Προς το περιεχόμενο

Red Zone Clip


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα δικά μου σχόλια:

 

α) Ταινία με τον τίτλο Red Zone υπάρχει (και μάλιστα πάνω από μία). Αυτό ΔΕΝ είναι καλό, διότι η δύναμη στην ιδέα του να γράψεις μουσική για μία ταινία που δεν υπάρχει, αντλείται ακριβώς από το ότι μας υποχρεώνει να τη φανταστούμε.

 

β) Το συνθετικό και ενορχηστρωτικό ύφος, έχουν "φιλίες" με το δίσκο του Brian Eno "Music For Films". Αυτό είναι ΚΑΛΟ, αλλά επιβάλλει να πας στο κοντινότερο i-Tunes και να το αγοράσεις προκειμένου να το συζητήσουμε (ή να το αυτοσυζητήσεις).

 

γ) Μου άρεσε - το πρώτο δικό σου που μου άρεσε. Το έβαλα και το άκουγα στο γραφείο και δεν είχαμε τα γνωστά "κλείστο τρελάρα, με τις μαλακίες που ακούς".

 

δ) Το κομμάτι εμφανίζεται ως "Blue Zone" στο i-Tunes. Get your colours right!

 

Φιλικά.

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κομμάτι εμφανίζεται ως "Blue Zone" στο i-Tunes. Get your colours right!

http://itunes.apple.com/us/podcast/blue-zone-zyracuse/id278093279

Αυτό εννοείς?

 

Ταινία με τον τίτλο Red Zone υπάρχει

(και) αυτή εννοείς?

 

Το συνθετικό και ενορχηστρωτικό ύφος, έχουν "φιλίες" με το δίσκο του Brian Eno "Music For Films

Brian Eno Music For Films (Whole Album) (HQ)

Αυτό εννοείς?...Ωραίο εξώφυλλο 8) 8) To ακούω τώρα. Δεν έχω κανένα δίσκο του Eno :P

"It is a conceptual work intended as a soundtrack for imaginary films."

 

Μου άρεσε - το πρώτο δικό σου που μου άρεσε.

Χάλασες και εσύ...το δεύτερο που ετοιμάζω ΔΕΝ θα είναι σαν το πρώτο...το δε τρίτο...ασανσέρ!

 

ΥΓ.Δεν θα τα χαλάσουμε στο τίτλο...δωσμου έναν να τελειώνουμε ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργησα να το παρω χαμπαρι κυριε συναδελφε.Πραγματι ωραιο σου δινει την δυνατοτητα να δεις οποια εικονα εχεις στο μυαλο σου.Και εδω αποδεικνυεται οτι οτι δεν γραφεται κατα παραγγελια ειναι ισως και το καλυτερο.

Μπραβο Ανεστη . 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...να φέρω μπρος την κιθάρα λες?

 

Τελικά όντως διανύουμε μια περίοδο που αναγκαζομαστε να λέμε πράγματα που ποτέ δεν πιστεύαμε ότι θα πούμε αλλά Ναι.

Ίσως, αλλά κυρίως να πας πίσω τη φωνή. Δεν είναι για πρώτο "όργανο" στο συγκεκριμένο σημείο.

 

Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό, είτε για σάουντρακ είτε σκέτο. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως, αλλά κυρίως να πας πίσω τη φωνή. Δεν είναι για πρώτο "όργανο" στο συγκεκριμένο σημείο.

Νάτος και αυτός...μα δεν καταλαβαίνετε ότι στο συγκεκριμένο σημείο κρύβω τη κιθάρα πίσω από τις φωνές; Αν πάω πίσω τις φωνές, πρέπει να ξαναγράψω τις κιθάρες...και βαριέμαι! 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Η "ταινία" μου προχωράει...Άλλαξα τον τίτλο για να ησυχάσω (προσωρινά?) από τον Τρόλλευ. Έφτιαξα την αφίσσα (άρα και το cd cover) KAI το video trailer!! ;)

Eίχα να πιάσω το After Effect περίπου 10 χρόνια...και είναι γεγονός ότι το έχουν κάνει πολύ δύσκολο (ή εγώ γέρασα...) και δεν το πολυκαταφέρνω. 8)

UW Demo1

 

Έχω περίπου 6 θέματα σε καλή μορφή στα 8 σταματάω ;D, κάποια ξαναμιξάρονται, κάποια θέλουν ακόμα...

Εδώ ένα από τα τελευταία δείγματα

UW4.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφεται 'whispers'. Διόρθωσέ το πάραυτα, για να μην το στείλω στο Μπρίτις Κάουνσιλ και σου πάρουν πίσω το προφίσιενσι! ;D

 

Πολύ ωράιες εικόνες και ήχοι.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου