Προς το περιεχόμενο

Δεν έχω ήχο από τον ενισχυτή μου, όταν τον συνδέω με ακο


skinlikesand

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά, καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

 

Πήρα πρόσφατα αυτό το σετ ηλ. κιθάρας-ενισχυτή. Στη συνέχεια, πήρα έναν αντάπτορα από μικρό σε μεγάλο καρφί για να μπορώ να συνδέσω τα ακουστικά μου (ακουστικά-"ψείρες" της Panasonic, δεν ξέρω το μοντέλο τους) με τον ενισχυτή. Στα ακουστικά δεν έχω ήχο, ενώ ο ενισχυτής δε φαίνεται να είναι προβληματικός (πέρα απ' το συγκεκριμένο θέμα). Ακόμη, τα ακουστικά μου βγάζουν ήχο σε άλλες συσκευές με line out.

 

Ξέρει κάποιος το τι μπορεί να φταίει;  ???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε και με κάποιο άλλο ζευγάρι ακουστικά....

 

αν δεν δουλεύει ούτε και με τα άλλα πάει να πει πως φταίει ο ενισχυτής και θα πρέπει να τον στείλεις για αλλαγή τώρα που ισχύει η εγγύηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει και με τα ακουστικά του κινητού μου (έχουν jack) και δεν είχα ήχο ούτε μ' αυτά.

 

Για την αλλαγή, λόγω του ότι ο ενισχυτής είναι σε σετ με την κιθάρα και δεν είδα να έχει ξεχωριστή εγγύηση, δεν ξέρω το πόσο εύκολα γίνεται (είχα πάρει το σετ από κατάστημα του Νάκα). Ούτως ή άλλως σκοπεύω σύντομα να πάρω αυτό το μοντέλο της Marshall, οπότε δε νομίζω να αξίζει η αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΥΣΙΚΆ και έχεις εγγύηση....είναι ένα προιόν που σου πουλήσανε και έχει πρόβλημα...ούτε να το σκέφτεσαι πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο....

 

τώρα...αφού θα πάρεις άλλο ενισχυτή και μπορεί να παροπλίσεις τον παλιό ή οτιδήποτε...είναι δική σου επιλογή το τι θα κάνεις...

 

το ότι μπορείς να τον πας για σέρβις όμως, μπορείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε μηπως εχει προβλημα ο ανταπτορας. Και προσεχε γιατι μερικα ακουσικα κινητων μπορει να εχουνε 3,5 mm jack αλλα δεν παιρνεις ηχο παρα μονο απο κινητα. Το καλυτερο ειναι να δοκιμασεις ακουστικα με μεγαλο τζακ η αλλο ανταπτορακι. Σκεψου να εκμεταλλευτεις την εγγυηση γιατι ισως τον πουλησεις τον ενισχυτη ...+

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο adaptor ήταν ακριβώς όπως ο παρακάτω?

http://image.made-in-china.com/2f0j00oBfEqyIMrVcw/6-35mm-Plug-to-3-5mm-Jack-Adaptor.jpg

 

Αν δεν είχε 3 επαφές ή δεν ήταν όπως ο παραπάνω, τότε ίσως πήρες mono (μονοφωνικό) αντάπτορα και γι αυτό δε λειτουργούν τ ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο adaptor ήταν ακριβώς όπως ο παρακάτω?

http://image.made-in-china.com/2f0j00oBfEqyIMrVcw/6-35mm-Plug-to-3-5mm-Jack-Adaptor.jpg

 

Αν δεν είχε 3 επαφές ή δεν ήταν όπως ο παραπάνω, τότε ίσως πήρες mono (μονοφωνικό) αντάπτορα και γι αυτό δε λειτουργούν τ ακουστικά.

Φταίει ακριβώς αυτό που εγραψες. Ο adaptor (της εταιρείας hot wire) είναι mono.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου