Προς το περιεχόμενο

line 6 hd 500


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους

 

σκεφτομαι να αγορασω το line 6 hd500. Η ερωτηση μου είναι αν τον συνδεσω στον marshall (dsl 50) που εχω θα βγαλει καλους ηχους η πρεπει να συνδεθει με τελικο και 2 ηχεια για να αποδωσει καλυτερα???

 

Thank you all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

 

σκεφτομαι να αγορασω το line 6 hd500. Η ερωτηση μου είναι αν τον συνδεσω στον marshall (dsl 50) που εχω θα βγαλει καλους ηχους η πρεπει να συνδεθει με τελικο και 2 ηχεια για να αποδωσει καλυτερα???

 

Thank you all

 

δεν εχει fx loop o 50αρης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο πράγμα εννοεί ο ΟΡ...

 

φίλε μια δοκιμή θα σε πείσει, εξάλλου θέμα γούστου είναι στην τελική...

 

στη μια περίπτωση πας 100% προσομοίωση, δηλαδή και καμπίνας, ενώ στην άλλη έχεις την καμπίνα του μάρσαλ ως πραγματική αλλά και μόνη επιλογή, έχεις όμως και τις τελικές λάμπες του, οπότε εγώ αυτή την επιλογή θα προέκρινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο πράγμα εννοεί ο ΟΡ...

 

φίλε μια δοκιμή θα σε πείσει, εξάλλου θέμα γούστου είναι στην τελική...

 

στη μια περίπτωση πας 100% προσομοίωση, δηλαδή και καμπίνας, ενώ στην άλλη έχεις την καμπίνα του μάρσαλ ως πραγματική αλλά και μόνη επιλογή, έχεις όμως και τις τελικές λάμπες του, οπότε εγώ αυτή την επιλογή θα προέκρινα...

thanks για την απαντηση

 

Η αληθεια ειναι οτι ψαχνω καλες παραμορφωσεις. εχω ηδη την line 6 m13 αλλα ψαχνω κατι ακομα καλυτερο στα βρομικα. Καμια ιδεα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα βρωμικα στον ενισχυτη σου? μηπως πρεπει να κοιταξεις πεταλια τοτε?

 

Τωρα αν θες εξομοιωσεις ενισχυτων προσωπικα ειχα την hd500 αλλα δε μου αρεσε καθολου στο αυτι μου. την εδωσα και πηρα το Eleven rack το οποιο το τρεχω σε 4cm με τον μαρσαλ μου η στο return της λουπας αν θελω νακουσω αλλες εξομοιωσεις σε συνδυασμο με την καμπινα μου. Λιγοτερες εξομοιωσεiς απο hd500 αλλα καλυτερες για μενα.

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

 

σκεφτομαι να αγορασω το line 6 hd500. Η ερωτηση μου είναι αν τον συνδεσω στον marshall (dsl 50) που εχω θα βγαλει καλους ηχους η πρεπει να συνδεθει με τελικο και 2 ηχεια για να αποδωσει καλυτερα???

 

Thank you all

 

Πιστεύω ότι χρησιμοποιώντας τα  preamp sims του Pod στη λούπα του ενισχυτή σου,θα σου βγούν αρκετοί ήχοι που θα σε καλύπτουν. To ιδανικό θα είναι να βρείς ένα Pod και να το δουλέψεις με τον ενισχυτή σου, στις εντάσεις που σκοπεύεις να τα χρησιμοποιήσεις,ώστε ν'αποφασίσεις αν σου κάνει ή όχι.

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει,το παρακάτω κλίπ είναι το HD 500 στη λούπα ενός  Engl Gigmaster, όταν πειραματειζόμουν με τους ήχους του.

Δεν θυμάμαι με σιγουριά ποιά προσομοίωση είναι, αλλά πρέπει να είναι ή JCM 800 με κάποιο booster  του Pod μπροστά,ή P75 με κάποιο distortion του Pod μπροστά. Κιθάρα σίγουρα είναι μια παλιά Malmsteen, μικρόφωνο είναι ή SM57 ή MD421 off axis.

 

Καλή τύχη.

 

POD_HD_500_+_Engl_Gigmaster_exp_7.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου