κάποιος φίλος πιο πριν,έχω κλάψει συσκευές γι'αυτό στο λέω.

 

Από τροφοδοτικά η μόνη εμπειρία που είχα ήταν η εξής το boos V-wah που είχα μια φορά και ένα καιρό το τροφοδοτούσα με το γνήσιο της boss και όλα ΟΚ.

 

Είχα ένα άλλο απλό που του αλλάζεις την πολικότητα και τα βολτ(το είχα για άλλο άσχετο λόγο από πετάλια κτλ.),και από περιέργια το δοκίμασα και είχε θόρυβο,το θέμα είναι πως όταν το μέτρισα αντί για 9 βολτ που το ρύθμισα αυτό είχε 13,5  :o.

 

Ήταν ακριβείας οι ρυθμίσεις του  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Πέρα από την πλάκα μην σε τρομάξω χωρίς λόγο γιατί ήταν τελείως του πεταματού και δεν είναι να το πέρνεις ως μέτρο σύγκρισης.

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου