Προς το περιεχόμενο

Οι εποχές του τσάμπα !!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@trolley

 

Το σχόλιο μου αφορούσε τον συσχετισμό του Κανιμωθριου περι τζαμπατζηδων σε εγκαίνια κλπ. Για τα υπόλοιπα συμφωνώ σε γενικές γραμμές ως προς το μεμπτό του πράγματος, και ας μην έχω αντίστοιχες εμπειρίες με τις δικές σας :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο ξενος θα βαλει στο πιατο οσο πειναει...ο Ελληνας οσο χωραει στο πιατο...και καμια φορα λιγο παραπανω!!!

 

Σσσ' ωραίος...  :)

Άσε που ο Έλληνας πεινάει συνέχεια  ;)

 

Στο τελευταίο,ο "άμαχος" πληθυσμός δεν έφταιγε σε τίποτα,έχασε και λεφτά γιατί δεν είδε ότι πλήρωσε..

 

Τι λες ρε μεγάλε, τι με νοιάζει ο μαλάκας που πλήρωσε; Εγώ θα μπώ ο κόσμος να χαλάσει. Σιγά μην τους δώσω και τα λεφτά μου. Να 'πάνε να.....

Υποθετική απάντηση αν το έλεγες σε τζαμπατζή.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχόλιο μου αφορούσε τον συσχετισμό του Κανιμωθριου περι τζαμπατζηδων σε εγκαίνια κλπ.

 

To έλλειμα παιδείας φυσικά δεν είναι ελληνική αποκλειστικότητα ούτε στο DNA ενός λαού.

 

Και έξω,υπάρχουν μερίδες ανθρώπων που λειτουργούν παρόμοια εξαιτίας του ελλείματος που ανέφερα.

 

Απλά εδώ,μιας και βρισκόμαστε σε μακροχρόνια ύφεση ακόμη και σαν άνθρωποι,

τέτοια φαινόμενα συναντάς σωρηδόν ανεξάρτητα από ηλικία ή κοινωνική διαστρωμάτωση.

 

Άλλωστε και η κατασπατάληση,λαμογιά,υπεξαίρεση,που ακούμε καθημερινά από πάσης ιδιότητας Έλληνες,είναι μια "τσάμπα" στάση ζωής,που δεν αναγνωρίζει υποχρεώσεις,αλλά την βγάζει "τσάμπα" εις βάρος των άλλων..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη για το εκτος θεματος!  

φτιάξανε

φιλε wyndorf οι πολιτικοι που αναφερεσαι με το ''φτιαξανε'', δεν θα επαιρναν ποτε το αξιωμα αν δεν υποσχονταν βολεματα και αν δεν τα πραγματοποιουσαν. επισης οι οικογενειες τους δεν θα κυβερνουσαν 40 χρονια την χωρα, αν δεν διατηρουσαν αυτην την κατασταση. Οι ανθρωποι αυτης της χωρας εχουν ολη την ευθυνη, και οι βολεμενοι αχρηστοι του δημοσιου (των οποιων το ιερο μεροκαματο ειναι ο βασικος λογος που χρεωνομαστε τωρα, και θα χρωσταμε για οσο θα γυριζει η γη) αλλα και οι υπολοιποι που ανεχονται, φοβουνται, τρωναι τις μπουρδες των δημοσιογραφων, βολευονται και αυτοι, ψηφιζουν…

 

 

παλέψω. ;)

φιλε cyclops  ωραιο αυτο που γραφεις αλλα τι εννοεις? πιστευω οτι θελεις  να παλεψεις αλλα δεν ξερεις πως, θεωρητικα μονο, ασε που αν ηξερες τι χρειαζεται εδω θα αλλαζες γνωμη και δεν θα ηθελες να παλεψεις :D

 

σβηστετο!<3

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε cyclops  ωραιο αυτο που γραφεις αλλα τι εννοεις? πιστευω οτι θελεις  να παλεψεις αλλα δεν ξερεις πως, θεωρητικα μονο, ασε που αν ηξερες τι χρειαζεται εδω θα αλλαζες γνωμη και δεν θα ηθελες να παλεψεις :D

 

Μια χαρά ξέρω. Δόξα τω Θεώ δουλειά έχω, απλά θα αρκεστώ σε λιγότερα. Δεν παρατάω έτσι τον τρόπο ζωής μου, το σπίτι μου, την πόλη μου, την οικογένειά μου, τους φίλους μου, και γενικά ό,τι με προσδιορίζει σαν άνθρωπο, προκειμένου να αφήσω περισσότερες ευκαιρίες και ζωτικό χώρο στα λαμόγια και στους βολεμένους κοπρίτες των κομματικών στρατών. Εγώ μπορώ να μείνω εδώ και να ζήσω με λιγότερα. Όσοι δε μπορούν, έχουν την ευχέρεια να πάνε στη Ν. Ζηλανδία που προτείνει ο φίλος, στη Γουαδελούπη, στη Γη του Πυρός και εγώ δεν ξέρω πού αλλού ακόμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε wyndorf οι πολιτικοι που αναφερεσαι με το ''φτιαξανε'', δεν θα επαιρναν ποτε το αξιωμα αν δεν υποσχονταν βολεματα και αν δεν τα πραγματοποιουσαν. επισης οι οικογενειες τους δεν θα κυβερνουσαν 40 χρονια την χωρα, αν δεν διατηρουσαν αυτην την κατασταση. Οι ανθρωποι αυτης της χωρας εχουν ολη την ευθυνη, και οι βολεμενοι αχρηστοι του δημοσιου (των οποιων το ιερο μεροκαματο ειναι ο βασικος λογος που χρεωνομαστε τωρα, και θα χρωσταμε για οσο θα γυριζει η γη) αλλα και οι υπολοιποι που ανεχονται, φοβουνται, τρωναι τις μπουρδες των δημοσιογραφων, βολευονται και αυτοι, ψηφιζουν…

 

Δεν εννοώ τον πολιτικό....εννοω ολόκληρο τον λαό.....γονείς , παππούδες και λοιπά , που μεγάλωσαν τα παιδια τους με τέτοια νοοτροπία και κατα συνέπεια ψήφισαν και όλους αυτούς....μαζι σου ειμαι...

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη για το εκτος θεματος!  φιλε wyndorf οι πολιτικοι που αναφερεσαι με το ''φτιαξανε'', δεν θα επαιρναν ποτε το αξιωμα αν δεν υποσχονταν βολεματα και αν δεν τα πραγματοποιουσαν. επισης οι οικογενειες τους δεν θα κυβερνουσαν 40 χρονια την χωρα, αν δεν διατηρουσαν αυτην την κατασταση. Οι ανθρωποι αυτης της χωρας εχουν ολη την ευθυνη, και οι βολεμενοι αχρηστοι του δημοσιου (των οποιων το ιερο μεροκαματο ειναι ο βασικος λογος που χρεωνομαστε τωρα, και θα χρωσταμε για οσο θα γυριζει η γη) αλλα και οι υπολοιποι που ανεχονται, φοβουνται, τρωναι τις μπουρδες των δημοσιογραφων, βολευονται και αυτοι, ψηφιζουν…

 

Και κλείνει οριστικά η παρένθεση περί πολιτικής. Ούτε χρειαζόταν φίλε blue monk.

Βοηθείστε να κρατήσουμε καθαρό ένα thread (και κάθε thread) που παρουσιάζει ενδιαφέρον.  ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Νταβίντοφ που τα έμαθες ;

Στο Γεντή Κουλέ;

Και 'σένα για ευκατάστατο σε κόβω, φίλος...

 

;D ;D ;D ;D

χαχαχα στην τυχη το ειχα βαλει το νικ γιατι ειχα κατι νταβιντοφ μπροστα μου οταν το εβαζα τα οποια ηταν και της κοπελας μου , καλο παντως ωραιος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys επειδη εσεις ειστε μεγαλοι σε ηλικια  :P και δεν τα ξερετε θα σας τα πω εγω. Η νεα γενια μπορει να μπαινει τσαμπα στους πεπερς και να κατεβαζει το σιντι τους αλλα στηριζει τα τοπικα συγκροτηματα και οταν πηγαινει στα λαιβ αγοραζει οσο μπορει σιντι μπλουζες κτλπ τουλαχιστον ετσι συμβαινει σε οσα μουσικα ειδη εχουν καταφερει να φτιαξουν μια ενεργη σκηνη οπως το χιπχοπ πχ νταξει τωρα μην μου πειτε τι γινεται με αυτους που παιζουν μπλουζ κτλπ εκει δεν ξερω τι παιζει αλλα μπορω να φανταστω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο φτωχός μουσικόφιλος δεν μπορεί να ξοδεύει εκατοντάδες ευρώ προς αναζήτηση αξιόλογου άλμπουμ.Δεν μπορεί να στερείται το δικαίωμα στην ακρόαση μουσικής επειδή το πορτοφόλι του δεν του το επιτρέπει.Θεωρώ ότι η στάση ''δοκιμάζω και κατόπιν αγοράζω'' είναι υγιής.

 

Δεν είναι τσαμπατζιλίκι αυτό.

 

 

off topic:Παρόλο που διαφωνώ σε αρκετά θέματα με τον πολιτικό χώρο που αναφέρθηκε να πω ότι οι ταραξίες των συναυλιών αμφιβάλλω αν ανήκουν σε αυτόν.

 

Πιο πολύ μου κάνουν για χαζοχαρούμενους ή ΨΕΥΤΟρέμπελους.Μην κολλάμε έτσι γρήγορα ταμπέλες.

 

Μην το γυρίσουμε σε αυτά πάλι όμως  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου