Προς το περιεχόμενο

Marshall Class 5 Hotrod Rat modded combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Ειμαι κι εγω ευτυχης κατοχος του παραπανω ενισχυτη αλλα εγω ημουν λιγο πιο τυχερος απο τον φιλο. Πηρα το τελευταιο μοντελο που εφτιαξε ο Andy με full tube reverb accoutronics με μια 12AT7 και NOS λαμπες. Απ'οτι μου εξηγησε το κοστος αγορας και τοποθετησης του reverb ειναι πολυ μεγαλο και δεν τον συνεφερε να το βαζει. Την αγορα την εκανα κατευθειαν απο τον Andy απλα ενας φιλος μουσικος πηγαινε και τον ακουγε καθε φορα που προσθετε κατι (χωσε αρμαντο...). Βεβαια το κοστος ανεβηκε πολυ αλλα πλεον ο ενισχυτης δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα απο πολυ πιο ακριβους.

 

Μαλιστα το πεταλακι στην δικη μου βερσιον ειναι μαυρο και εχει 2 footswitch ενα για το boost (με pot για αυξομειωση) και ενα για reverb on/off.

 

Αξιζει παντως να τον προτιμησετε και μαλιστα θα σας ελεγα να μην κοιταξετε για αμερικανικο ηχο. Ο ανθρωπος ειναι απο την Μ. Βρετανια και ξερει να φτιαχνει ενισχυτες.... Εχω παιξει και σε εναν orange terror rat amp και νομιζα οτι επαιζα σε τελειωμενο jcm2000.....

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλημερα. Εχοντας στην κατοχη μου τον Blues Junior εχω να πω πως χωρις καμια αλλαγη παρα μονο στις λαμπες ο ενισχυτης ειναι το λιγοτερο καλος. Σαφως διαφορα mods ισως να τον βελτιωσουνε αλλα παρολα αυτα στα δικα μου αυτια ειναι πολυ καλος . Σιγουρα με αρκετα χρηματα ακομα θα παρεις καποιο αλλο καλυτερο μηχανημα αλλα μην ξεχνας οτι με τον BJ δεν θα εχεις προβλημα βαρους-μεταφορας. Αλλο να κουβαλας 15 kg και αλλο τα μουλαρια.

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου