Προς το περιεχόμενο

Illogicals - Εγκλωβισμένος σε μια πόλη (funky_bassman)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σου έχω καλά και καλύτερα νέα  ;D

 

Ο Νέστορας λείπει στην Σουηδία  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μου άρεσε πάρα, μα πάρα πολύ...

 

Έχει γκάζι, οργή (επιτέλους κάτι με οργή) και έχει να πει κάτι. Ότι καλύτερο έχεις ανεβάσει  8)

 

Συνεχίστε έτσι.     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το βρίσκω πολύ καλό και η δύναμή του ο Ελληνικός στίχος.

Δεν ειμαι φαν του είδους για να σας συγκρίνω με πρότυπα , μ αρέσει αυτό που ακούω :D

 

Μπράβο και καλή συνέχεια!

 

 

Μου άρεσε πάρα, μα πάρα πολύ...

 

Έχει γκάζι, οργή (επιτέλους κάτι με οργή) και έχει να πει κάτι. Ότι καλύτερο έχεις ανεβάσει  8)

 

Συνεχίστε έτσι.     

 

τα ειπαν τα παιδια!

καλη συνεχεια

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι!

 

Ωραία μουσική και ωραίοι στίχοι και πολύ σούπερ κιθαριστικά μέρη χωρίς φλυαρίες!

 

Οι παρατηρήσεις μου έχουν να κάνουν με την παραγωγή:

-Νομίζω οτι τα drums είναι λίγο χαμηλά.

-Η κιθάρα στο βασικό ριφ είναι πολύ μπροστά και με αρκετά digital ήχο. Ακούγεται λίγο σαν ξένο σώμα.

 

Επίσης, λίγο με χαλάει το γεγονός οτι στο φόρτωμα στο τέλος το πλήκτρο δεν παίζει κάτι γιατί έτσι το κομμάτι χάνει σε χώρο εκεί που θα περίμενα να τιγκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας!!! Προσπαθούμε για το καλύτερο... Το άλμπουμ θα αρχίσουμε να το γράφουμε σε 2 βδομάδες περίπου (μπορεί και νωρίτερα).... Το πότε θα κυκλοφορήσει είναι άγνωστο διότι μιλάμε με 1-2 εταιρίες και δεν ξέρουμε τι θα βγει... Πάντως σίγουρα μέχρι τα χριστούγεννα θα έχει κυκλοφορήσει κάτι είτε ανεξάρτητα από εμάς, είτε από εταιρία...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο κομματι και για "Ελληνικη παραγωγη" (οχι οτι δεν υπαρχουν αξιολογοτατες Ελληνικες παραγωγες) ειναι Σουπερ

 

Εγω προσωπικα ειμαι φαν του ειδους και των παρακλαδιων του και μπορω να πω οτι μου ΠΟΛΥαρεσε καθοτι οπως προειπαν και μερικοι ειναι ο "Ελληνικος στιχος" που ξεχωριζει και λειπει κατι τετοιο απο την μουσικη σκηνη

Κατι προσπαθησαν να κανουν οι AE αλλα πολυ σκληρο για μενα ενω τους ειχα συνηθησει σε αλλιωτικο στυλ

 

1 παρατηρηση μονο και ελπιζω να ακουστει για καλο

Λογω οτι το κομματι το ακουσα σε μονιτορ οι φωνες ειναι σχετικα χαμηλες σε σχεση με τα υπολοιπα οργανα (και τη φωνη οργανο την θεωρω) - θα τις προτημουσα λιιιιιιιγο πιο ψηλά  :)

Αυτά απο μενα και καλη συνεχεια με το αλμπουμ μαγκες

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι δεν είναι το είδος της μουσικής που μου αρέσει ,μουσικά μου ακούγεται ενδιαφέρον.

Από άποψη παραγωγής δεν μπορώ να πω πολλά μια και το ΄΄ακουσα σε κάτι ηχειάκια της πλάκας .

Οι στίχοι συμπαθείς.

Τα φωνητικά  ;D

 

Εντάξει είμαι άλλης εποχής και με άλλα γούστα στο τρόπο που με ευχαριστεί το άκουσμα των φωνών σε ένα τραγούδι ,αλλά απ την άλλη αυτό που έχω την εντύπωση πως συμβαίνει με το συγκεκριμένο τρόπο φωνητικών.................Μπορεί και να είναι ιδέα μου και να το ακούω μόνο εγώ έτσι ,αλλά στα αυτιά μου είναι σαν να ακούω τα φωνητικά του τραγουδιού Λούφα και παραλλαγή-Σειρήνες στο Αιγαίο, άνευ γλυκανάλατης γυναικείας παρουσίας  ;D

Αυτό βέβαια δεν μου συμβαίνει μόνο με το τραγούδι σας, αλλά και με όλα σχεδόν τα αντίστοιχου ύφους φωνητικών τραγούδια που τα τελευταία χρόνια βγαίνουν σωρηδόν.

Ίσως και να είναι ένας υπέροχος τρόπος έκφρασης και απλά στα δικά μου αυτιά ακούγεται ισοπεδωτικά ίδιος ,είτε επενδύει φανκμέταλ ,είτε λαικοπόπ ,είτε συμφωνική ορχήστρα . Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω ακόμα και με τραγούδια ξένων γκρουπ πχ κάποια των Πέπερς ,αλλά ειδικά στην ελληνική βερσιόν μου φέρνει Σειρήνες στο Αιγαίο  ;D. Ξέρω για κάποιον νεώτερο ,το πρόβλημά μου χρήζει ιατρικής συμβουλής το λιγώτερο ,αλλά θα το παλέψω  ;D

 

Με κάθε σεβασμό προς το πρόσωπό σου και τη προσπάθεια όλων των παιδιών του γκρουπ  ;)

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχει γκάζι, οργή (επιτέλους κάτι με οργή) και έχει να πει κάτι.

 

Συνεχίστε έτσι.  

 

+1

Σωραίος βρε funky_bassman!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα τέτοια θετική σχετικά ανταπόκριση!!! Σας ευχαριστώ!!!

Απλά να πω  στον samy ότι αυτό το είδος εκφυλίστηκε τα τελευταία χρόνια (και ναι οι σειρήνες στο αιγαίο είναι εκφυλισμός) οπότε λογικό μου ακούγεται να μη σ'αρέσει καθώς υπάρχουν συγκροτήματα που μιλάνε χωρίς να έχουν κάτι να πούνε (και συνήθως πετάνε και μία ωραία παρουσία δίπλα για να δικαιολογήσουν την ύπαρξή τους)!!! Εμάς οι "καταβολές" μας είναι κυρίως από την αμερικάνικη σκηνή του hip hop όπως οι cypress hill ή οι public enemy καθώς και από την ΤΕΡΑΣΤΙΑ σκηνή των late 90s με limp bizkit, korn, deftones κλπ... Σίγουρα και με αναφορές από το ελληνικό hip hop αλλά όχι από τη σαβούρα που πουλάνε στο mtv ή στο mad!  ;) Οπότε μην κρίνεις με αυτό που πλασάρουν ως hip hop στην ελλάδα στο main κοινό  ;D

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου