Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικη η ακουστικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την παραδοχή πως μιλάμε για ίδια ισχύ και ίδιο μέγεθος μεγαφώνου, η διαφορά τιμής μεταξύ solid-state & modeling είναι τόσο μικρή για τα όσα έξτρα προσφέρει ο δεύτερος που δεν αξίζει να γίνεται θέμα...

αρα ειμαι οκ με σολιντ-στεητ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αρα ειμαι οκ με σολιντ-στεητ

Φυσικά και θα είσαι. Απλά με έναν modelling θα μπορείς να έχεις πολλούς παραπάνω ήχους, που όμως δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κάποιος ότι θα είναι και καλοί.

Θα τολμούσα να προτείνω και αυτόν εδώ τον μικρούλη, ο οποίος είναι λαμπάτος και πολύ καλός από άποψη έντασης για το σπίτι.

http://www.thomann.de/gr/bugera_v5.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα καίει η λάμπα...  ::)

οπα σορυ περιμενε, διαβασα λαθος αυτο που εγραψες... τωρα οκ, ειπες πως η διαφορα τιμης ειναι μικρη οποτε καλυτερα εναν μοντελινγκ, αμαν κατευθειαν τζαμπα καιει η λαμπα.. ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Fender Mustang I kai o Line6 Spider IV ειναι μοντελινγκ η σολιντ-στεητ γιατι στο θωμαν ενω παταω μοντελινγκ μολις παταω σε αυτους τους 2 με πηγ;ινει σε σολιντ-στεητ ενω ειμαι στην κατηγορια μοντελινγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πριν 2 χρονια ημουν και εγω στο διλημμα σου. Πηρα ηλ/ακουστικη. πολυ ευχαριστημενος αλλα οχι 100%. Πριν 8 μηνες πηρα ηλεκτρικη. Πηγαινε στην ηλεκτρικη, αστηνα την ακουστικη για αργοτερα. Παρε μια affinity και εναν modelling και εισαι μια χαρα. Μη του προτεινετε ρε παιδια λαμπατα πραγματα... Αυτα δεν ειναι για αρχαριους...

 

Ενας modelling με εναν solid state δεν εχουν τεραστια διαφορα ποιοτητας στον ηχο, και τα δυο με τρανζιστορ ειναι... Εγω μαλιστα σου προτεινω αμα εχεις τα λεφτα να πας και για εναν vox vt20 μαζι με την κιθαρα. Τον πηρα μαζι με την ηλ/ακουστικη και ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ (ειναι και υβριδικος - εχει λαμπα στην προενισχυση). Εαν θες κατι πιο φτηνο αυτο το πακετακι που σου προτειναν ειναι γαματο http://www.thomann.de/gr/fender_squier_affinitystrathss2_setbk.htm

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vox vt20 μαζι με την κιθαρα. Τον πηρα μαζι με την ηλ/ακουστικη και ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ (ειναι και υβριδικος - εχει λαμπα στην προενισχυση).

 

Όλη η σειρα αυτή έχει μια λάμπα 12AX7 στην ΤΕΛΙΚΗ ενίσχυση.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη του προτεινετε ρε παιδια λαμπατα πραγματα... Αυτα δεν ειναι για αρχαριους...

Τον πρότεινα απλά γιατί είναι μέσα στο όριο του badget και έχει και καλό ήχο απ' ότι έχω διαβάσει.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου